Zbiorniki buforowe mają za zadanie gromadzenie czynnika grzewczego, czyli pełnią funkcję akumulatora. Dzięki temu zwiększają wydajność instalacji systemów grzewczych c.o., co w dłuższej perspektywie przekłada się na niższe koszty opłat za energię elektryczną. Wiąże się to z ograniczeniem pracy kotłów grzewczych oraz pomp ciepła, które w systemach ogrzewania są odpowiedzialne za produkcję ciepła. Takie ograniczenie wpływa korzystnie na ich żywotność.

Zasobniki buforowe nie ograniczają się do jednego źródła ciepła - wręcz przeciwnie, mogą być zasilane przez wiele takich źródeł. Dostępne są różne pojemności wybranych zasobników, które zależą od wielu czynników, a w głównej mierze od powierzchni, jaką masz do ogrzania oraz mocy pomp ciepła.

Dlaczego warto zainwestować w zbiorniki buforowe 800 L?

Zbiorniki buforowe 800 L pozwalają ustabilizować temperaturę w domu, dzięki czemu ciepło uwalnia się jednostajnie, przez całą dobę. Stanowi również funkcję zabezpieczającą dla układu grzewczego, ponieważ skutecznie chroni go przed przegrzaniem, kumulując nadwyżki ciepła i optymalizując jego zużycie. Jest niezbędnym elementem systemu ogrzewania centralnego. Skutecznie zwiększa wydajność i efektywność systemów grzewczych, dodatkowo sprawia, że są one trwalsze i dłużej mogą Ci posłużyć.

Cała ta optymalizacja produkcji ciepła ma na celu zwiększenie żywotności układów grzewczych i zapobieganie awariom, które mogą wiązać się z kosztownymi naprawami lub inwestycję w wymianę komponentów. Dzięki zastosowaniu zbiorników buforowych umożliwisz zasilanie zarówno przez urządzenia pracujące w otwartym, jak i zamkniętym układzie.

Jakie zalety mają zbiorniki buforowe 800 L?

Zbiorniki buforowe 800 L zapewniają niezawodną konstrukcję, która pozwala na optymalne wykorzystanie wyprodukowanego ciepła. Minimalizowane są wszelkie straty energii cieplnej, a wszystko, co zostanie zmagazynowane, zostaje wykorzystane w maksymalnym stopniu. Zbiorniki te produkowane są z wysokiej klasy stali. Odpowiednia izolacja termiczna zapewnia maksymalne utrzymanie ciepła i długotrwała jego utratę. Dodatkowym atutem są zabezpieczenia przed korozją. Jedną z możliwości jest warstwa emalii, inną anoda magnesowa lub tytanowa, która pozwoli cieszyć się długą żywotnością zbiornika.

Zasobniki buforowe są proste w instalacji, a dodatkowo minimalizują zużycie miejsca w kotłowni. Istnieje możliwość zamontowania ich przy samej ścianie, a najlepszym rozwiązaniem jest montaż jak najbliżej źródła ciepła.

Jak wybierać pojemność? - zbiorniki buforowe 800 L

Pojemność zbiorników buforowych to kwestia bardzo indywidualna, która zazwyczaj ustalana jest z klientem bezpośrednio przed zakupem. Warto skorzystać z porady eksperta w tej dziedzinie. Większość producentów oraz dystrybutorów umożliwia konsultację, która ma na celu dobranie odpowiedniej pojemności zasobnika buforowego.

Ważnym aspektem, od którego zależy pojemność Twojego zasobnika, jest moc, z jaką pracują pompy ciepła. Dla mniejszych mocy o wartościach pomiędzy 45 a 60 kW świetnie sprawdzą się pojemności takie jak 500, 600 czy 750 L. Dla większej mocy oraz powierzchni do ogrzania dobrym rozwiązaniem będą zasobniki buforowe o pojemności 850 lub nawet 1000 L.