Wymienniki ciepłej wody to aparatura, która jest niezbędna do zapewnienia zapasów wody o optymalnej temperaturze do wykonywania podstawowych czynności, takich jak kąpiel czy zmywanie naczyń. Bardzo często towarzyszy gospodarstwom domowym, które ogrzewane są przez piece lub kotły CO czy też pompy ciepła. Dzięki możliwości magazynowania ciepłej wody będziesz mieć do niej dostęp praktycznie w każdym momencie.

Zasobniki c.w.u. 800 Lto dość duży jednorazowy wydatek, jednak ulgę i oszczędność poczujemy podczas opłacania energii cieplnej, z jakiej dotychczas korzystaliśmy. Dzięki takiej formie ogrzewania wody zużywa się mniej ciepła, ponieważ temperatura wody utrzymuje się na wysokim poziomie dzięki odpowiedniej izolacji cieplnej zasobnika.

Jak wygląda podłączenie wymiennika? - Zasobniki c.w.u 800 L

Zasobniki c.w.u. 800 L montuje się na dwa sposoby: pionowo lub poziomo. Wszystko zależy od rodzaju danego zasobnika, ale również od możliwości, jakie daje pomieszczenie, w którym ma być zamontowana konstrukcja. W przypadku pomieszczeń z większa powierzchnią użytkową możesz pokusić się o wymiennik stojący, który nie wymaga przymocowania do ściany lub sufitu.

Wymienniki ciepłej wody inaczej zwane są podgrzewaczami. To dzięki nim za pomocą wężownicy podłączonej do instalacji odbywa się proces podgrzewania wody. Wybierając odpowiedni dla siebie zasobnik pamiętaj o materiale, z jakiego jest wykonany. W naszej ofercie znajdziesz zasobniki c.w.u. 800 L z najwyższej jakości stali, która jest odporna na korozję oraz uszkodzenia mechaniczne. Wiele egzemplarzy pokrytych jest emalią, która co prawda chroni przed rdzewieniem, jednak pęknięcia powstającej na warstwie emaliowanej znacznie skracają jej żywotność.

Jakie rodzaje wymienników c.w.u. mamy do wyboru?

Najpopularniejszy z istniejących podziałów to ten na wymienniki z wężownicą oraz wymienniki warstwowe. Zasobniki c.w.u. 800 L warstwowe znajdują swoje zastosowanie nie tylko na małych przestrzeniach z niewielką liczbą użytkowników, ale również na obszernych powierzchniach, na których z ciepłej wody korzysta się na masową skalę. Zasobniki c.w.u. z wężownicą najlepiej sprawdzają się przy mniejszym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę, ponieważ mają dużo niższą wydajność cieplną.

Ze względu na sposób instalacji wyróżniamy natomiast wymienniki poziome i pionowe. Wszystko zależy od rodzaju instalacji, na jaki się zdecydujesz oraz możliwości jakie daje pomieszczenie, w których chcesz zamontować urządzenie

Zasobniki c.w.u. 800 L - dlaczego taka pojemność?

Pojemność, na jaką się zdecydujesz, zależy przede wszystkim od ilości źródeł wody, z których korzysta się jednorazowo oraz liczby osób, które korzystają z zapasów ciepłej wody. Drugi aspekt jest decydujący. Zasobniki c.w.u. 800 L to przede wszystkim rozwiązanie dla dużych miejsc, w których z zapasów ciepłej wody korzysta wiele osób. Dla jeszcze lepszej optymalizacji temperatury można wybrać również opcję 1000 L. Dla domu, w którym mieszka do 10 osób zdecydowanie wystarczy zasobnik 500 L, a w wyjątkowych przypadkach 750 L.

Duża pojemność zasobnika pozwala przez dłuższy czas utrzymać temperaturę wody, dzięki czemu skorzysta z niej więcej osób. Jest to idealne rozwiązanie dla domów wielorodzinnych czy nawet restauracji lub innych obiektów masowego użytku.

Jakie zalety mają warstwowe zasobniki c.w.u. 800L?

Warstwowe zasobniki c.w.u. 800 L to przede wszystkim bardzo wysoka wydajność grzewcza, jaką gwarantuje producent. Świetnie nadają się do małych przestrzeni, w których trudno byłoby zmieścić wymienniki ciepłej wody z wężownicą. Dzieje się tak, ponieważ zasobniki warstwowe mają niemal podwójnie lepszą wydajność i zasobnik warstwowy o małej pojemności jest w stanie ogrzać naprawdę duże ilości wody.

Jeżeli chcesz stać się posiadaczem najwyższej jakości zasobników ciepłej wody użytkowej 800 L sprawdź naszą ofertę Bridom.pl. Nasi producenci gwarantują najwyższą jakość wykonania swoich produktów, łatwość montażu oraz optymalizację kosztów związanych z energią eksploatowana na ogrzanie wody w gospodarstwie domowym.