Trudno wyobrazić sobie codzienność bez dostępu do ciepłej wody użytkowej. Wykorzystywana jest nie tylko w gospodarstwach domowych – do mycia czy przygotowywania posiłków – ale również w przemyśle. Zawory bezpieczeństwa do zasobników c.w.u. to jedne z tych elementów, bez których instalacje tego typu nie mogą działać prawidłowo. To one zabezpieczają układ przed przekraczającym normę wzrostem ciśnienia. W zależności od rodzaju zaworu bezpieczeństwa nadmiar ciśnienia usuwany jest w innym sposób. Jakie modele urządzeń z tej kategorii kupisz w sklepie Bridom.pl? Jakie są ich najważniejsze zalety? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej. Zapoznaj się z nimi, a zakup odpowiedniego zaworu bezpieczeństwa do zasobników c.w.u. nie sprawi Ci trudności.

Zawory bezpieczeństwa do zasobników c.w.u. – charakterystyka

Zacznijmy od tego, co oznacza skrót c.w.u. Jest to ciepła woda użytkowa, czyli woda znajdująca się w instalacji wodociągowej, która musi spełniać wymogi dla wody pitnej oraz przeznaczonej do celów użytkowych o temperaturze od 55 do 60 stopni Celsjusza z możliwością podgrzania do 70 stopni Celsjusza w celu dezynfekcji termicznej. Istotne jest to, w jaki sposób podgrzewana jest woda użytkowa. Po odkręceniu kranu zimna woda transportowana jest przez wymiennik, tam też jest ogrzewana do pożądanej temperatury, aby potem mogła wypłynąć z kranu. W wielu gospodarstwach domowych, szczególnie domach jednorodzinnych, do podgrzewania wody stosuje się piecyki gazowe – inaczej określane jako gazowe podgrzewacze wody. Natomiast zawory bezpieczeństwa do zasobników c.w.u. to nieodzowne elementy konstrukcyjne instalacji ciśnieniowych. Ich funkcją jest, jak sama nazwa wskazuje, zabezpieczenie danego układu przed nadmiernym wzrostem ciśnienia. Jak działa taki zawór? Kiedy ciśnienie wykracza poza normę, automatycznie redukuje on jego poziom, a zawór się otwiera. Gdy sytuacja została ustabilizowana, a ciśnienie osiągnie bezpieczną wartość, zawór się zamyka. Krótko mówiąc, jeśli danemu urządzeniu – na przykład zbiornikowi wody – grozi eksplozja, otwierający się samoistnie zawór chroni je przed tym.

Zawory bezpieczeństwa do zasobników c.w.u. – najważniejsze zalety produktów dostępnych w sklepie internetowym Bridom.pl

  • Różne modele do wyboru

W sklepie internetowym Bridom.pl znajdziesz wiele rodzajów zaworów bezpieczeństwa do wyboru, w tym te przeznaczone do zasobników c.w.u. Różnią się od siebie między innymi wartością ciśnienia otwarcia zaworu oraz maksymalną mocą instalacji.

  • Solidne wykonanie

Zawory bezpieczeństwa to niezwykle ważne elementy konstrukcyjne instalacji, dlatego należy przyłożyć ogromną wagę do ich wykonania. Zrobione z mosiądzu urządzenia są trwałe i niezawodne.

  • Szybka dostawa

Większość produktów z tej kategorii wyślemy do Ciebie w ciągu 24 godzin od momentu złożenia zamówienia. Pozostałe dotrą na wskazany przez Ciebie adres maksymalnie do kilkunastu dni.

  • Wygodna płatność

Bogaty asortyment, wysoka jakość produktów i szybka wysyłka zamówień to niejedyne korzyści z zakupów w sklepie Bridom.pl. Za kupione u nas artykuły możesz również wygodnie zapłacić. E-płatność, przelew, płatność przy odbiorze – zdecyduj się na tę formę, która najbardziej Ci odpowiada. Przy zakupach powyżej 300 zł proponujemy naszym klientom skorzystanie także z rat PayU.

Zawory bezpieczeństwa do zasobników c.w.u. i ich rodzaje

Jak wspomnieliśmy, w naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór zaworów bezpieczeństwa do zasobników c.w.u. Co je od siebie odróżnia? Między innymi budowa, poziom odporności na ciśnienie, typ przyłączy, kompatybilność ze zbiornikiem o określonej pojemności. Oprócz standardowych modeli w tej kategorii produktów znajdują się też warianty wyposażone w zawory zwrotne i spusty, których maksymalna temperatura robocza osiąga powyżej 100 stopni Celsjusza. Jeśli masz wątpliwości dotyczące zakupu odpowiedniego zaworu do instalacji w domu czy firmie, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Pomożemy Ci wybrać najlepszy komponent z naszego asortymentu.