Kotły elektryczne dwufunkcyjne cieszą się coraz większą popularność. Ze względu na fakt, że są to urządzenia bardzo komfortowe, a do tego niemal bezobsługowe, zyskują duże zainteresowanie nie tylko wśród osób, które chcą wykonać instalację grzewczą w swoim nowo wybudowanym domu, lecz także tych, planujących gruntowną modernizację budynków. Kocioł elektryczny dwufunkcyjny wystarczy zaprogramować raz, aby spełniał swoje zadanie według ustalonego schematu. Dzięki temu nie tylko możemy cieszyć się komfortem cieplnym, lecz także zauważymy widoczny spadek wartości rachunków za energię elektryczną. Kotły elektryczne c.o. to rozwiązanie na miarę XXI w.!

Kotły elektryczne dwufunkcyjne – samowystarczalne źródło energii

Elektryczne kotły dwufunkcyjne mogą pracować samodzielnie lub współdziałać np. z panelami fotowoltaicznymi. Kotły elektryczne do fotowoltaiki to nie tylko ekologiczne rozwiązanie, lecz także generujące spore oszczędności dla domu. Można zapłacić dużo mniej za rachunki, a do tego nie obciążać środowiska naturalnego zanieczyszczeniami, które wytwarzane są w przypadku tradycyjnych metod ogrzewania domu. Ważne jest także to, że kotły elektryczne dwufunkcyjne nie wymagają dostępu do komina, nie potrzeba także stosowania opału. Dzięki temu nie musimy martwić się o jego przechowywanie. Wykonywanie instalacji gazowej również nie jest konieczne. Dzięki temu nie ma obaw o niekontrolowane wycieki substancji i ewentualne zatrucia. Do tego urządzenia te można umieścić w dowolnym miejscu, ponieważ nie ma jednoznacznych wytycznych względem kubatury i wentylacji.

Kocioł elektryczny dwufunkcyjny – jak działa?

W kotłach elektrycznych mieszczą się grzałki oraz wszelkie elementy niezbędne do podłączenia obiegu grzewczego, a także pompy obiegowe. Zamontowane w nich są także liczne zabezpieczenia, takie jak zawory bezpieczeństwa czy przeponowe naczynia wzbiorcze. Najważniejszym elementem okazują się jednak grzałki, które podgrzewają czynnik grzewczy – wodę. Następnie przemieszcza się on do instalacji grzewczej w obiegu zamkniętym, bądź do wymiennika ciepłej wody użytkowej. Elektryczne kotły dwufunkcyjne mogą zasilać ogrzewanie podłogowe, instalację grzewczą z różnego typu grzejnikami oraz tzw. układy mieszane. Kotły elektryczne dwufunkcyjne pełnią zadanie przepływowego podgrzewacza ciepłej wody użytkowej. Z kolei kotły elektryczne jednofunkcyjne mogą spełniać funkcję grzewczą oraz współpracować z zasobnikami wody. Ponadto, niektóre z urządzeń mogą także działać hybrydowo, np. wraz z kotłem na paliwa stałe czy kominkiem.

Elektryczne kotły dwufunkcyjne – zalety tego rozwiązania

Urządzenia te mają wiele zalet, które przekładają się nie tylko na komfortowe użytkowanie, lecz także niskie rachunki za energię elektryczną. Większość modeli wyposażona jest w sterownik pogodowy. Element ten automatycznie wykrywa zmiany temperatury na zewnątrz budynku, przestawiając ustawienia kotła na najbardziej energooszczędną eksploatację. Kotły elektryczne dwufunkcyjne umożliwiają także ustawienie temperatury wody w zasobniku c.w.u. oraz uruchamianie pompy cyrkulacyjnej wedle wybranego wcześniej schematu – dobowego i tygodniowego. Poza tym elektryczne kotły dwufunkcyjne wyróżniają się bardzo estetyczną obudową oraz nie zajmują dużo miejsca, co ucieszy przede wszystkim osoby, które posiadają niewielkie domy. Ponadto, w Bridom.pl dostępne są kotły o zróżnicowanych mocach grzewczych od 4 kW do 24 kW. Dzięki temu bez problemu można dobrać odpowiednią moc do zapotrzebowania danego budynku.

Kotły elektryczne dwufunkcyjne – gwarancja jakości

Elektryczne kotły dwufunkcyjne dostępne w ofercie Bridom.pl to gwarancja wysokiej jakości. Oferowane przez nas produkty zostały wykonane przez największych światowych producentów wydajnych i ekologicznych rozwiązań dla domu takich jak Kospel czy Bosch. Dzięki temu można mieć pewność, że decydując się na zakup, zostaniemy posiadaczami ekologicznych urządzeń, które cechują się nikłym stopniem awaryjności. Do tego są to kotły bezpieczne, wyprodukowane zgodnie z normami europejskimi. Dlatego jeśli chcesz zapewnić komfort cieplny oraz bezpieczeństwo swojej rodzinie, postaw na ofertę Bridom.pl. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem oraz poznania wszystkich rodzajów urządzeń, takich jak kotły elektryczne jednofazowe czy niezwykle funkcjonalne kotły elektryczne z regulacją mocy.