Akcesoria do wanien

Akcesoria do wanny mają za zadanie głównie podniesienie poziomu funkcjonalności tego sprzętu łazienkowego, ale przy okazji bardzo często poprawiają także jego wygląd. Nic dziwnego, akcesoria do wanny, niejako ciało obce w każdej wannie, muszą być wyjątkowo estetyczne i wyjątkowo dopasowane zarówno do wanny, jak i do całej łazienki.

Do kategorii akcesoriów do wanny zalicza się wiele bardzo różnorodnych elementów – niektóre poprawiają komfort samej kąpieli, inne ułatwiają wejście do wanny, jeszcze inne po prostu ładnie wyglądają i dodają jej niezaprzeczalnego uroku.

Uchwyty do ścian i do wanien pozwalają na bezpieczne wejście i wyjście z wanny. Muszą być wykonane z materiału wytrzymałego i odpornego na wilgoć, której w okolicach wanny, nawet przy bardzo wydajnej wentylacji, nie brakuje. Właśnie dlatego najczęściej są one produkowane z drewna egzotycznego i dostępne w kilku wersjach kolorystycznych.

O komfort kąpieli dbają przede wszystkim zagłówki. Wykonane najczęściej z żelu, produkowane w wielu kolorach (ale najczęściej jest to błękit, czerń czy biel) doskonale przylegają do wanny (zarówno akrylowej, stalowej, jak i ceramicznej) i pozwalają na czerpanie jeszcze większej przyjemności z tych kilku chwil spędzonych w wannie. Zagłówki różnią się także kształtem – mogą być zaokrąglone, mogą posiadać wyraźnie wyostrzone ścianki, mogą dopasowywać się profilem do kształtu wanny, czy nawet za nią zachodzić – do wyboru do koloru.

Oprócz zagłówków, w naszym sklepie znajdują się także podnóżki do wanien, pozwalające na bezpieczne do nich wejście osobom starszym, niepełnosprawnym czy dzieciom bądź osobom charakteryzującym się niskim wzrostem. Stabilne, mocno przylegające do podłoża, z antypoślizgową powierzchnią zawsze i wszędzie doskonale spełniają swoją rolę.

Mniej widocznymi, ale chyba jeszcze bardziej przydatnymi akcesoriami do wanien są stelaże i syfony. Stelaże to nic innego jak swego rodzaju nóżki do wanien, które stabilizują wannę i pozwalają na łatwiejsze jej zabudowanie. Syfony odpowiadają za odprowadzenie wody z wanny, a ich bezawaryjność zależy w zasadzie tylko i wyłącznie od ich jakości.