W Twoim mieszkaniu nie ma stałego podłączenia do ciepłej wody? Używasz systemów ogrzewania opartych na piecach CO? Wymienniki ciepłej wody 500 L to doskonałe rozwiązanie dla Ciebie i twojego domu. Nie tylko magazynują ciepłą wodę, abyś mógł używać jej w dowolnym momencie, ale również gwarantują oszczędność poprzez ograniczenie zużycia gazu do każdorazowego podgrzewania wody.

Wykonanie z najwyższej jakości stali gwarantuje długotrwałe utrzymanie wysokiej temperatury wody. Producenci zapewniają również, że oferowane przez nas zasobniki c.w.u. 500 L mają długą żywotność. Wymienniki ciepłej wody mogą rozwiązać wiele problemów Twoich i Twojej rodziny. Dodatkowo będziesz mógł cieszyć się ciepłą wodą przez cały czas.

Jak działają wymienniki ciepłej wody 500L?

Zasobniki c.w.u. 500 L działają na zasadzie przekazywania ciepła pomiędzy jego źródłem, czyli np. piecem zasilanym CO, a podłączeniami wodnymi. Dzięki wykonaniu ze stali zasobniki te są w stanie utrzymać ciepło przez długi czas, magazynując wodę. Zapotrzebowanie na ciepłą wodę występuje praktycznie przez cały dzień. Potrzebujesz jej do mycia naczyń, kąpieli czy innych domowych czynności.

Zasobniki c.w.u. 500 L magazynują ciepłą wodę, zachowując jej optymalną temperaturę. Stal zapewnia długotrwałe utrzymanie ciepła, dzięki czemu woda nie wychładza się zbyt szybko. Zapewniają również stałą temperaturę wody, która spływa z kranu. Dzięki ich zastosowaniu unikniesz zmniejszenia ciśnienia ciepłej wody podczas korzystania z kilku jej źródeł jednocześnie. Nie musisz również czekać, aż woda w kranie się nagrzeje, ponieważ jest ciepła od razu po odkręceniu kranu.

Kiedy zainstalować zasobniki c.w.u. 500 L?

Ogrzewanie centralne nie zawsze jest wystarczającym źródłem ogrzewania. Aby woda użytkowa przez cały czas miała optymalną temperaturę, warto mieć dodatkowe źródło ciepła, które pozwoli na podwyższenie codziennego komfortu życia. Zasobniki c.w.u.. 500 L zapewnia stały dostęp do ciepłej wody. Jeżeli chcesz obniżyć zużycie gazu oraz wydatki generowane na ten cel również należy zastanowić się nad odpowiedniej pojemności zasobnikiem ciepłej wody użytkowej.

Bardzo przydatne jest korzystanie z wymienników ciepłej wody, gdy korzystamy z kilku jej źródeł na raz i chcemy utrzymać jednolitą temperaturę oraz optymalne ciśnienie wody. Zapewni Ci to komfort korzystania z urządzeń sanitarnych, szczególnie podczas takich czynności jak zmywanie naczyń czy kąpiel pod prysznicem.

Jak dobrać odpowiednie wymienniki c.w.u.?

Pierwszym i najważniejszym aspektem, jaki powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego zasobnika c.w.u., jest objętość. Warto przemyśleć wówczas jak często chcemy korzystać z ciepłej wody i jakie jest jej przybliżone zużycie. Wpłynie to na decyzję o tym, jaka pojemność zbiornika będzie dla nas optymalna. Kolejnym ważnym punktem do przedyskutowania jest miejsce oraz sposób, w jaki chcesz go zainstalować. Tutaj masz kilka opcji do wyboru. W naszej ofercie znajdziesz wymienniki c.w.u. 500 L, które możesz zamontować w pionie lub poziomie. Montaż ten możesz wykonać na ścianie lub suficie. Jeżeli dysponujesz większą przestrzenią, możesz postawić na zasobnik stojący, którego nie trzeba nigdzie przyczepiać.

Aby zaspokoić potrzeby Twoje oraz współlokatorów dajemy wybór odpowiedniej pojemności zasobników ciepłej wody. W małych mieszkaniach wystarczą objętości 250 czy 300 L. W większych można spróbować 400, 450 L oraz większe.

Na jakie sposoby zasobniki c.w.u. 500 L podgrzewają wodę?

Występują dwa rodzaje zasobników na ciepłą wodę użytkową. Jednym z nich jest zasobnik z wężownicą. Możesz je zamontować w bardzo prosty sposób, dodatkowo czas nagrzewania wody jest stosunkowo niedługi. W tej opcji istnieje jednak ryzyko, że nagrzanej wody może nie wystarczyć jednorazowo dla wszystkich domowników.

Drugi sposób to zasobnik warstwowy, który kumuluje wodę w górnej warstwie zbiornika. Są dobrym wyborem, jeżeli posiadasz źródło ciepła w postaci piecyka gazowego. Optymalizują zarówno zużycie ciepłej wody, jak i jej temperaturę.

Aby wybrać optymalny dla siebie zasobnik ciepłej wody użytkowej, sprawdź naszą ofertę Bridom.pl. i znajdź idealne dla siebie rozwiązanie.