Elektryczne kotły c.o. 30 kW dostępne w naszej ofercie to rozwiązanie ekologiczne, bezpieczne i wygodne. Są proste w obsłudze, a koszty początkowe związane z zakupem samego kotła oraz jego instalacją są nieporównywalnie mniejsze w stosunku do tradycyjnych rozwiązań, jakimi są systemy centralnego ogrzewania zasilane paliwami stałymi lub gazem. Ponadto, piece elektryczne c.o. 30 kW wyróżnia także w pełni automatyczne sterowanie oraz możliwość ich zdalnej obsługi za pośrednictwem internetu. Dodatkowo można także wykonać harmonogram, na podstawie którego urządzenie zapewni optymalną temperaturą, o wybranej porze dnia i nocy. Kotły elektryczne to inteligentne systemy grzewcze na miarę XXI wieku.

Dlaczego warto wybrać elektryczne kotły c.o. 30 kW?

Kotły elektryczne 28 kW oraz te o mniejszej i większej mocy mają jedną wspólną cechę – cena kupna oraz instalacji jest stosunkowo niewielka w porównaniu z rozwiązaniami tradycyjnymi. Kotły elektryczne 30 kW można zakupić już za około 3500 zł. Dla porównania za nowoczesny kocioł na paliwa stałe z podajnikiem trzeba wydać od około 10 tys. zł wzwyż. Jeśli doliczyć do tego koszty budowy komina, który w przypadku ogrzewania elektrycznego jest zbędny, to różnica w cenie może mieścić się w granicach nawet kilkudziesięciu tysięcy zł. Podobnie jest w przypadku ogrzewania gazowego. Wybierając kocioł elektryczny, nie musisz przejmować się dodatkowymi kosztami związanymi z przyłączeniem do sieci gazowej.

Kotły elektryczne 30 kW są ekologiczne i bezpieczne

Kotły elektryczne 36 kW są rozwiązaniem ekologicznym. W obecnych czasach, kiedy stężenia pyłów w powietrzu w sezonie grzewczym potrafią przekraczać normy o kilkanaście razy, świadomość ekologiczna jest bardzo cenną wartością. Co więcej, może się ona po prostu opłacać. Wiele samorządów oferuje atrakcyjne dofinansowania na zakup ekologicznych kotłów. Te elektryczne jak najbardziej wchodzą w ich zakres. Wysokość dofinansowania, jakie otrzymamy, zależy od naszych dochodów, jednak może sięgnąć nawet około 50% wartości kotła. Kolejnym zagrożeniem, jakie przestaje nam zagrażać, kiedy zdecydujemy się na ogrzewanie elektryczne, jest zatrucie czadem. Kotły elektryczne nie generują niebezpiecznego dla życia i zdrowia tlenku węgla, który rokrocznie w związku z przeróżnymi awariami systemów centralnego ogrzewania pozbawia życia kilkadziesiąt osób.

W jakim typie budownictwa sprawdzą się piece elektryczne 30 kW?

Piece elektryczne c.o. 30 kW są ekologiczne i bezpieczne, jednak nie w każdym wypadku będą odpowiednim wyborem jako główny system ogrzewania. W przypadku budynków starszych, które cechują się izolacją termiczną niskiej jakości, ilość energii zużywanej na ogrzanie 1m2 powierzchni może okazać się tak wysoka, że ogrzewanie elektryczne może okazać się po prostu nieopłacalne. Piece elektryczne 30 kW będą najlepiej sprawdzać się w nowoczesnym i energooszczędnym budownictwie, cechującym się szczelną izolacją termiczną. Zużycie energii w skali roku na ogrzanie metra kwadratowego powierzchni będzie wynosiło w przypadku domu wybudowanego z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań izolacyjnych około 40 kWh. Dla porównania wartość ta dla starszego budynku nieposiadającego odpowiedniej izolacji będzie w przybliżeniu pięć razy wyższa. Jest to spora różnica, którą warto mieć na uwadze, rozważając zakup kotła elektrycznego 24 kW lub o innej mocy.

Piece elektryczne c.o. 30 kW jako dodatkowe ogrzewanie

Kotły elektryczne 42 kW lub 30 kW bardzo dobrze współpracują z innymi systemami centralnego ogrzewania i mogą być wykorzystywane jako rozwiązanie dodatkowe, sprawdzające się idealnie np. w sytuacji kilkudniowego wyjazdu. Zamiast martwić się tym, kto zajmie się uzupełnianiem węgla w kotle, wystarczy, że ustawimy odpowiednią wartość na sterowniku, a inteligentny system zadba o to, aby budynek zachował odpowiednią temperaturę. Z uwagi na stosunkowo niewielkie ceny, kotły elektryczne są często wykorzystywane jako rozwiązanie tymczasowe do czasu, kiedy nie zdołamy odłożyć wystarczających funduszy na instalację głównego systemu ogrzewania w postaci pieca na paliwo stałe lub gaz.

Wykorzystanie kotłów elektrycznych w systemach c.o. może okazać się idealnym rozwiązaniem jako główne ogrzewanie, tymczasowe lub dodatkowe, współpracujące z piecem gazowym lub na paliwo stałe. Z pewnością warto wziąć je pod uwagę, jeśli nasz dom cechuje się wysokiej jakości izolacją termiczną, która uchroni przed niepotrzebnym wydatkowaniem energii i zmniejszy koszty ogrzewania.