Trudno wyobrazić sobie współczesny dom czy mieszkanie bez sprawnego systemu ogrzewania. W większości przypadków potrzebne są do tego grzejniki, a te, aby działały prawidłowo, muszą być wyposażone w odpowiednie elementy, wśród których kluczową rolę odgrywają zawory. W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór tego rodzaju produktów. Proponujemy między innymi zawory grzejnikowe kątowe. Te części instalacji sprawdzą się tam, gdzie przyłącza umiejscowione są równolegle do grzejnika. Jakie jeszcze funkcje spełniają zawory grzejnikowe kątowe? Jakie są ich zalety i rodzaje? Wszystkie te informacje znajdziesz w naszym tekście. Przeczytaj go, a wybór odpowiedniego zaworu kątowego do grzejnika nie sprawi Ci trudności.

Czym są i do czego służą zawory grzejnikowe kątowe?

Zacznijmy od tego, czym są zawory grzejnikowe. Najprościej mówiąc, są to elementy, które instaluje się na grzejnikach centralnego ogrzewania. Choć mają niewielkie rozmiary, trzeba podkreślić, że bez nich korzystanie z kaloryferów byłoby niemożliwe. Poszczególne zawory różnią się od siebie – między innymi ze względu na to, gdzie montowany jest grzejnik. Najpopularniejsze zawory proste instaluje się w sytuacji, kiedy kaloryfer montowany jest do pionu w ścianie lub znajduje się we wnęce podokiennej. Natomiast zawory grzejnikowe kątowe przeznaczone są do grzejników, które montowane są do bocznego lub dolnego przyłącza – tego rodzaju elementy mogą być umieszczane w instalacjach pod kątem 90 stopni.

Zawory grzejnikowe kątowe dostępne w sklepie internetowym Bridom.pl – najważniejsze zalety

  • Wiele modeli do wyboru

Komplet termostatyczny, modele odcinające, odwracalne, niklowane, z nastawą wstępną – to zaledwie kilka propozycji zaworów grzejnikowych kątowych, jakie znajdziesz w sklepie internetowym Bridom.pl.

  • Szybka dostawa

Zepsuł Ci się grzejnik? Masz awarię systemu centralnego ogrzewania? Doskonale zdajemy sobie sprawę, że takie naprawy nie mogą być odwlekane w czasie, dlatego większość produktów z tej kategorii dotrze do Ciebie już w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia.

  • Wygodna płatność

Za zakupy w naszym sklepie internetowym możesz łatwo i komfortowo zapłacić. Wybierz najdogodniejszą formę płatności. Za pobraniem, przelew, przy odbiorze – to zaledwie kilka opcji, na które możesz się zdecydować. A jeśli kupisz u nas produkty za więcej niż 300 zł, możesz opłacić je również w ratach PayU.

  • Estetyczny design

Neutralne i stonowane kolory, proste i minimalistyczne formy – zadbaliśmy też o to, aby nasze produkty miały estetyczny wygląd i pasowały do nowoczesnych grzejników, które często pełnią funkcję nie tylko użytkową, ale również dekoracyjną.

  • Prosty montaż

Co ważne, montaż zaworów grzejnikowych kątowych jest łatwy i nie wymaga wykonywania przeróbek w danej instalacji.

  • Funkcjonalność

W zależności od konkretnego modelu zawory kątowe są kompatybilne z wieloma rodzajami grzejników.

  • Oszczędność energii

Zawory grzejnikowe kątowe pozwalają w łatwy sposób regulować temperaturę w danym pomieszczeniu, a co za tym idzie – zredukować koszty ogrzewania domu czy mieszkania.

Zawory grzejnikowe kątowe – rodzaje

W sklepie internetowym Bridom.pl kupisz wiele modeli zaworów grzejnikowych kątowych. W tej kategorii znajdziesz zarówno pojedyncze produkty, jak i gotowe zestawy, na przykład komplet termostatyczny czy też zespół zaworów wyposażonych w nyple. Ponadto oferujemy modele uniwersalne, ręczne, powrotne, odwracalne oraz odcinające. Jeśli masz problem z dopasowaniem odpowiedniego elementu do grzejnika, skontaktuj się z nami – zadzwoń pod numer: 84 534 80 80 lub napisz maila na adres: sklep@bridom.pl. Nasi pracownicy pomogą Ci wybrać optymalny zawór do Twojej instalacji.