Zbiorniki buforowe to przede wszystkim magazyny dla nadwyżki energii cieplnej, które zapobiegają przegrzaniu systemów ogrzewania. Ich głównym zadaniem jest również ograniczanie używania kotłów ciepła. Mogą być zasilane z różnych źródeł ciepła, co pozwala na jeszcze większą oszczędność energii. Montaż zbiorników buforowych gwarantuje oszczędność, którą widać przy zużyciu energii cieplnej - dzięki magazynowaniu nadwyżek nie musisz często uruchamiać kotłów.

Dzięki temu zwiększa się żywotność Twojego systemu ogrzewania. Zbiorniki buforowe 200 L, które znajdziesz w naszej ofercie, są świetnie wyizolowane, dzięki czemu utrzymują ciepło przez bardzo długi czas, abyś mógł cieszyć się nim w dogodnym momencie.

Dlaczego warto zainwestować w zbiorniki buforowe 200 L?

Warto zastanowić się nad montażem zbiorników buforowych, ponieważ optymalizują one pracę naszych systemów ogrzewania. Przede wszystkim ograniczają liczbę uruchomień kotłów grzewczych, dzięki czemu nie musisz włączać ich często tylko na chwilę, po to, aby ogrzać mieszkanie. Zbiorniki buforowe 200 L w dłuższej perspektywie świetnie radzą sobie z optymalizacją ilości wytwarzanej energii, dostosowując ją do zapotrzebowania danego gospodarstwa domowego.

Efektem ubocznym takiego działania jest więcej zaoszczędzonych pieniędzy, które normalnie wydałbyś na opłaty za nadwyżki energii cieplnej. Aby cieszyć się odpowiednią optymalizacją pracy systemu grzewczego, musisz przede wszystkim dobrać odpowiednią pojemność dla swoich komponentów całej instalacji.

Jak dostosować pojemności? - zbiorniki buforowe 200 L

Zbiorniki buforowe 200L to tylko jedna z pojemności, jakie mamy do wyboru. Wybór odpowiedniej objętości i litrażu jest zależny przede wszystkim od mocy, z jaką pracuje pompa ciepła połączona z buforem. Odpowiednią pojemność pomogą dobrać konsultanci, ale tutaj przedstawimy pokrótce, jak taki dobór powinien wyglądać.

Zbiorniki buforowe do 150L będą odpowiednie dla pomp ciepła pracujących z mocą 12 kW. Te o pojemności 200 - 220 L nadadzą się do mocy w okolicach 16 kW. Zasobniki buforowe o pojemności 300 L to dobry wybór dla pomp o mocy 25 kw, natomiast 400-litrowe zbiorniki idealnie pracują z pompami o mocy do 35 kW.

Jakie zalety mają zbiorniki buforowe 200 L?

Zbiorniki buforowe 200 L oraz o różnych innych pojemnościach to świetne rozwiązanie dla przedłużenia żywotności Twoich systemów grzewczych. Częste ich włączanie i wyłączanie skutkuje szybszym zużywaniem się komponentów oraz ich części co skutkuje awaryjnością i koniecznością zakupu nowych. Korzystanie z buforów ogranicza również pobór prądu niezbędnego do wytworzenia energii cieplnej, dzięki czemu możesz szybko i długotrwale oszczędzić na rachunkach za prąd elektryczny.

Zasobniki buforowe gromadzą również nagrzaną wodę, dzięki czemu usprawniają pracę instalacji grzewczej oraz pomp ciepła. Odpowiednia izolacja zbiornika pozwala na długotrwałe utrzymanie temperatury wody, co pozwoli Ci na cieszenie się optymalną temperaturą w domu przez długi czas. Dopiero po wykorzystaniu zasobów ciepła ze zbiornika załącza się do pracy pompa ciepła, która działa do momentu magazynowania kolejnej nadwyżki ciepła. Dłuższy czas działania pompy jest dla niej korzystniejszy niż częste uruchamianie na krótko.