FAQ

Montaż kabiny prysznicowej, w zależności od firmy, która go wykonuje i od modelu samej kabiny, waha się od ok. 700 zł do 1000 zł. Na cenę ostateczną wpływa przede wszystkim liczba elementów do montażu. Instalacja samej kabiny to ok. 290-350 ł, montaż brodzika wynosi ok. 150-220 zł, a cena montażu baterii prysznicowej to ok. 250-330 zł.

Kamień z kabiny prysznicowej usuwaj delikatnymi środkami czyszczącymi niezawierającymi granulek mleczkami, płynami, sprayami. Możesz też zastosować domowe sposoby, jak roztwór wody z octem w proporcji 1:1 lub roztwór kwasku cytrynowego w stosunku 2 łyżki kwasku na 200 ml wody. Używaj do tego miękkich ściereczek, gąbek lub specjalnych myjek do kabin prysznicowych.

Sposób zdjęcia drzwi od kabiny prysznicowej zależy od rodzaju kabiny. Zawsze jednak należy rozpocząć go od usunięcia elementów ruchomych takich, jak kółka, rolki, zawiasy, wkręty. W ostatniej kolejności delikatnie wyjmij z ramy samą taflę drzwi.

Drzwi do kabiny prysznicowej kupisz w sklepach z armaturą łazienkową lub bezpośrednio u ich producentów. Poza tym szeroki wybór drzwi prysznicowych znajdziesz w marketach z wyposażeniem wnętrz, sklepach budowlanych i meblowych.

Zależnie od rodzaju kabiny i własnych potrzeb możesz wybrać drzwi do kabiny prysznicowej wykonane ze szkła o grubości od 4 do 10 mm. Dostępne są drzwi z taflą wykonaną ze szkła hartowanego lub laminowanego. Jeśli chodzi o przejrzystość szkła, wykorzystuje się to przezroczyste lub satynowe. Możesz też wybrać szkło z dodatkową powłoką antykorozyjną lub hydrofobową. Popularne są także szyby przyciemniane i wzorzyste.

Ze względu na niewielkie rozmiary kabin w łazienkach znajdujących się w bloku, polecane są kabiny narożne lub przyścienne. Szczególnie sprawdzą się te z niskim brodzikiem lub z samym odpływem, bez brodzika, o ile pozwala na to architektura budynku.

Wybieraj kabiny prysznicowe sprawdzonych, polecanych marek. Na polskim rynku dobrymi opiniami cieszą się rodzime firmy o bogatym doświadczeniu jak Sanplast czy Deante, ale też młodzi producenci jak New Trendy.

Do mycia kabin prysznicowych zaleca się używanie łagodnych środków czyszczących. Szybę w drzwiach prysznicowych myj preparatem do szkła. Brodzik i pozostałe elementy możesz czyścić delikatnymi mleczkami i środkami do mycia urządzeń sanitarnych.

Rodzaj kabiny prysznicowej powinien zależeć od metrażu łazienki. To do niego dopasuj rozmiar kabiny, jej kształt oraz typ drzwi. Narożne i przyścienne kabiny z drzwiami przesuwnymi są najlepsze do małych łazienek. Sprawdzają się w nich także modele typu walk-in. W dużych łazienkach typ kabiny zależy od indywidualnych preferencji.


Sprawdź również: