Zbiorniki buforowe służą jako akumulator dla czynnika grzewczego, dzięki czemu zapewniają stały dostęp do energii cieplnej. Stabilizują i optymalizują ilość uwalnianej energii tak, aby zapewnić maksymalny komfort swojemu użytkownikowi. Przechowywanie energii cieplnej wiąże się z dużo mniejszymi stratami niż każdorazowe uruchomienie kotłów grzewczych do wytworzenia ciepła.

Zasobniki buforowe 500L mają za zadanie również ograniczać użycie pomp ciepła, przez co generują w dłuższej perspektywie niższe koszty energii elektrycznej. Kotły grzewcze i pompy nie pracują już z taką częstotliwością jak bez zasobników, dlatego nie pobierają tak dużych ilości prądu. Dodatkowo rzadsza, ale dłuższa praca poprawia ich żywotność i zapobiega awariom, które mogłyby skutkować kosztownym wymianom.

Jak działają zbiorniki buforowe 500 L?

Zbiorniki buforowe 500L pozwalają odłożyć na później wytworzone nadwyżki energii cieplnej, które bez ich użycia prawdopodobnie zostałyby utracone. Jest to duża oszczędność, która pozwala ograniczyć pracę kotłów grzewczych i pomp ciepła tylko do momentów, gdy zapasy zmagazynowane w zbiornikach buforowych się wyczerpią. Im większa jest pojemność zasobnika buforowego, tym dłużej będzie on oddawał ciepło.

Istnieją dwie opcje wyboru zasobników: warstwowe oraz z wężownicą. Opcja z wężownicą posiada stalowe lub miedziane wężownice, które w rzeczywistym czasie ogrzewają wodę grzewczą. W przypadku zasobnika warstwowego działa to zupełnie inaczej. Gorąca woda, jako produkt lżejszy od wody zimnej, jest wypychana na samą górę, dzięki czemu jest dostępna dla Ciebie od razu. Stopniowo i regularnie uwalnia ciepło po zakończeniu pracy kotła i pomp.

Dlaczego warto zainwestować w zbiorniki buforowe 500 L?

Musisz pamiętać zasadę, że im większy posiadasz zbiornik buforowy, tym większą powierzchnię jesteś w stanie dogrzać przy pomocy zmagazynowanego czynnika grzewczego. Wiąże się to dla Ciebie z oszczędnością, która wynika z mniejszego zużycia prądu do wytworzenia energii cieplnej.

Zbiorniki buforowe 500L zapewniają stabilizację temperatury, przez co nie będziesz odczuwać jej nadmiernych wahań i skoków. Energia cieplna jest uwalniana równomiernie, a temperatura zoptymalizowana do potrzeb, jakie wykazuje Twoje gospodarstwo domowe. Zbiorniki te są również świetnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie dbanie środowisko naturalne. Rzadsze korzystanie z kotłów ciepła to niższa emisja dwutlenku węgla do atmosfery.

Jak dobierać pojemność? - zbiorniki buforowe 500 L

Pojemność zbiorników buforowych jest związana głównie z mocą, z jaką pracują pompy ciepła. Dla zbiornika o pojemności 600 L będzie to moc około 50 kW. Przy zbiorniku 750L pompy powinny pracować z mocą około 60 kW. Dla większych wybiera się również większe zbiorniki buforowe - 800L, 850L lub 1000L. Zbiorniki buforowe 500L to moc pompy o wartości około 45 kW.

Aby wybrać odpowiedni dla swojego gospodarstwa domowego zbiornik buforowy, warto skonsultować się z profesjonalnym doradcą. Aby sprawdzić możliwości jakie masz pod względem pojemności, sprawdź naszą ofertę Bridom.pl i wybierz najlepsze dla siebie rozwiązanie, które pozwoli Ci cieszyć się komfortowym systemem ogrzewania wzbogaconym o dobry zasobnik buforowy.