Instalacja centralnego ogrzewania to jedna z ważniejszych i droższych inwestycji w domu zarówno jedno-, jak i wielorodzinnym. Mało tego – wpływa ona również na późniejsze koszty związane z jego utrzymaniem. Dlatego tak ważne jest, aby była wykonana starannie i zgodnie z obowiązującymi normami PN-EN. Jedną z kluczowych składowych tego systemu są zawory bezpieczeństwa do c.o. Czym dokładnie są te elementy i do czego służą? Zapoznaj się z naszym tekstem, a potem spośród szerokiej oferty sklepu internetowego Bridom.pl wybierz najbardziej odpowiednie zawory bezpieczeństwa do c.o.

Czym są zawory bezpieczeństwa do c.o. i do czego służą?

Zacznijmy od tego, czym jest instalacja centralnego ogrzewania, czyli w skrócie c.o. To system przewodów centralnego ogrzewania w danym budynku, do którego należy również armatura i wyposażenie. Ma on początek w miejscu, gdzie znajduje się połączenie przewodu z zaworem odcinającym tę instalację od przyłącza bądź węzła cieplnego. Układ ten kończy się natomiast na grzejnikach. Jednym z kluczowych elementów systemu są zawory bezpieczeństwa. To części służące do zabezpieczenia urządzenia przed nadmiernym, groźnym wzrostem ciśnienia, które może skutkować uszkodzeniem – bardzo często nieodwracalnym – instalacji. W jaki sposób działają? Otwierają się samoczynnie, kiedy ciśnienie wykroczy poza określoną wartość. Istotne jest to, aby zawory te zamontowane były blisko źródła ciepła, ponieważ wtedy poziom ochrony instalacji jest największy.

Zawory bezpieczeństwa do c.o. dostępne w sklepie internetowym Bridom.pl i ich najważniejsze zalety

  • Wiele modeli do wyboru

W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór różnego rodzaju zaworów zabezpieczających, w tym także modele przeznaczone do instalacji c.o. Różnią się one między innymi wartościami ciśnienia otwarcia zaworu czy maksymalną mocą instalacji.

  • Solidne wykonanie

Zawory bezpieczeństwa to kluczowe elementy instalacji c.o. Nie ulega wątpliwości, że muszą być trwałe i solidne. Oferowane produkty spełniają te wymogi, ponieważ są wykonane między innymi z mosiądzu.

  • Łatwa obsługa

Wygodne w użyciu pokrętła i spusty oraz klarowne oznaczenia zamieszczone na zaworach znacznie ułatwiają korzystanie z tych urządzeń.

  • Szybka dostawa

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest bezpieczeństwo instalacji, szczególnie instalacji c.o., dlatego większość produktów z tej kategorii prześlemy do Ciebie już w ciągu 24 godzin, a czas oczekiwania na rzadziej wybierane przez naszych klientów modele wynosi do 4 tygodni.

  • Wygodna płatność

Bogaty, wysokiej jakości asortyment i szybka dostawa to niejedyne korzyści wynikające z zakupów w sklepie internetowym Bridom.pl z akcesoriami do systemów grzewczych. Proponujemy również wiele wariantów płatności do wyboru. Możesz zdecydować się na przelew online, płatność kartą kredytową lub opłacenie zamówienia przy odbiorze.

Rodzaje zaworów bezpieczeństwa do c.o.

Jak kilkakrotnie już zaznaczyliśmy, w sklepie internetowym Bridom.pl kupisz wiele modeli zaworów bezpieczeństwa, które przeznaczone są do ochrony przed uszkodzeniem różnego typu instalacji. W naszym asortymencie nie mogło zabraknąć również zaworów bezpieczeństwa do c.o. – system ten znajduje zastosowanie w większości gospodarstw domowych. W tej kategorii znajdziesz modele z wejściem na manometr, czyli przyrząd służący do pomiaru ciśnienia w instalacji, oraz wariant z zaworem zwrotnym i spustem. Poszczególne artykuły różnią się między sobą także wartością ciśnienia otwarcia zaworu, maksymalną mocą instalacji oraz rozmiarem. Masz wątpliwości, który z nich będzie pasował do Twojej instalacji? Skontaktuj się z nami, a nasi pracownicy pomogą Ci dobrać najlepsze zawory bezpieczeństwa do c.o.