W systemie grzewczym konieczne są elementy umożliwiające sprawne działanie centralnego ogrzewania. Jednymi z nich są zawory grzejnikowe proste. Te niewielkie części instalacji umożliwiają zarówno samo działanie grzejników, jak i ich regulację. W sprzedaży dostępne są zawory grzejnikowe proste różniące się parametrami i konkretnymi funkcjami. Wszystkie jednak są wykonane z trwałych materiałów gwarantujących odporność na wilgoć oraz wysokie temperatury. W Bridom.pl oferujemy zawory grzejnikowe proste cenionych firm mających doświadczenie w produkcji elementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania instalacji grzewczych. Bogaty asortyment pozwoli Ci wybrać zawór idealnie dopasowany do danej instalacji i konkretnego kaloryfera.

Do czego służą zawory grzejnikowe proste?

Nieskomplikowane w konstrukcji oraz obsłudze zawory grzejnikowe proste to elementy obecne w systemach grzewczych i służące do regulacji grzejników centralnego ogrzewania. Ich zadaniem jest doprowadzanie ogrzewanej wody do kaloryfera. Zawory są wyposażone w pokrętła, dzięki którym możesz ustawiać pożądaną temperaturę, jaka ma panować w danym pomieszczeniu. W zależności od modelu i rodzaju grzejnika, do którego ma zostać dołączony, zawór grzejnikowy prosty może być wyposażony w głowicę z gwintem lub zatrzaskiem. Zawory grzejnikowe są wykonane z trwałych i odpornych na korozję materiałów, głównie z mosiądzu. Dostępne są też modele niklowane i chromowane. Wśród zaworów prostych można znaleźć modele odcinające, które pozwalają wyłączyć jeden grzejnik bez wpływu na działanie całego systemu, oraz warianty termostatyczne umożliwiające utrzymywanie stałej temperatury w pomieszczeniu.

Jak dobrać odpowiednie zawory grzejnikowe proste?

Chcąc wybrać właściwe zawory grzejnikowe proste, musisz dowiedzieć się, które z nich są wymagane do modelu kaloryfera, jakim dysponujesz. Podstawowym parametrem jest wielkość gwintu, lecz niemniej ważny jest sposób podłączenia zaworu (boczny lub dolny). Od rodzaju grzejnika zależy również to, czy wybierzesz zawór grzejnikowy z głowicą wyposażoną w gwint, czy zatrzask. Znaczenie ma obecność wkładki termostatycznej oraz innych zaworów, a także surowiec, z jakiego wykonane są rury w całej instalacji c.o. Zwracaj też uwagę na maksymalne ciśnienie oraz temperaturę roboczą, do jakich przystosowany jest konkretny model zaworu. Wpłynie to zarówno na jego skuteczność, jak i bezpieczeństwo działania całego systemu grzewczego.

Zawory grzejnikowe proste – asortyment Bridom.pl

W Bridom.pl znajdziesz zawory grzejnikowe proste czołowych producentów elementów uzupełniających systemy grzewcze. Wszystkie produkty są wykonane z wytrzymałych surowców, co przekłada się na ich wysoką jakość. Możesz mieć pewność, że zawory prawidłowo zamontowane i użytkowane zgodnie z przeznaczeniem posłużą Ci przez długi czas. Na nasz asortyment składają się zawory grzejnikowe proste klasyczne i termostatyczne. Poza tym znajdziesz u nas zawory odcinające. Dostępne są również komplety zaworów, które ułatwiają wyposażenie całej instalacji w praktyczne elementy do jej obsługi. Większość modeli to zawory obsługiwane pokrętłem, lecz występują też zawory motylkowe. Różne wersje kolorystyczne pozwalają estetycznie dopasować ten niewielki element do całej instalacji.