Kocioł elektryczny jest coraz popularniejszą alternatywą dla konwencjonalnych kotłów gazowych, które są zasilane gazem ziemnym lub propanem, oraz pieców wykorzystujących paliwa stałe. Jest to atrakcyjna opcja nie tylko wtedy, gdy sieć gazu ziemnego nie dociera do danego obszaru. Elektryczne kotły c.o. 12 kW to wydajne, stabilne i proste w użytku urządzenia, które łączą skuteczne ogrzewanie ze stosunkowo niskimi kosztami eksploatacji. Wyróżnia je także wykorzystanie energii elektrycznej w celu dostarczenia ciepła, co umożliwia zastosowanie wielu automatycznych elementów sterujących. W sklepie Bridom.pl można znaleźć szereg różnych propozycji od sprawdzonych producentów, w tym elektryczne kotły c.o. 12 kW, które sprawdzą się na przestrzeni do 150 m2.

Elektryczne kotły c.o. 12 kW – do ogrzewania pomieszczeń lub wody

Przed zakupem kotła elektrycznego warto zastanowić się przede wszystkim nad jego docelowym zastosowaniem, które w znacznym stopniu wpłynie na wybór modelu. Piece elektryczne c.o. 12 kW można rozróżnić między innymi w zależności od ich przeznaczenia. Możemy znaleźć kotły, które służą wyłącznie do ogrzewania pomieszczeń, jak również takie, które umożliwią dostarczanie ciepłej wody użytkowej. Istotny jest również rodzaj instalacji elektrycznej w ogrzewanej nieruchomości – kotły mogą być zasilane prądem jednofazowym lub trójfazowym. Niezależnie od wybranej opcji oferta Bridom.pl z pewnością obejmuje wysokiej jakości kotły elektryczne o pożądanych parametrach.

Czym charakteryzują się kotły grzewcze i mieszane?

Wspomniane wyżej rozróżnienie dotyczące zastosowania kotłów dzieli urządzenia tego rodzaju na kotły grzewcze i mieszane. Pierwszy wariant jest zazwyczaj wyposażony w pojedynczy obieg wody i nie zawiera zbiornika retencyjnego. Choć ich głównym przeznaczeniem są układy ogrzewania centralnego, możemy je przystosować do instalacji centralnej wody użytkowej za pomocą odpowiedniego zestawu i zewnętrznego akumulatora.

Drugi typ to kotły mieszane, które dostarczają zarówno ogrzewanie, jak i ciepłą wodę użytkową. Ciepło może być produkowane natychmiastowo lub przechodzić przez akumulator. Tego rodzaju kotły mogą zawierać zasobnik o pojemności od 50 do 80 litrów, który będzie służyć do przechowywania ciepłej wody użytkowej do wykorzystania w pomieszczeniach. Część kotłów jest w stanie zapewnić ciepłą wodę w dowolnym momencie ze względu na obecność dodatkowego, zamkniętego pierścienia rurowego z rurą recyrkulacyjną.

Piece elektryczne 12 kW – czy warto się na nie zdecydować?

Wybór urządzeń takich jak kotły elektryczne 8 kW czy kotły elektryczne 14 kW daje wiele korzyści. Jednym z nich jest fakt, że kotły elektryczne 12 kW są niedrogie w eksploatacji, dzięki czemu możemy sporo zaoszczędzić po kilku latach korzystania z takiego ogrzewania. Są to wydajne i niewielkie urządzenia, które nie wymagają wydzielania osobnej przestrzeni takiej jak kotłownia. Większość kotłów elektrycznych jest wyposażona w termostat, który pozwala utrzymać stałą temperaturę, zapewniając komfortowe ogrzewanie przy optymalnych kosztach.

Piece elektryczne c.o. 12 kW – ekologia

Kotły elektryczne są bezpieczniejsze, bardziej przyjazne dla środowiska, czystsze i stabilniejsze niż urządzenia wykorzystujące gaz. Efektem są nie tylko oszczędności dla naszego portfela, lecz także mniejszy wpływ na środowisko. Elektryczne kotły c.o. 12 kW nie wymagają spalania paliw stałych w trakcie pracy – ciepło powstaje dzięki energii elektrycznej. Dzięki temu do atmosfery nie trafiają substancje takie jak dwutlenek węgla czy inne gazy cieplarniane. Dodatkowo piece elektryczne nie stwarzają zagrożeń typowych dla innych form ogrzewania, takich jak ryzyko zatrucia gazem czy kontaktu z tlenkiem węgla.

Gdzie kupić dobre kotły elektryczne 12 kW?

Szukając dobrych kotłów elektrycznych 12 kW, warto zwrócić uwagę na szereg różnych parametrów, które będą określać, w jakiej sytuacji urządzenie sprawdzi się najlepiej. Jeżeli potrzebujemy więcej mocy, warto rozważyć kotły elektryczne 15 kW czy kotły elektryczne 18 kW dostępne w ofercie Bridom.pl.

Spora różnorodność dostępnych modeli sprawia, że wybór odpowiedniego pieca elektrycznego nie stanowi żadnego problemu. Piece elektryczne c.o. 12 kW to świetny sposób, by zapewnić odpowiednie ogrzewanie, zredukować koszty serwisowe i zapewnić ciepło w danym pomieszczeniu przy niskich kosztach eksploatacji.