Rekuperatory zwane centralami wentylacyjnymi z odzyskiem ciepła, stosowane są już w prawie każdym nowo wybudowanym domu, w którym stawia się na energooszczędność, ekologię oraz zdrowe i czyste powietrze. Rekuperator jest wymiennikiem ciepła, jego zadaniem jest nawiewanie czystego powietrza do wnętrza budynku i wywiewanie zużytego. Umożliwiają one także odzyskiwanie ciepła z powietrza, które przemieszcza się na zewnątrz obiektu. Stosowanie rekuperacji jest niezbędne w nowoczesnym budownictwie, które oparte jest na szczelności podłóg, okien i drzwi. Dawniej, z racji niepoprawnej izolacji korzystano z wentylacji grawitacyjnej (naturalnej), która generowała potężne straty ciepła, a co za tym idzie – również pieniędzy, szczególnie w sezonie grzewczym. Pompy ciepła, rekuperacja i fotowoltaika to przyszłość ekologicznych budynków.

Rekuperatory – gwarancja czystego powietrza

Rekuperator zapewnia doskonałą wentylację, dlatego w pomieszczeniach domu nie dochodzi do rozwoju wilgoci i w konsekwencji grzybów i pleśni. Co więcej, rekuperatory dostępne w Bridom.pl wyposażone są w filtry, które podczas dwuetapowej filtracji usuwają nawet 90% pyłów zawieszonych PM10, kurz i bakterie. Dlatego jest to świetne rozwiązanie dla osób borykających się z alergiami. Ponadto, do rekuperatorów można podłączyć różne urządzenia takie jak nagrzewnice, czujniki jakości powietrza i ciśnienia czy chłodnice, które zwiększają funkcjonalność ich działania. Praktycznym rozwiązaniem stosowanym w wielu rekuperatorach jest również możliwość łączności bezprzewodowej, dzięki której można sterować nimi za pomocą smartfona.

Rekuperator – oszczędność energii

Dostępne w naszym asortymencie rekuperatory wyposażone są w wymienniki HE (Highly efficient), które uzyskują maksymalny stopień odzysku ciepła z powietrza wywiewanego. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić w szczególności w miesiącach zimowych w trakcie ogrzewania budynku. Stosując rekuperację, można liczyć na nawet niższe o połowę rachunki za energię również ze względu na ich wysoką klasę efektywności energetycznej A. Rekuperatory mogą z powodzeniem zastąpić także klimatyzację latem. Automatyczna funkcja bypass chłodzi pomieszczenia za pomocą naturalnego chłodu pobieranego z zewnątrz budynku, kiedy wykryje zbyt wysoką temperaturę we wnętrzu pomieszczeń.