Baterie kuchenne Franke z wyciąganą wylewką to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie lubią ograniczeń w kuchni. Ten rodzaj kranu charakteryzuje się niezwykłą funkcjonalnością oraz wygodą użytkowania. Wylewka wyjmowana z korpusu baterii ułatwia dotarcie do każdego zakamarka zlewu oraz napełnianie wysokich naczyń. Pasjonaci porządku i gotowania szczególnie powinni zwrócić uwagę na tę propozycję. Baterie zlewozmywakowe Franke to jakość na lata oraz piękny design, dlatego nie mogło ich zabraknąć w naszej ofercie. Nietuzinkowość kranów szwajcarskiego producenta odmieni każdą kuchnię i nada jej charakter, tym bardziej że wersje kolorystyczne kranów są wyjątkowe. Możesz postawić nie tylko na zwykłą stal, lecz także na złoto, miedź, czerń, cappuccino i wiele innych odcieni.

Baterie kuchenne Franke z wyciąganą wylewką – nowoczesne produkty z wieloma funkcjami

Krany z wyciąganą wylewką Franke to obok baterii zlewozmywakowych kuchennych ze stałą wylewką Franke najpopularniejszy wybór do kuchni. Zarówno pierwszy, jak i drugi rodzaj kranów cechuje praktyczność na najwyższym poziomie, a to za sprawą dodatkowych funkcji. Baterie z wyciąganą wylewką często zawierają także opcję prysznica. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku mycia delikatnych przedmiotów lub owoców i warzyw. Możesz je dokładnie wyczyścić bez obaw o naruszenie struktury. Warto też zwrócić uwagę na strumień laminarny. Aerator w kranach Franke został skonstruowany tak, aby zapewniać krystaliczny strumień wody bez niekontrolowanych rozprysków. Ponadto w kranach zastosowano taką funkcję jak hybrydowe sterowanie, czyli bezdotykowe odkręcanie wody poprzez czujnik podczerwieni.

Baterie kuchenne Franke z wyciąganą wylewką – ekologiczne krany do współczesnych domostw

Baterie kuchenne Franke z wyciąganą wylewką są wyposażone również w uchwyt magnetyczny umożliwiający łatwe odczepianie i przyczepianie wylewki. Można je umieścić blisko ściany, ponieważ zaopatrzone są w mieszacz typu 0/90, który wychyla się tylko do przodu. Jeśli chcesz natomiast zamontować kran przy oknie, zwróć uwagę na kategorię baterii zlewozmywakowych podokiennych Franke. Co więcej, racjonalne i ekologiczne użytkowanie wody umożliwiają dwie technologie – Water Saving oraz ECO. Pierwsza z nich pomaga zmniejszyć zużycie wody o 50%. Jest to możliwe dzięki dwustopniowej głowicy, a także mieszaczowi, który otwiera się do 70%, limitując przepływ wody. System został jednak stworzony tak, aby zapewniać optymalny strumień wody. Z kolei technologia ECO wiąże się z obniżeniem rachunków za ogrzewanie wody i energię. W przypadku tego systemu mieszacz baterii automatycznie uruchamia zimną wodę. Jest ona używana w kuchni najczęściej, dlatego jej podgrzewanie często jest zbędne.