Zbiorniki buforowe to przede wszystkim magazyny dla energii cieplnej, które pełnią funkcję akumulatora dla czynnika grzewczego w domowym systemie ogrzewania. Nadają się świetnie do bardziej skomplikowanych, złożonych z wielu elementów systemów grzewczych, mogą również współdziałać z kilkoma źródłami ciepła jednocześnie. Są niezbędnym elementem instalacji ogrzewania centralnego. Najważniejszym ich zadaniem jest ograniczenie używania kotłów ciepła, które często uruchamiane tracą swoją żywotność.

Zbiorniki buforowe do 150 L nadają się idealnie do domowych instalacji grzewczych, które mają za zadanie ogrzanie niewielkiej przestrzeni. Dobiera się go przede wszystkim w zależności od mocy pompy ciepła, z którą współpracuje. W przypadku zbiorników buforowych do 150 L jest to moc 12 kW.

Jak zainstalować zasobnik buforowy? - zbiorniki buforowe do 150 L

Zbiorniki buforowe do 150 L nie zajmują dużo miejsca, dodatkowo można je zainstalować zaraz obok pieca grzewczego. Zbiorniki buforowe najlepiej zamontować koło ściany, ponieważ ograniczasz wtedy ilość użytkowanej przestrzeni. Opcjonalnie można zainstalować wężownice - stalowe lub miedziane. Przyspieszają one proces podgrzewania wody, jednak jest to mniej wydajny sposób magazynowania ciepła, gdyż woda szybciej się wychładza.

Wysokiej jakości stal oraz pozostałe materiały, z jakich zostały wykonane zbiorniki buforowe, gwarantuję długą trwałość i żywotność systemów grzewczych. Producenci gwarantują wysoką jakość swoich produktów.

Jakie główne przeznaczenie mają zbiorniki buforowe do 150 L?

Głównym zadaniem zbiorników buforowych jest ograniczanie używania kotłów grzewczych c.o., przy jednoczesnym wydłużeniu pracy oraz żywotności całego systemu ogrzewania, jakim dysponujemy. Umożliwia pracę dla urządzeń działających zarówno w zamkniętych, jak i otwartych obwodach. Zbiorniki buforowe do 150 L spełniają swoją funkcję, pracując z pompami ciepła o mocy 12 kW. Zasilanie buforów może odbywać się z kilku źródeł jednocześnie.

Zbiorniki buforowe stabilizują również temperaturę w pomieszczeniach, dzięki czemu nie odczujesz jej nagłych skoków czy załamań. Chronią również instalację grzewczą przed przegrzaniem się, które mogłoby doprowadzić do awarii. Zwiększenie wydajności ogrzewania idzie w parze z oszczędnością, która pozwala płacić mniej za energię cieplną.

Jakie inne zalety mają zbiorniki buforowe do 150 L?

Zbiorniki buforowe są wykonane z wysokiej jakości materiałów takich jak stal. Jest ona odpowiednio zaimpregnowana, dzięki czemu nie musisz martwić się korozją czy uszkodzeniami mechanicznymi, ponieważ jest na nie odporna. Niektóre egzemplarze są również zabezpieczone emalią, dzięki czemu nie ma ryzyka rdzewienia, przynajmniej dopóki nie pojawią się mikropęknięcia.

Wiele egzemplarzy wykorzystuje anodę magnezową, która jest niezawodnym odstraszaczem dla rdzy. Taka anoda jest bardzo trwała i służy przez długi czas, dzięki czemu nie musimy martwić się o antykorozyjną konserwację zbiornika. Montaż zbiorników buforowych w Twoim systemie ogrzewania zapobiega również utracie ciepła i energii, które są bardzo cenne i mogą zostać wykorzystane w późniejszym czasie dzięki opcji magazynowania.

Jeżeli szukasz odpowiedniego zbiornika buforowego sprawdź naszą ofertę Bridom.pl, gdzie znajdziesz wiele opcji dla Twojego domu.