Zlewozmywaki Franke podwieszane charakteryzują się bardzo praktycznym umieszczeniem w blacie. Dzięki temu, że zlew jest „schowany” w powierzchni blatu, a jego kołnierz nie opiera się na szafce, są niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości. Nie tylko same zlewy, lecz także cała kuchnia. Codziennie na blatach roboczych pojawia się masa okruszków oraz innych pozostałości po produktach spożywczych. Decydując się na zlewy Franke podwieszane, nie trzeba martwić się o to, że zabrudzenia i odpady trafią pod krawędzie zlewozmywaka, gdzie będą się rozkładać, niszcząc zarówno zlew, jak i blat. Dzięki temu nie dochodzi również do rozwoju bakterii i innych szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów.
Franke – zlew podwieszany dla nowoczesnych kuchni
Zlewy można podzielić na różne kategorie ze względu na takie cechy jak liczba komór, materiał wykonania czy sposób montażu w blacie. Produkty montowane na szafce to m.in. te umieszczane na równi z blatem. To prawdziwa gratka dla osób szczególnie zwracających uwagę na detale. Taki montaż sprawia, że zlew i blat tworzą równą, scaloną linię. W sposób odgórny montuje się także zlewozmywaki Franke wpuszczane, inaczej zwane zlewami wbudowywanymi. W tym przypadku kołnierz zlewu wystaje ponad płaszczyznę szafki, tworząc zaporę przed niekontrolowanym wypłynięciem wody na blat. Taka konstrukcja stosowana jest z blatami nieodpornymi na działanie wilgoci. W końcu zlewozmywaki Franke podwieszane należą do grupy produktów, które instaluje się od spodu blatu. Obramowanie zlewu tworzy w tym przypadku blat, jest on w nim osadzony tak, że z daleka trudno spostrzec, że w powierzchni szafki został umieszczony zlewozmywak. Takie rozwiązanie będzie doskonałym wyborem, jeśli posiadasz blat z konglomeratu kwarcowego, granitu bądź innego tworzywa, które jest odpowiednio zabezpieczone lub niepodatne na działanie wody.
Franke – podwieszany zlewozmywak dopasowany do powierzchni roboczej
Strefa wody, zwana również mokrą, to miejsce, w którym zmywa się naczynia, przygotowuje się półprodukty do gotowania, a także napełnia wodą garnki czy inne naczynia. To przestrzeń niezwykle istotna w kuchni, w końcu 60% czynności kuchennych dzieje się właśnie z użyciem wody, a tym samym zlewu. Z racji tego zlewozmywak powinien być dopasowany do strefy roboczej, uzupełniać ją, dlatego nie może być za mały ani za duży. Zlewy Franke podwieszane są oferowane w wielu wariantach, dlatego można je łatwo dostosować do dostępnej przestrzeni w kuchni, a także liczby użytkowników. Zlewozmywak jednokomorowy Franke podwieszany to propozycja dla małych mieszkań, w których częściej korzysta się ze zmywarki. Zlewozmywak dwukomorowy Franke podwieszany to natomiast opcja dla domów, w których mieszka wiele osób oraz znajduje się przestronna kuchnia. Wariant ten jest zdecydowanie wygodniejszy w przygotowywaniu posiłków dla większej liczby domowników. Co więcej, warto zwrócić uwagę również na zlewozmywaki Franke 1,5-komorowe, które łączą w sobie dwie poprzednie opcje.
Franke zlew podwieszany – najwyższa jakość zamknięta w solidnych materiałach
Zlewozmywaki Franke podwieszane zawdzięczają swój unikalny design oraz trwałość materiałom, z których zostały wykonane. Producent opiera produkcję zlewów na czterech głównych tworzywach: Fragranit+, Fraceram, Tectonite oraz stal szlachetna. Franke zlew podwieszany z granitu cechuje się trwałością, niebanalnym wyglądem, wieloma wariantami kolorystycznymi oraz łatwością w utrzymaniu czystości. Zlewy Franke podwieszane ceramiczne to klasyczne rozwiązanie, wybierane też ze względu na ponadczasową elegancję. Tectonite to z kolei bardzo ciekawa opcja dostępna wyłącznie w zlewach Franke. To kompozyt materiałów syntetycznych, które można poddać recyklingowi. Co więcej, jest to najtrwalsza i najlżejsza propozycja, występująca w wielu wzorach. Stal szlachetna to natomiast dobrze znana opcja o neutralnej stylistyce. Jednak zlewy Franke wyróżniają się niespotykanym połyskiem, który zawdzięczają polerowaniu po produkcji. Inni producenci polerują arkusze stali przed stworzeniem zlewów. W zależności od wybranego materiału zlewy cechują się inną strukturą, a także wzornictwem. Dzięki temu są wyjątkowe. Dostępne warianty kolorystyczne to odcienie jasne, takie jak polarna biel, uniwersalna szarość, ciepłe brązy, oraz ciemne wersje, takie jak grafit i onyx.