Kotły elektryczne do fotowoltaiki to rozwiązanie nowoczesne i ekologiczne, które opłaca się wybrać do swojego domu. Jeśli w Twoim gospodarstwie domowym zostały zamontowane panele słoneczne, warto wykorzystać ich potencjał i dołączyć do nich kotły elektryczne c.o. W ten sposób możesz pozyskać niemal darmowe ogrzewanie, które zapewni nie tylko ciepło, lecz także nieograniczony dostęp do ciepłej wody użytkowej. Co więcej, wybór takiego sposobu ogrzewania przekłada się także na zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do środowiska, co jest bardzo istotne dla kondycji naszej planety. Do użytkowania kotłów niepotrzebne jest także podłączenie do sieci gazowej ani komina. Piece elektryczne do fotowoltaiki nie wydzielają także szkodliwych dla zdrowia substancji. W Bridom.pl oferujemy najnowsze systemy kotłów elektrycznych do fotowoltaiki, które są nie tylko łatwe w obsłudze, lecz także nieskomplikowane w montażu.

Piece elektryczne do fotowoltaiki – ekologiczny wybór dla domu

Rok 2021 przyniósł wiele zmian i aktualizacji przepisów w polskim budownictwie - obecnie stawia się przede wszystkim na budynki jak najbardziej energooszczędne i zeroemisyjne. Zastosowanie fotowoltaiki w pełni spełnia te standardy, a ponadto ma ogromną liczbę zalet i prostą zasadę działania. Piec elektryczny do fotowoltaiki w połączeniu panelami fotowoltaicznymi jest najlepszym rozwiązaniem nie tylko dla planety, lecz także naszego portfela. Co więcej, urządzenie to może współpracować także z innymi systemami grzewczymi, takimi jak ogrzewanie podłogowe, pompy ciepła oraz kotły stałopalne. Stawiając na takie rozwiązanie, można w skali roku zaoszczędzić nawet 3 tys. złotych, ponieważ są to inteligentne urządzenia tanie w eksploatacji. Warto także zaznaczyć, że początkowe koszty instalacji fotowoltaicznej mogą być wysokie, jednak obecnie dostępnych jest wiele dofinansowań. Poza tym inwestycja ta szybko się zwróci, dzięki temu, że system ten jest bardzo opłacalny i generuje niskie koszty.

Kotły elektryczne do fotowoltaiki – wydajne i proste w instalacji

Postęp technologiczny przyczynił się do tego, że wykorzystanie fotowoltaiki jest w domach coraz częstsze. Co więcej, w Polsce korzystanie z tego rozwiązania możliwe jest także zimą, co zapewnia dostęp do niemal bezpłatnego źródła ogrzewania przez cały rok. Dzięki temu można zaoszczędzić naprawdę imponujące kwoty, a gdy fotowoltaikę połączysz z kotłem elektrycznym, oszczędności staną się jeszcze większe. Piece elektryczne do fotowoltaiki można nabyć w bardzo atrakcyjnych cenach. Ponadto, są proste w instalacji, co pozwala bez trudu połączyć je z panelami fotowoltaicznymi. Co więcej, kotły elektryczne do fotowoltaiki są zaawansowanymi urządzeniami grzewczymi, które są praktycznie bezobsługowe oraz komfortowe w eksploatacji. Warto zaznaczyć, że są także bardzo bezpieczne, gdyż nie wydzielają spalin. Do tego wiele modeli tych urządzeń wyposażonych jest w opcję zdalnego sterowania. Dlatego można kierować ich pracą z dowolnego miejsca za pośrednictwem internetu. Istotna dla użytkowników jest także możliwość ustawienia harmonogramu czasowego, dzięki któremu piece elektryczne do fotowoltaiki będą mogły pracować wedle trybu życia domowników.

Piec elektryczny do fotowoltaiki – zaawansowane rozwiązanie dla domu

W ofercie Bridom.pl znajdują się piece elektryczne do fotowoltaiki różnego rodzaju. W zależności od potrzeb oraz możliwości Twojego domu możesz zdecydować się na kotły jednofunkcyjne oraz kotły jednofazowe. Ponadto, w naszym asortymencie dostępne są także takie rozwiązania jak kotły elektryczne z regulacją mocy i kotły elektryczne dwufunkcyjne. Urządzenia te są bezpieczne, a także wyposażone w systemy podnoszące ich efektywność. W wysokiej klasy kotłach elektrycznych do fotowoltaiki zastosowano m.in. ochronę instalacji przed przeciążeniem oraz zabezpieczenia antyzamrożeniowe. Charakteryzują się także wysoką efektywnością na poziomie m.in. 97,5%. Warto także zwrócić uwagę na obecność czytelnych i łatwych w obsłudze paneli sterowania, które pomagają w ustawieniu oraz odczycie parametrów kotła. Kotły elektryczne do fotowoltaiki dostępne ofercie w Bridom.pl to produkty pochodzące od renomowanych producentów, takich jak Vaillant czy Kospel. Są to urządzenia gwarantujące wydajną pracę przez długie lata.