Moda na wanny wolnostojące to powracający trend, który łączy w sobie tradycję i nowoczesność. Oryginalne formy celujące w modernistyczny nurt przeplatają się tu z klasycznymi rozwiązaniami sprzed lat. Przykładem tego są wanny wolnostojące prostokątne. Ich kształt celuje we współczesną popularność geometrii, lecz sam zwyczaj korzystania z wanien wolnostojących został zaczerpnięty sprzed dekad. Jeśli więc chcesz stworzyć współczesną łazienkę z nutą ponadczasowej klasyki, wanna wolnostojąca prostokątna jest doskonałym rozwiązaniem. W Bridom.pl znajdziesz modele o różnych rozmiarach, co pozwoli Ci dogodnie wpasować armaturę w metraż posiadanej łazienki. Wszystkie produkty zachwycają elegancją, ale i wysoką jakością wykonania!

W jakiej łazience odnajdą się wanny wolnostojące prostokątne?

Najdogodniejszym miejscem do wstawienia wanny wolnostojącej jest przestronny pokój kąpielowy, lecz w mniejszych pomieszczeniach też można stworzyć elegancki wystrój z taką wanną w roli głównej. Wystarczy wybrać mniejszy model i ograniczyć liczbę pozostałych elementów wyposażenia. Dając wannie status centralnego punktu aranżacji, możesz pięknie wyeksponować dołączoną do niej baterię. Zdecydowanie warto też zadbać o spójność form. Do wanny prostokątnej dobierz umywalkę prostokątną i szafki o wyrazistych kantach. Nie zapomnij znaleźć dogodnej opcji na przechowywanie kosmetyków kąpielowych. Możesz zdecydować się na stojącą, wysoką szafkę dostawioną przy wannie. Jeśli wanna stoi przy ścianie, dobrym pomysłem są też wiszące półki, do których bez problemu dosięgniesz z wanny.

Wanny wolnostojące prostokątne - nowoczesność czy klasyka?

Zależnie od dodatków, jakie wykorzystasz w aranżacji, wanny wolnostojące prostokątne mogą prezentować trendy stricte nowoczesne lub bardziej klasyczne. Stawiając na tradycyjne wnętrze, do wanny wolnostojącej dobierz wyrafinowaną baterię wannową wolnostojącą. Całość zestaw z odpowiednimi płytkami podłogowymi i ściennymi. Postaw na kolory typowe dla stylu retro i vintage. Jeśli jednak preferujesz wystrój nowoczesny, celuj w efektowny minimalizm. Ogranicz kolorystykę do nie więcej niż dwóch odcieni i zrezygnuj ze zbędnych mebli. Wybierz pojemne szafki o minimalistycznym designie, a jako barwę podłogi i ścian wybierz neutralne odcienie, np. klasyczną biel i czerń.

Wanny wolnostojące prostokątne - wybierz model dla siebie

Wybierając wanny wolnostojące prostokątne, zawsze należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich wymiary. To długość i szerokość decydują o możliwości wykorzystania wanny w danym miejscu. Upewnij się więc, że dany model wpasuje się nie tylko do samego metrażu pomieszczenia, ale też do rozkładu pozostałych mebli. Dla własnego komfortu, poza długością i szerokością, warto też zwrócić uwagę na wysokość wanny. Przekłada się ona na wygodę wchodzenia oraz na głębokość wanny. Wpływa więc na ilość wody, w której będzie można się kąpać. Dla wielu osób ma to niebagatelne znaczenie, tym bardziej że od wysokości zależy ryzyko zachlapania łazienki. Szczególną uwagę zwróć na wysokość wanny, jeśli będą z niej korzystały dzieci lub osoby o ograniczonej mobilności.

Wanny wolnostojące prostokątne w ofercie Bridom.pl

W Bridom.pl znajdziesz wanny wolnostojące prostokątne cenionych w branży producentów. Precyzja wykonania i przemyślany dobór materiałów dają Ci możliwość długotrwałego użytkowania armatury i cieszenia się jej wysoką estetyką. Proponowane modele to głównie wysokiej jakości wanny akrylowe, w niektórych przypadkach wzmocnione włóknem szklanym. Na nasz asortyment składają się modele o rozmaitych wymiarach. Dzięki temu znajdziesz wannę pasującą do pomieszczenia o określonym metrażu i spełniającą Twoje osobiste oczekiwania. Jest to możliwe, tym bardziej że oferujemy również armaturę wolnostojącą przeznaczoną do montażu przyściennego. Większość wanien jest wyposażone w praktyczne korki klik-klak, które dodatkowo podnoszą wygodę użytkowania.