Elektryczne kotły c.o. 15 kW stanowią ekologiczną, wydajną i energooszczędną alternatywę dla konwencjonalnych urządzeń spalających gaz, drewno lub olej. Standardowe sposoby ogrzewania generują nie tylko wyższe wydatki, lecz także przyczyniają się do większego zanieczyszczenia środowiska. Wybierając ofertę Bridom.pl można uzyskać dostęp do rozmaitych modeli urządzeń i wdrożyć rozwiązania, które wpłyną na lepsze zarządzanie środkami finansowymi, a także na energooszczędność. Piece elektryczne c.o. 15 kW zapewniają także większe bezpieczeństwo domowników. W ich przypadku niemożliwy jest niekontrolowany wyciek czadu bądź rozprzestrzenienie się ognia.

Piece elektryczne 15 kW – w jaki sposób działają?

Kotły elektryczne 15 kW podgrzewają wodę, która jest następnie przesyłana do sieci grzejników wodnych lub systemu ogrzewania podłogowego. Różnica pomiędzy wytwarzaniem ciepła przez kocioł elektryczny a inny system ogrzewania polega na tym, że piec elektryczny 15 kW nie wykorzystuje paliwa takiego, jak na przykład drewno, gaz i olej, tylko energię elektryczną.

Kotły elektryczne charakteryzują się także prostą budową. Składają się z obudowy, najważniejszego elementu, jakim jest grzałka oraz wielu zabezpieczeń. Grzałka to metalowy drut oporowy, który może być pokryty osłoną miedzianą, mosiężną bądź stalową. Zastosowanie takiej izolacji jest bardzo ważne, ponieważ chroni ona ten element przed kontaktem z wodą. W urządzeniach tych może być zainstalowana jedna bądź kilka grzałek. Co więcej, znajdują się w nich także takie udogodnienia, jak programator czasowy, umożliwiający ustalenie schematu działania kotła tygodniowego czy dobowego.

Piece elektryczne c.o. 15 kW – jakie wyróżnia się rodzaje urządzeń?

Kotły elektryczne 15 kW można podzielić na kilka kategorii ze względu na wiele czynników. Jednym z nich jest przystosowanie do instalacji. W przypadku jednofazowej, czyli 230 V, stosuje się kotły elektryczne jednofazowe. Jeżeli potrzebujemy urządzenia o wyższej mocy, potrzebna już będzie instalacja trójfazowa o mocy 380 V. Kolejny podział to jedno- i dwufunkcyjne. W pierwszym przypadku piece pełnią funkcję grzewczą i są połączone z zasobnikami wody. Natomiast druga opcja nie tylko zapewnia ciepło, lecz także działa podobnie jak przepływowe podgrzewacze wody. Dostępne są także kotły elektryczne do fotowoltaiki, które po połączeniu z panelami fotowoltaicznymi generują ciepło pochodzące z czystej i ekologicznej energii płynącej ze słońca. Jest to rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy na rachunkach za energię elektryczną.

Elektryczne kotły c.o. 15 kW – zalety związane z korzystaniem z urządzeń

Ogromną zaletą posiadania kotła elektrycznego jest to, że nie wydziela on gazów oraz innych zanieczyszczeń atmosfery, więc nie wymaga przewodu kominowego. Dodatkowo jest to urządzenie na tyle małe, że nie wymaga dużej przestrzeni. Nie trzeba więc posiadać pomieszczeń gospodarczych w domu. Wielkość zależy od potrzeb kotła, czy ma on służyć tylko do przygotowania ciepłej wody, czy też do wody i ogrzewania. Jest on również bardzo łatwy w montażu i nie emituje dwutlenku węgla. Do takich zastosowań sprawdzą się także kotły elektryczne 12 kW lub kotły elektryczne 14 kW.

Oprócz tego piece elektryczne 15 kW c.o. mają również inne zalety – są praktyczne i wygodne. Dodatkowo ich montaż jest szybki i łatwy. Stanowią także bardzo szybki system grzewczy, ponieważ temperatura wzrasta w krótkim czasie. Całość uzupełnia doskonała sprawność cieplna z wydajnością prawie 100%, ponieważ produkcja ciepła nie powoduje strat energii.

Piece elektryczne 15 kW – czy warto się na nie zdecydować?

Kotły elektryczne 15 kW są zdecydowanie urządzeniami, na które warto zwrócić uwagę w kontekście usprawnienia i modernizacji systemu grzewczego w swoim domu lub firmie. Decydując się na takie produkty, jak na przykład kotły elektryczne 18 kW, piece elektryczne 21 kW czy kotły elektryczne 21 kW można znacznie zredukować wysokość rachunków za energię elektryczną, a także podnieść efektywność cieplną budynków. Piece elektryczne 15 kW dostępne w ofercie Bridom.pl to gwarancja wysokiej jakości produktów. Urządzenia te zostały wyprodukowane przez renomowanych producentów, którzy cieszą się zaufaniem klientów na całym świecie. Jeśli chcesz postawić na ekologię, wydajność i energooszczędność, wybierz elektryczne kotły c.o. 15 kW z naszej oferty.