Wspomaganie centralnego ogrzewania, ciepła woda w domu czy basenie – to zaledwie kilka z korzyści, które wynikają ze stosowania instalacji solarnych. Nic dziwnego, że na to rozwiązanie decyduje się coraz więcej właścicieli domów – zarówno jedno-, jak i wielorodzinnych. Aby jednak system ten działał poprawnie, potrzebne jest jego odpowiednie zabezpieczenie. Przed nadmiernym, groźnym wzrostem ciśnienia chronią zawory bezpieczeństwa do instalacji solarnych. Elementy te – w kilku rodzajach do wyboru – kupisz w sklepie internetowym Bridom.pl. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz spośród niej modele najbardziej odpowiednie do Twojej instalacji solarnej.

Czym są zawory bezpieczeństwa do instalacji solarnych?

Zacznijmy od tego, czym są instalacje solarne. To zespół kompatybilnych ze sobą urządzeń, które przekształcają energię pochodzącą z promieniowania słonecznego w energię cieplną bądź elektryczną. Jednym z wielu elementów składowych takiego systemu są zawory bezpieczeństwa. Jak sama nazwa wskazuje, ich rolą jest ochrona instalacji przed uszkodzeniem. Części te zabezpieczają całą konstrukcję przed nadmiernym ciśnieniem, które stanowi dla niej bardzo duże zagrożenie. Jeśli ciśnienie jest za wysokie, co możesz sprawdzić na manometrze będącym częścią instalacji, zawór tego typu otwiera się oraz pozbywa nadmiaru glikolu, jednocześnie redukując poziom ciśnienia w instalacji. Wylot takiego urządzenia podłącza się do znajdującego się przy zbiorniku płynu solarnego. Kiedy zawór bezpieczeństwa zadziałała, glikol zostanie przetransportowany do zbiornika. Z tego miejsca może on ponownie zostać wprowadzony do instalacji. Dla utrzymania bezpieczeństwa całego systemu solarnego ważna jest również kontrola działania zaworów – pamiętaj, aby sprawdzać ich funkcjonowanie przynajmniej raz na pół roku.

Zawory bezpieczeństwa do instalacji solarnych dostępne w sklepie internetowym Bridom.pl i ich najważniejsze zalety

  • Wiele modeli do wyboru

W sklepie internetowym Bridom.pl kupisz kilka wariantów zaworów zabezpieczających instalacje solarne przed uszkodzeniem. Różnią się między sobą maksymalną mocą instalacji, wartością ciśnienia otwarcia zaworu czy rodzajem przyłączy.

  • Solidne wykonanie

Nie ulega wątpliwości, że zawory bezpieczeństwa to kluczowe elementy instalacji solarnych, dlatego powinny być niezawodne i trwałe. Wszystkie te wymogi spełniają produkty, które kupisz w sklepie internetowym Bridom.pl – zrobione z mosiądzu oraz wykonane z dbałością o każdy detal.

  • Szybka dostawa

Nasz magazyn jest dobrze zaopatrzony, dlatego zdecydowaną większość produktów z tej kategorii prześlemy na wskazany przez Ciebie adres w ciągu 24 godzin. Czas oczekiwania na pozostałe modele wynosi maksymalnie 14 dni.

  • Różne metody płatności do wyboru

Szybka dostawa, a także bogaty, wysokiej jakości asortyment to nie wszystkie korzyści wynikające z zakupów w naszym sklepie. Dla Twojego komfortu proponujemy kilka wariantów płatności do wyboru. Przelew, e-płatność, płatność przy odbiorze, płatność kartą płatniczą – sam zdecyduj, która z opcji jest dla Ciebie najodpowiedniejsza.

Zawory bezpieczeństwa do instalacji solarnych i ich rodzaje

Jak już zaznaczyliśmy, w sklepie internetowym Bridom.pl kupisz wiele modeli zaworów bezpieczeństwa do instalacji solarnych. Poszczególne produkty z tej kategorii różnią się od siebie budową, typem przyłączy czy poziomem odporności na ciśnienie. Równie ważne jest dobranie rodzaju zaworu do określonej pojemności zbiornika. Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego produktu? Skontaktuj się z nami – nasi pracownicy podpowiedzą, który z zaworów będzie najlepszy do Twojej instalacji solarnej.