Zbiorniki buforowe pełnią funkcję przede wszystkim akumulatora czynnika grzewczego, który magazynuje energię cieplną uwalnianą po zakończeniu pracy pomp ciepła. Pozwala to na ograniczenie uruchamiania zarówno kotłów grzewczych, jak i pomp ciepła, co przekłada się na ich dłuższą żywotność i lepszą efektywność pracy. Komponenty systemu grzewczego uruchamiane często, lecz na krótko, często się psują, co wiąże się z dużymi kosztami napraw, a jeszcze większymi kosztami wymian.

Zasobniki buforowe 500 L stabilizują poziom ciepła, który jest uwalniany do ogrzewania. Straty energii cieplnej również są zminimalizowane w porównaniu do korzystania tylko z energii wytwarzanej przez kotły i pompy. Dzięki korzystaniu z takiego rozwiązania ustabilizujesz i zoptymalizujesz temperaturę w swoim domu, co przełoży się na Twój komfort życia oraz zasobniejszy portfel w przyszłości.

Dlaczego warto zainwestować w zbiorniki buforowe 600 L?

Zasobniki buforowe 500L to przede wszystkim w dłuższej perspektywie ogromna oszczędność. Rzadziej uruchamiane pompy ciepła będą potrzebowały i zużywały mniej prądu elektrycznego, dzięki czemu ostatecznie zaczniesz płacić niższe rachunki za energię elektryczną. Zbiorniki buforowe są również świetnym rozwiązaniem dla klientów korzystających z instalacji fotowoltaicznych, ponieważ większość nowoczesnych urządzeń jest przystosowana do pracy z niekonwencjonalnymi źródłami energii.

Dodatkowym atutem jest możliwość wytworzenia ciepła podczas tańszej, nocnej taryfy i magazynowania go do momentu, w którym będzie potrzebne. Straty ciepła ponoszone przez zasobniki są zminimalizowane, dlatego możesz cieszyć się wyrównaną temperaturą w domu przez całą dobę bez konieczności ciągłego zaglądania do kotłowni.

Jakie zalety mają zbiorniki buforowe 600 L?

Zbiorniki buforowe 600L to przede wszystkim pojemność, która zapewnia duży zapas ciepła, który wystarczy na długi czas. Dopiero po jego wyczerpaniu uruchamiają się pompy ciepła oraz kotły grzewcze, które będąf generowały nowe zasoby do zmagazynowania. Skutecznie wspomagają one pracę podstawowych komponentów systemu ogrzewania w Twoim domu. Kocioł grzewczy może pracować z pełną mocą, ponieważ zbiorniki buforowe zapobiegają przegrzewaniu się i odbierają nadwyżkę energii cieplnej.

Zasobniki buforowe to rozwiązanie ekologiczne, które pozwala na mniejszą emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Dodatkowo może ściśle współpracować z alternatywnymi źródłami energii jak np. kolektory słoneczne i instalacje fotowoltaiczne.

Jak wybierać pojemność? - zbiorniki buforowe 600 L

Pojemności zbiorników buforowych to przede wszystkim zależność od mocy, z jaką pracują pompy ciepła. Dla zbiornika 600 L taka moc to około 50 kW. W przypadku zbiorników 500L będzie to moc pomp do 45kW. Przy zbiornikach 750L pompy powinny pracować z mocą 60 kW. Dla większych mocy pomp ciepła przeznaczone są zbiorniki o pojemności 850 i 1000L.

Aby wybrać odpowiednią dla Twojego gospodarstwa pojemność zbiornika buforowego, skontaktuj się z profesjonalnym konsultantem, który pomoże Ci zweryfikować wszystkie podstawowe i dodatkowe czynniki wpływające na wybór pojemności. Szeroką gamę zbiorników o różnej objętości znajdziesz w naszej ofercie Bridom.pl.