Jesienią temperatura spada nie tylko na zewnątrz – chłodniej robi się również w domach i mieszkaniach. Zarówno jedne, jak i drugie trudno wyobrazić sobie bez prawidłowo działającego systemu ogrzewania. Aby funkcjonował on sprawnie i bez zastrzeżeń, niezbędne są odpowiednie zawory grzejnikowe – to właśnie dzięki nim możliwe jest korzystanie z kaloryferów. Jeśli jednak chcesz czasowo odciąć jeden z nich od systemu centralnego ogrzewania, na przykład podczas jego naprawy, możesz wykorzystać zawory grzejnikowe odcinające. Sprawdź, jakie jeszcze jest ich zastosowanie, a potem wybierz spośród naszej oferty model, który będzie odpowiedni do Twojego grzejnika.

Czym są i do czego służą zawory grzejnikowe odcinające?

Zacznijmy od wyjaśnienia tego, czym są zawory grzejnikowe. Mówiąc najprościej, są to elementy montowane – jak sama nazwa wskazuje – na grzejnikach centralnego ogrzewania. Bez nich korzystanie z kaloryferów byłoby niemożliwe. Te niewielkie urządzenia zakończone są głowicami termostatycznymi z pokrętłami. Taka konstrukcja pozwala w prosty sposób ustawiać odpowiednią temperaturę w danym pomieszczeniu. Zawory grzejnikowe charakteryzuje bardzo prosta budowa, łatwa obsługa oraz nieskomplikowany montaż. W naszym sklepie możesz kupić kilka rodzajów tego typu elementów, a wśród nich także zawory grzejnikowe odcinające. Urządzenia te umożliwiają odcięcie od systemu centralnego ogrzewania wybranego grzejnika, bez wpływu na pozostałe kaloryfery. Taka funkcja przydaje się na przykład podczas prac konserwacyjnych. To nie wszystko – zawory te mogą również odcinać drogę przepływu. Ponadto używa się ich w instalacjach wodociągowych. Zawory grzejnikowe odcinające mogą być sterowane za pomocą sprężonego powietrza, pary wodnej, a nawet oleju hydraulicznego.

Zawory grzejnikowe odcinające dostępne w sklepie internetowym Bridom.pl – największe zalety

  • Występują w wielu wariantach do wyboru.

Proste lub kątowe, z pokrętłem motylkowym, wzmacniane – w naszej ofercie z pewnością znajdziesz model zaworu, który będzie najlepiej pasował do Twojego grzejnika.

  • Są proste w obsłudze.

Dzięki wygodnym w użyciu pokrętłom, nyplom i różnego rodzaju złączkom zawory grzejnikowe odcinające, które kupisz w sklepie internetowym Bridom.pl, odznaczają się intuicyjną obsługą.

  • Pozwalają zredukować zużycie energii.

Okresowe wyłączenie grzejnika za pomocą zaworu odcinającego przyczynia się do zmniejszenia kosztów związanych z użytkowaniem systemu centralnego ogrzewania.

  • Ich montaż jest prosty.

Nie tylko obsługa zaworów jest łatwa – ich montaż również nie jest skomplikowany, nie wymaga też dokonywania przeróbek w instalacji.

  • Możesz je wygodnie kupić z domu.

W sklepie internetowym Bridom.pl nie tylko znajdziesz wiele modeli zaworów odcinających do wyboru, ale także nie musisz długo czekać na swoje zamówienie – większość produktów wysyłamy w ciągu 24 godzin. Przelew, płatność przy odbiorze, za pobraniem, kartą płatniczą – to tylko kilka wariantów płatności, jakie są dostępne w naszym sklepie. Sam zdecyduj, która opcja najbardziej Ci odpowiada.

Zawory grzejnikowe odcinające – rodzaje

Jak wspomnieliśmy, w naszym sklepie internetowym kupisz kilka rodzajów zaworów grzejnikowych odcinających. Możesz zdecydować się na:

  • zawór prosty – charakteryzuje się nieskomplikowaną budową, a jego konstrukcja pozbawiona jest rozgałęzień;
  • zawór kątowy – ma podłączenie do grzejnika do instalacji pod kątem 90 stopni; umożliwia montaż do dolnego lub bocznego przyłącza.
  • Zawór z nyplami – jest wyposażony w złączki, czyli krótkie, gwintowane rurki, które łączą ze sobą rury w danej instalacji.