Wymienniki ciepłej wody to zbiorniki przeznaczone do kumulowania i przechowywania ciepłej wody. Stanowią element ogrzewania centralnego, współdziałając z kotłami grzewczymi. Nowoczesne modele, jakimi są wymienniki ciepłej wody z trzema wężownicami, pozwalają odłączyć do urządzenia nie tylko sam kocioł c.o., ale też trzy dodatkowe źródła zasilania. Taka konstrukcja sprawia, że wymienni wody dostarczają ciepłą wodę do kranów rur w całym budynku, dzięki czemu można swobodnie korzystać z niej w łazience oraz kuchni. W Bridom.pl oferujemy wymienniki ciepłej wody z trzema wężownicami produkowane przez marki mające doświadczenie w branży. Korzystając z nich, możesz liczyć na wysoką wydajność i długą żywotność zbiornika.

Jak działają wymienniki ciepłej wody z trzema wężownicami?

Nowoczesne wymienniki ciepłej wody z trzema wężownicami to zbiorniki, których podstawową funkcją jest nie tylko gromadzenie, ale przede wszystkim podgrzewanie wody użytkowej. Obecność trzech wężownic pozwala na dołączenie do zbiornika dodatkowych źródeł zasilania. Jednym z nich może być kolektor fotowoltaiczny, który jest zasilany energią odnawialną w postaci promieni słonecznych. Poza tym wymienniki ciepłej wody z trzema wężownicami nadają się do podłączenia do kotła centralnego ogrzewania oraz do dodatkowych elementów grzewczych, m.in. akcesoria do podgrzewaczy w postaci grzałek elektrycznych. Tyle opcji podgrzania daje Ci gwarancję ciepłej wody w każdych warunkach.

Wymienniki ciepłej wody z trzema wężownicami — jaki model wybrać?

Choć mogę przyjmować różne formy, to najpopularniejsze są wymienniki wody pionowe. Ich kształt pozwala wygodnie zamontować je w niewielkich pomieszczeniach, np. kotłowni. Wybierając konkretny model, upewnij się, że jest wykonany z odpornego na korozję materiału. Ze względu na właściwości materiału, szczególnie jego przewodnictwo cieplne, wymienniki wody są produkowane przede wszystkim ze stalowej blachy. Równie istotne jest wnętrze wymiennika. Tak jak wszystkie zbiorniki buforowe, tak i wymienniki wody ciepłej z trzema wężownicami powinny mieć wewnętrzną izolację w postaci tworzywa sztucznego, np. pianki poliuretanowej lub styropianu.

Wymienniki ciepłej wody z trzema wężownicami w Bridom.pl

Asortyment Bridom.pl obejmuje wymienniki ciepłej wody z trzema wężownicami różniące się przede wszystkim pojemnością, która wynosi z reguły 200-500 litrów. Wielkość i marka to podstawowe czynniki wpływające na cenę konkretnych modeli. Wszystkim klientom decydującym się na jeden z wymienników ciepłej wody oferujemy profesjonalne doradztwo w zakresie dopasowania urządzenia do posiadanej instalacji, montażu oraz późniejszej eksploatacji wymiennika. Jako że oferowane produkty pochodzą od producentów cenionych w branży, zapewniamy o wysokiej jakości i trwałości wszystkich wymienników. Wybierając wymienni ciepłej wody z trzema wężownicami w naszym sklepie, stawiasz na solidność i funkcjonalność, które decydują o możliwości długotrwałego użytkowania zbiornika.