Zbiorniki buforowe to przede wszystkim nieodłączny element ogrzewania centralnego w każdym gospodarstwie domowym. Współpracuje on z pompami ciepła, z których magazynuje przetaczaną ciepłą wodę, aby następnie zapewnić z niej energię cieplną. Oznacza to, że pompy mogą pracować efektywniej przy jednoczesnej mniejszej eksploatacji. Zdecydowanie zwiększa to ich żywotność i pozwala domownikom cieszyć się zoptymalizowaną temperaturą.

Zasobniki buforowe pozwalają również ustabilizować temperaturę. Oznacza to, że ciepło będzie uwalniane równomiernie, nie powodując niespodziewanych skoków temperatury, które mogłyby zaburzyć komfort domowników. Pełnią funkcję akumulatora wypełnionego czynnikiem grzewczym.

Zbiorniki buforowe 300L a ekologia

Zasobniki buforowe 300L są rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska. Ma to związek przede wszystkim z ograniczeniem pracy kotłów ciepła oraz rzadszym włączeniem instalacji grzewczych. Dzięki temu zużywamy mniej energii elektrycznej do pracy pomp, ale również emitujemy mniej dwutlenku węgla, szczególnie w przypadku systemów grzewczych na bazie CO.

Zbiorniki są także kompatybilne z instalacjami fotowoltaicznymi, z których również mogą czerpać energie potrzebna do wytworzenia ciepła. Szczególnie dobrze działają w tym wypadku zasobniki nowszej generacji, które są dostosowane do niekonwencjonalnych źródeł energii przyjaznych ekologii.

Dlaczego warto zainwestować w zbiorniki buforowe 300 L?

Zbiorniki buforowe 300L zapewniają nie tylko wygodę i komfort spowodowany stabilizacją i optymalizacją temperatury. Są one również źródłem oszczędności, szczególnie przy długofalowym użytkowaniu. Dzięki magazynowaniu energii cieplnej pozostałej z pracy pomp ciepła jesteś w stanie ograniczyć częste uruchamianie i wyłączanie instalacji grzewczych, które generują koszty za energię elektryczną.

Zasobniki pozwalają również na zoptymalizowanie zużycia ciepła oraz minimalizują ryzyko przegrzania instalacji. Zapobiega to potencjalnym awariom i kosztownym naprawom czy wymianom komponentów instalacji grzewczej.

Jakie zalety mają zbiorniki buforowe 300L?

Zbiorniki buforowe 300L zbudowane są z wysokiej klasy stali, która dzięki odpowiedniej izolacji bardzo dobrze utrzymuje temperaturę. Odpowiednie materiały chronią ją również przed niekorzystnymi zjawiskami takimi jak korozja. Może to być warstwa emalii, ale dużo bardziej skutecznym rozwiązaniem są anody magnesowe, które wymagają corocznej wymiany. Najlepsze w walce z korozją są jednak anody tytanowe, które na długi czas pozwolą nam zapomnieć o ryzyku rdzewienia.

Materiały użyte przez naszych producentów do wykonania buforów są najwyższej jakości, dlatego gwarantują również wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dobry gatunkowo materiał wiąże się również z estetycznym wyglądem urządzenia.

Jak dobrać pojemność? - zbiorniki buforowe 300L

Pojemność wybranego przez nas zbiornika jest uzależniona od mocy, z jaką pracują kompatybilne z nim pompy ciepła. Dla zbiorników o pojemności do 150L moc pompy powinna wynosić około 12 kW. Przy pojemności 200 czy 220L będzie to około 16 kW. Dla zbiorników mieszczących 400L czynnika moc ta będzie wynosiła około 35 kW. Zbiorniki buforowe 300L potrzebują pomp ciepła o maksymalnej mocy 25 kW.