Akcesoria do wanny mają za zadanie głównie podniesienie poziomu funkcjonalności tego sprzętu łazienkowego, ale przy okazji bardzo często poprawiają także jego wygląd. Nic dziwnego, akcesoria do wanny, niejako ciało obce w każdej wannie, muszą być wyjątkowo estetyczne i wyjątkowo dopasowane zarówno do wanny, jak i do całej łazienki.

Do kategorii akcesoriów do wanny zalicza się wiele bardzo różnorodnych elementów – niektóre poprawiają komfort samej kąpieli, inne ułatwiają wejście do wanny, jeszcze inne po prostu ładnie wyglądają i dodają jej niezaprzeczalnego uroku.

Uchwyty do ścian i do wanien pozwalają na bezpieczne wejście i wyjście z wanny. Muszą być wykonane z materiału wytrzymałego i odpornego na wilgoć, której w okolicach wanny, nawet przy bardzo wydajnej wentylacji, nie brakuje. Właśnie dlatego najczęściej są one produkowane z drewna egzotycznego i dostępne w kilku wersjach kolorystycznych.

O komfort kąpieli dbają przede wszystkim zagłówki. Wykonane najczęściej z żelu, produkowane w wielu kolorach (ale najczęściej jest to błękit, czerń czy biel) doskonale przylegają do wanny (zarówno akrylowej, stalowej, jak i ceramicznej) i pozwalają na czerpanie jeszcze większej przyjemności z tych kilku chwil spędzonych w wannie. Zagłówki różnią się także kształtem – mogą być zaokrąglone, mogą posiadać wyraźnie wyostrzone ścianki, mogą dopasowywać się profilem do kształtu wanny, czy nawet za nią zachodzić – do wyboru do koloru.

Oprócz zagłówków, w naszym sklepie znajdują się także podnóżki do wanien, pozwalające na bezpieczne do nich wejście osobom starszym, niepełnosprawnym czy dzieciom bądź osobom charakteryzującym się niskim wzrostem. Stabilne, mocno przylegające do podłoża, z antypoślizgową powierzchnią zawsze i wszędzie doskonale spełniają swoją rolę.

Mniej widocznymi, ale chyba jeszcze bardziej przydatnymi akcesoriami do wanien są stelaże i syfony. Stelaże to nic innego jak swego rodzaju nóżki do wanien, które stabilizują wannę i pozwalają na łatwiejsze jej zabudowanie. Syfony odpowiadają za odprowadzenie wody z wanny, a ich bezawaryjność zależy w zasadzie tylko i wyłącznie od ich jakości.