Zbiorniki buforowe to przydatny, a w przypadku niektórych typów instalacji integralny element systemu centralnego ogrzewania. Współpracuje on z urządzeniami grzewczymi takimi jak kotły stałopalne bądź pompy ciepła. Bufory odbierają nadwyżki ciepła i magazynują je w postaci ciepłej wody. 

W przypadku kotłów stałopalnych instalacja bufora spowoduje optymalizację ich działania. W instalacjach z pompą ciepła bufor jako niezbędny element systemu ogranicza taktowanie pompy. Oznacza to, że pompa może pracować efektywniej przy obniżonej eksploatacji, co zdecydowanie zwiększa jej żywotność.

Czynnikiem istotnym przy wyborze odpowiedniego zbiornika buforowego jest jego pojemność, która powinna być dopasowana do rodzaju instalacji i ogrzewanej powierzchni. W ofercie posiadamyzbiorniki buforowe o pojemnościach od 50 do 1000 L. W tej kategorii znajdują się zbiorniki buforowe 300L renomowanych producentów takich jak Defro, Kamen, Vasti, Metalbet czy Lemet.

Dlaczego warto zainwestować w zbiorniki buforowe 300L?

Dzięki magazynowaniu energii cieplnej wyprodukowanej przez urządzenie grzewcze ograniczone zostaje jego częste włączanie się, dzięki czemu spada zużycie energii elektrycznej. 

Zasobniki akumulacyjne dzięki odpowiedniej izolacji długo przetrzymują ciepło i oddają je do instalacji grzewczej zgodnie z zapotrzebowaniem, przez co spada częstotliwość włączania się urządzenia grzewczego. W przypadku kotłów na paliwa stałe optymalizacja ich pracy skutkuje zmniejszeniem konieczności częstych wizyt w kotłowni.

Ponadto działają one jako bufor i minimalizują ryzyko przegrzania instalacji, co pomaga zapobiec potencjalnym awariom i kosztownym naprawom czy wymianom komponentów instalacji grzewczej.

Zbiorniki buforowe 300L mają możliwość podłączenia więcej źródłem ciepła, np. z instalacją solarną i pompą ciepła. Takie rozwiązanie powoduje niemal całkowitą bezemisyjność, a koszty ogrzewania domu spadają do zera.

Mimo kosztów związanych zakupem, w dłuższej perspektywie bufor ciepła przyczynia się do zwiększenia oszczędności na rachunkach za energię. 

Zbiorniki buforowe 300L, jakie znajdują się w naszej ofercie, zbudowane są z wysokiej klasy stali, która dzięki odpowiedniej izolacji doskonale utrzymuje temperaturę. Są także zabezpieczone przed niekorzystnymi zjawiskami takimi jak korozja.