Zbiorniki buforowe są niezbędnym elementem instalacji ogrzewania centralnego. Mogą być zasilane z różnych źródeł energii jednocześnie, co pozwala na jeszcze większą oszczędność energii oraz optymalizację jej wykorzystania. Wiąże się to z oszczędnością podczas płacenia rachunków za prąd. Zbiorniki buforowe 220 L skutecznie ograniczają użycie kotłów ciepła, które dzięki temu zyskują dłuższą żywotność, a ich praca staje się bardziej efektywna.

Pompa ciepła przetacza duże ilości wody grzewczej, która zasila energią cieplna całą instalację. Zbiorniki buforowe magazynują ciepłą wodę, dzięki czemu pozwalają na zmagazynowanie ciepła i użycie go w dowolnym momencie.

Jak pracują zbiorniki buforowe 220 L?

Zbiorniki buforowe 220 L pracują wraz z pompami ciepła, przede wszystkim po to, aby ich praca była bardziej wydajna i efektywna. Dzięki odpowiedniej izolacji stali, z której zostały wykonane, są odporne na korozję i świetnie izoluję ciepło. Pozwala to na wydłużenie czasu schładzania wody, co gwarantuje dłuższy czas uwalniania zmagazynowanej w nich energii cieplnej.

Zbiorniki buforowe mogą pracować zarówno podczas taryfy dziennej, jak i nocnej. Oznacza to kolejną możliwość oszczędności, ponieważ możemy zdecydować się na ich pracę podczas tańszej, nocnej taryfy. Dzięki zasobnikom buforowym nasze systemy grzewcze akumulują czynnik grzewczy, co pozwala na wydłużenie żywotności i lepsza funkcjonalność ogrzewania. Bardzo ważne w pracy bufora jest to, że pompa ciepła uruchamia się dopiero w momencie, gdy skończy się zapas ciepłej wody w zbiorniku buforowym. Pozwala jej to na dłuższą i bardziej efektywną pracę, co przekłada się również na dłuższą żywotność komponentu.

Dlaczego warto zainwestować w zbiorniki buforowe 220 L?

Zasobniki buforowe 220 L stanowią swoistą ochronę dla pompy ciepła przed jej nieodpowiednią lub nadmierną eksploatacją. Pozwalają magazynować ciepłą wodę grzewczą przetaczaną przez pompy, dzięki czemu pracują one dłużej, rzadziej i efektywniej. Zmagazynowana ciepła woda stanowi energię cieplną na czas, w którym nie pracują pompy. Dodatkowym atutem jest optymalizacja temperatury w gospodarstwie domowym. Jest to istotne chociażby dlatego, że zmniejsza ryzyko przegrzanie instalacji grzewczej.

Zbiorniki buforowe zbudowane są z wysokiej klasy stali, która nie ulega korozji dzięki odpowiednim zabezpieczeniom. W nowszych egzemplarzach będzie to warstwa emalii, która zabezpiecza powłokę przed rdzewieniem. Górna półka zasobników wyposażona jest w anody magnezowe lub tytanowe, które skutecznie zapobiegają korozji i na długi czas pozwalają nie martwić się takim ryzykiem. Zasobniki buforowe mogą występować bez wężownicy lub z podłączeniem miedzianych czy stalowych wężownic, które nagrzewają wodę w czasie rzeczywistym.

Jak wybrać pojemność zbiorników? - zasobniki buforowe 220 L

Pojemność zbiorników buforowych dobiera się w zależności od mocy, z jaką pracują pompy ciepła. Dla niewielkiego litrażu do 150L będzie to moc pompy 12 kW. Przy pojemności 200 L pompa będzie musiała osiągać moc około 16 kW. Dla zasobników 300 L będzie to 25 kW, natomiast przy 400-litrowych egzemplarzach moc liczy się do 35 kW.

Jeżeli nie możesz zdecydować się na odpowiedni dla siebie zasobnik buforowy, możesz zapytać o to konsultanta lub sprawdzić nasza ofertę Bridom.pl, w której znajdziesz wiele opcji zbiorników.