Wymienniki ciepłej wody to urządzenia, które zapewniają stały dostęp do ciepłej wody, dzięki temu, że magazynują ja dla użytkownika, aby mógł z niej korzystać w dowolnym momencie. Wykonane są z wysokiej jakości stali, która nie tylko izoluje i przez długi czas utrzymuje ciepło, ale również zapewnia długą żywotność dzięki swojej odporności na uszkodzenia mechaniczne.

Jest szczególnie dobrym rozwiązaniem dla gospodarstw domowych, które szukają oszczędności w opłatach za energię oraz potrzebują stałego źródła ciepłej wody. Najczęściej są to nieruchomości ogrzewane przez piece i kotły CO. Dzięki magazynowaniu wody możesz od samego początku zaoszczędzić na gazie, który do tej pory ogrzewał Twoja wodę podczas użytkowania. Zmagazynowana woda nie wymaga uruchamiania systemu ogrzewania, ponieważ przez długi czas utrzymuje optymalnie wysoką temperaturę.

Jak duże wymienniki wody należy wybierać?

Zasobniki ciepłej wody występują w różnych opcjach względem pojemności i objętości. Dobiera się je w zależności od ilości źródeł wody, które muszą zasilić oraz w zależności od ilości osób, które korzystają w danym gospodarstwie domowym z ciepłej wody. W przypadku mieszkań, w których z ciepłej wody korzystają dwie osoby, wystarczający będzie mały zasobnik o pojemności 120 - 200 L. Czteroosobową rodzinę ogrzeje natomiast wymiennik ciepła o pojemności 300 L. Zatem jeżeli posiadasz dom z dużą ilością źródeł ciepła, warto wówczas zainwestować w większy zbiornik, np. o pojemności 500 L.

Dla bardzo dużych domów najlepiej izolować ciepłą wodę będą zasobniki o pojemności pomiędzy 800 L a 1000 L, które przez długi czas magazynują duże ilości ciepłej wody, dodatkowo utrzymując jej optymalną temperaturę. Dobrą opcją dla szybkiego podgrzania wody jest wykorzystanie systemów podgrzewania wody, które montuje się razem z baterią. Wówczas w dowolnym momencie możesz cieszyć się ciepłą wodą, dodatkowo wybierasz taką temperaturę, jakiej potrzebujesz.

Jak dobrać odpowiedni rodzaj zasobnika c.w.u.? - zasobniki c.w.u. 750 L

Jednym z ważnych aspektów decydujących o tym, jaki wymiennik ciepłej wody będzie dla Ciebie najlepszy, jest system ogrzewania, jakiego używasz na co dzień. Dla popularnych pieców gazowych dobry wyborem jest wymiennik z wężownicą, który z powodzeniem ogrzeje wodę i pozwoli korzystać z niej w kilku źródłach. Zasobnik warstwowy będzie potrzebny, gdy zużycie wody jest większe niż standardowe. Magazynuje on ciepłą wodę, a nie ogrzewa jej w trakcie przepuszczania. Dzięki temu możemy dużo szybciej otrzymać optymalną temperaturę wody.

Zasobniki c.w.u. 750 L to idealne rozwiązanie dla dużych gospodarstw domowych, w których zamieszkuje i korzysta z wody więcej domowników. Taki wymiennik c.w.u. posiada idealną termoizolację, dzięki czemu woda nie traci swojej temperatury.

Jeżeli stawiasz na trwałość oraz wysoka jakość produktów polecamy Ci wybór zasobnika wykonanego z wysokiej jakości stali. Pozwoli to uchronić urządzenie przed korozją, a brak warstwy emalii zapobiega pęknięciom w środku zasobnika.

Jak konserwować zasobniki na wodę 750 L?

Najważniejszą zasadą prawidłowego funkcjonowania zasobników na wodę jest ich instalacja w pobliżu źródła ogrzewania. Od czasu do czasu warto dezynfekować zasobniki c.w.u. 750 L, a najpopularniejszym tego sposobem jest dezynfekcja termiczna. Polega ona na nagrzaniu zbiornika do temperatury wyższej niż 60 stopni Celsjusza, a czas takiego odkażania powinien wynosić minimum godzinę.

Co jakiś czas sprawdzaj, czy w Twoim zasobniku na wodę elementy nie zaczynają się rozszczelniać. Wczesne wykrycie rozszczelnienia pozwala szybko naprawić problem i z powodzeniem dalej używać wymiennika. Oprócz dbania o wnętrze zasobnika c.w.u. powinieneś także konserwować go z zewnętrznej strony. Tutaj decydujące może okazać się samo utrzymanie czystości, które polega na przetarciu wilgotną ścierką zbiornika od jego zewnętrznej strony.

Jeżeli chcesz wybrać najlepsze i optymalne rozwiązanie, sprawdź naszą ofertę na Bridom.pl. Znajdziesz tam wiele wskazówek i propozycji dotyczących zasobników ciepłej wody użytkowej. Skorzystaj z naszej oferty i ciesz się stałym dostępem do ciepłej wody.