Zbiorniki buforowe to przede wszystkim ograniczenie dla pracy kotłów grzewczych oraz pomp ciepła. Dzięki swoim funkcjonalnością pozwalają magazynować energię cieplną i oddawać ją w późniejszym czasie. Stanowią akumulator dla czynnika grzewczego, którym jest woda grzewcza przetłoczona przez pompy ciepła. Wpływają na żywotność systemów grzewczych poprzez ograniczenie ich częstej pracy.

Instalacja zbiornika buforowego pozwala również w dłuższej perspektywie na oszczędności, przede wszystkim te z tytułu opłat za energię elektryczną. Dzięki montażowi zbiornika buforowego pompy ciepła nie są uruchamiane za każdym razem, gdy potrzebujesz dogrzać dom, dlatego prędzej czy później zobaczysz różnicę w kwotach opłat za prąd.

Jak działają zbiorniki buforowe 400 L?

Zbiorniki buforowe 400 L to przede wszystkim dość spora pojemność, która zapewni większą akumulację ciepła. Do wyboru mamy zbiorniki buforowe z wężownicą oraz warstwowe. Te pierwsze ogrzewają wodę w czasie rzeczywistym za pomocą miedzianych lub stalowych wężownic. Woda ogrzewa się dużo szybciej, jednak również szybciej ulega schłodzeniu. Innym rodzajem są zasobniki buforowe 400 L warstwowe. Ich działanie polega na tym, że ciepła woda jako lżejsza od zimnej wypływa do góry. Jest To zdecydowanie trwalszy sposób na dłuższe utrzymanie wysokiej temperatury zasobnika.

Straty ciepła podczas magazynowania wody są zminimalizowane. Dodatkowo stabilizujesz temperaturę w całym swoim domu i masz pewność, że nie będzie jej nagłych spadków czy wzrostów, które mogą zaburzyć Twój komfort.

Dlaczego warto zainwestować w zbiorniki buforowe 400 L?

Czym większy wybierzesz zasobnik buforowy, tym rzadziej będziesz musiał zaglądać do swojej kotłowni, aby wznowić proces wytwarzania energii cieplnej. Jej magazynowanie pozwala skrócić i uregulować pracę pomp ciepła tak, aby ich żywotność była jak najdłuższa i żeby mogły służyć Ci przez długie lata. Zbiorniki buforowe 400 L minimalizują ryzyko przegrzania się systemu ogrzewania, dzięki czemu zapobiegniesz różnego rodzaju usterkom i kosztownym wymianom komponentów.

Jest to również rozwiązanie ekologiczne, które pozwala zadbać o środowisko poprzez ograniczenie pracy kotłów. Dodatkowo rzadsze uruchamianie pomp ciepła wiąże się z mniejszym zużyciem prądu. Aby korzystać ze wszystkich dobrodziejstw, jakie gwarantują nam zasobniki buforowe 400 L, warto dobrać odpowiednią pojemność.

Jak dobierać pojemność? - zbiorniki buforowe 400 L

Pojemność zbiorników buforowych jest zależna przede wszystkim od mocy, jaką posiadają Twoje pompy ciepła. Jeżeli pompy pracują z mocą do 12 kW, zdecydowanie wystarczą Ci pojemności do 150 L. Przy mocy do 16 kW pojemności te będą oscylowały pomiędzy 200L - 220L. Dla mocy do 25 kW wybierz zbiorniki, które pomieszczą 300L. Dla 400-litrowego zasobnika moc pomp ciepła to między 26 a 35 kW.

Jakie zalety mają zbiorniki buforowe 400 L?

Zbiorniki buforowe 400 L w naszej ofercie Bridom.pl to gwarancja najwyższej jakości stali, która jest nie tylko świetnie wyizolowana termincznie, aby długo trzymała ciepło. Producenci zadbali również o jej ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz korozją, której wszyscy kupujący obawiają się najbardziej. Zasobniki buforowe to niemała inwestycja, dlatego aby mieć pewność, że posłużą Ci przez długi czas, wybierz te, które posiadają anodę magnesową lub tytanową, które trwale chronią Twój zbiornik przed rdzewieniem.