Brak produktów w wybranej kategorii spełniających kryteria wyświetlania.

Wyposażając łazienkę, należy pamiętać o nawet najdrobniejszych szczegółach, aby wszystkie akcesoria tworzyły razem spójną i funkcjonalną przestrzeń. W przypadku wyboru toalety na rynku dostępne są kompletne zestawy zawierające przycisk spłukujący, muszlę oraz stelaż podtynkowy, a także pojedyncze elementy konstrukcji, które możesz dobrać samodzielnie. Czasem zdarza się też, że zestaw składa się z ubikacji i stelażu podtynkowego, jednak nie zawiera przycisku do spłukiwania. Jeśli interesują Cię przyciski spłukujące do toalety, zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz produkt dopasowany do wystroju Twojej łazienki i spełniający wymogi funkcjonalności.

Przyciski spłukujące - podstawowe funkcje

Przyciski spłukujące to natynkowe elementy systemu spłukującego wodę w toaletach. W sprzedaży dostępne są różne modele przycisków spłukujących. Pod względem funkcjonalności mogą się one różnić dozowaniem wody. Najpopularniejsze w ostatnim czasie stały się przyciski dwudzielne. Umożliwiają one spłukiwanie wody w dwóch różnych trybach. Większy z podzespołów pobiera od 4 do 9 litrów wody. Natomiast ten mniejszy nazywany jest ekologicznym, ponieważ zużywa znacznie mniej wody - od 2 do 4 litrów. Najczęściej spotykane modele odmierzają 3 i 6 litrów wody. Przycisk może składać się również z jednego klawisza z funkcją STOP zatrzymującą wypływ wody. Dzięki temu możesz w dowolnym momencie zatrzymać spłukiwanie. Takie urządzenia są zazwyczaj droższe, jednak w dłuższej perspektywie mogą okazać się oszczędniejsze, ponieważ to Ty decydujesz, ile wody użyjesz do spłukania toalety.

Przyciski spłukujące - element aranżacji

Przyciski spłukujące pełnią także rolę dekoracyjną, są bowiem jedynym widocznym elementem spłuczki. Pod tym względem gama oferowanych produktów jest naprawdę szeroka. Na rynku dostępne są przyciski spłukujące prostokątne, podłużne, okrągłe oraz w

niestandardowych kształtach (np. plus i minus). Materiały, z których wykonuje się te akcesoria, również mogą być wielorakie. Opcje budżetowe zazwyczaj wykonane są z tworzyw sztucznych. Natomiast produkty z wyższej półki tworzy się przy pomocy szkła, metali szlachetnych i stali kwasowej. Przebierać możesz też w kolorach. Wykończenia przycisków mogą być białe, srebrne, czarne, chromowane, w wariancie połysku lub matu, a także unikalne, przykładowo imitujące drewno. Wśród proponowanego przez nasz sklep internetowy asortymentu z pewnością każdy znajdzie akcesoria pięknie komponujące się z wystrojem łazienki.

Przyciski spłukujące - Elementy dodatkowe

Niektóre modele spłuczek toaletowych posiadają też możliwość domontowania niestandardowych, ekstra elementów. Możesz przykładowo wybrać przycisk ze wmontowanym pochłaniaczem zapachów. Takie działanie jest możliwe dzięki obecności filtra węglowego w przycisku spłukującym. Oczyszcza on zanieczyszczone powietrze wprost z toalety, tym samym neutralizując jego zapach. W niektórych przyciskach można też dodatkowo zamontować pojemnik na kostki higieniczne. Aby je włożyć, należy odchylić przycisk. Następnie kostki higieniczne trafiają do spłuczki podtynkowej i przez długi czas uwalniają swój zapach oraz substancje aktywne wprost do spłukiwanej wody, jednocześnie utrzymując czystość muszli klozetowej.

Pamiętaj, że w przypadku, jeśli zdecydowałeś się na zakup kompletu stelażowego bez przycisku, powinieneś dopilnować, by wybrany model był zgodny technicznie ze stelażem. Każdy stelaż wymaga bowiem przycisku o jednej określonej wielkości. Informacje na ten temat znajdziesz w specyfikacji zestawu podtynkowego.

Natomiast jeśli interesuje Cię zakup kompletnego zestawu zawierającego przycisk spłukujący, muszlę oraz stelaż podtynkowy zajrzyj do kategorii ZESTAWY PODTYNKOWE WC. W razie pytań skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 15.