Instalacja kotła elektrycznego, naściennego lub innego jest zazwyczaj prosta i szybka – wystarczy umieścić go na wyznaczonym miejscu i podłączyć do instalacji centralnego ogrzewania oraz do licznika energii elektrycznej. Kocioł elektryczny naścienny można zamontować w szafce, gdzie będzie zakamuflowany, natomiast kocioł elektryczny stojący powinien być zainstalowany w dużym pomieszczeniu, takim jak na przykład garaż, kotłownia lub pomieszczenie gospodarcze. Korzystanie z tego urządzenia w domu lub firmie może pozytywnie wpłynąć na finanse, redukując koszty związane z generowaniem ciepła. Elektryczne kotły c.o. 14 kW, a także inne odmiany urządzeń można znaleźć w ofercie Bridom.pl.

Piece elektryczne c.o. 14 kW – ekologiczny sposób na ogrzanie domu

Wybierając kotły elektryczne, można wesprzeć środowisko naturalne. Piece elektryczne 14 kW w przeciwieństwie do standardowych systemów grzewczych nie wymagają stosowania opału w postaci drewna, oleju bądź gazu. Dzięki temu podczas spalania do atmosfery nie są emitowane szkodliwe związki. Ponadto, kotły elektryczne 14 kW mogą także zostać połączone z panelami fotowoltaicznymi. W ten sposób energia, która jest potrzebna do zasilania kotłów, będzie niemal darmowa. Z racji tego możemy liczyć na kolejne oszczędności oraz mieć nikły wkład w rujnowanie atmosfery. Piece elektryczne 14 kW charakteryzują się dodatkowo wydajnością, więc są w stanie efektywnie ogrzać każdy dom. Dostępne są w różnych wariantach, dlatego można je łatwo dostosować do potrzeb danego gospodarstwa domowego.

Elektryczne kotły c.o. 14 kW – zalety związane z korzystaniem z produktu

Kotły elektryczne 14 kW są zazwyczaj obsługiwane za pomocą jednostki sterującej, tj. elektronicznego wyświetlacza, który ułatwia zarządzanie temperaturą i programowanie ogrzewania. Ponadto, urządzenia mogą działać na podstawie harmonogramu tygodniowego oraz dobowego, który wcześniej przygotujemy. Dzięki temu domownicy mogą wypracować optymalny program ogrzewania pomieszczeń, który zapewni im komfort cieplny niezależnie od pory dnia. Dodatkowo kotły mogą mieć opcję specjalnych programów, które utrzymają ciepło nawet wtedy, kiedy nikt nie przebywa w domu. Jest to bardzo przydatne szczególnie zimą, gdy domownicy wyjadą na wakacje. Taka możliwość może uchronić rury przed pękaniem z powodu zimna. W Bridom.pl dostępne są zarówno kotły elektryczne 12 kW, jak i kotły elektryczne 15 kW, a także jednostki cechujące się wyższą mocą, które staną się strażnikiem ciepła w naszych domach.

Dlaczego warto wybrać piece elektryczne c.o. 14 kW do swojego domu?

Ogromną zaletą posiadania kotła elektrycznego jest to, że nie wydziela on żadnych gazów do atmosfery. Nie wymaga więc podłączenia do przewodu kominowego czy innych systemów. Jest to ponadto niewielkie urządzenie, które można ukryć w szafce, nie zaburzając tym samym estetyki pomieszczenia. Kolejną ważną zaletą elektrycznych kotłów grzewczych jest ich sprawność. Zgodnie z dotychczasowymi badaniami wydajność ta wynosi około 95%. W głównej mierze jest to zasługa sprawnego termostatu.

Elektryczne kotły c.o. 14 kW – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Wybór odpowiedniego kotła zależy w dużej mierze od zapotrzebowania na moc cieplną naszego budynku. Należy także wziąć pod uwagę straty cieplne, które w nowym budownictwie są znacznie mniejsze niż w przypadku starszych budynków. Obecnie bardzo duże znaczenie ma odpowiednie ocieplenie domu, dlatego kotły elektryczne 14 kW będą wystarczające dla mniejszych nowych nieruchomości, niż tych starszych. Szacuje się, że do ogrzania powierzchni 150 m2 najlepsze będą kotły elektryczne 8-12 kW. Dlatego kolejno piece elektryczne 14 kW, kotły elektryczne 18 kW oraz kotły elektryczne 21 kW będą wydajne w bardzo dużych budynkach. Z pewnością sprawdzą się także w dużych halach produkcyjnych.

Piece elektryczne 14 kW – najwyższa jakość w Bridom.pl

Piece elektryczne c.o. 14 kW dostępne w ofercie Bridom.pl charakteryzują się zastosowaniem najwyższej klasy materiałów oraz nowoczesnych systemów podnoszących wydajność urządzeń. Co więcej, najnowsza technologia sprawia także, że kotły elektryczne są proste w obsłudze, można nimi sterować zdalnie z każdego miejsca na świecie dzięki połączeniu z internetem. Kotły elektryczne 14 kW to nie tylko wydajność, energooszczędność i ekologia, lecz także uniwersalność. Urządzenia te dbają nie tylko o komfort termiczny domowników, ale zapewniają dostęp do ciepłej wody użytkowej.