Urządzenia do magazynowania c.w.u. to nieodzowny element instalacji grzewczej, dzięki któremu dostęp do ciepłej wody staje się znacznie prostszy. Standardowy zasobnik zazwyczaj podłączany jest do źródła ciepła, czyli kotła c.o., jednak wymienniki ciepłej wody bez wężownicy działają, wykorzystując grzałki elektryczne albo zewnętrzne wymienniki ciepła.

Chcesz zapewnić sobie ciepłą wodę bez ograniczeń i zwiększyć komfort życia? Szukasz rozwiązania, które zapewni wygodę wszystkim domownikom i będzie możliwie jak najmniej szkodliwe dla środowiska naturalnego? Skorzystaj z oferty Bridom.pl i wybierz zasobniki ciepłej wody bez wężownicy idealne do budynków, które nie posiadają instalacji fotowoltaicznej ani instalacji centralnego ogrzewania.

Zasobniki bez wężownicy – gorąca woda na wyciągnięcie ręki

Jako niezbędny element instalacji wody użytkowej w Twoim domu pionowy lub poziomy wymiennik c.w.u. przekazuje ciepło do wody magazynowanej w instalacji grzewczej. Wybór urządzenia ma wpływ na działanie całej konstrukcji, dlatego ważne jest, aby uwzględnić wszystkie istotne czynniki – budowę, sposób montażu, pojemność czy dodatkowe funkcje.

Mechanizm działania wymienników ciepła uzależniony jest od modelu, na jaki się zdecydujesz, jednak każdy z nich posiada metalową ściankę dobrze przewodzącą ciepło, która w połączeniu z odpowiednią izolacją obudowy zasobnika zapewnia mniejsze straty ciepła i dużo wolniejsze schładzanie wody użytkowej. Możesz wybierać spośród wielu produktów o różnych pojemnościach, tak aby dopasować możliwości zasobnika do swoich potrzeb.

Wymienniki ciepłej wody bez wężownicy w sklepie Bridom.pl

Brak wężownicy to odpowiedź na potrzeby budynków, które nie posiadają instalacji c.o. ani paneli fotowoltaicznych – poziome lub pionowe wymienniki wody bez wężownicy nie mogą zostać podłączone do instalacji centralnego ogrzewania, a podgrzewanie wody jest możliwe dzięki zewnętrznym wymiennikom ciepła albo za pomocą grzałek elektrycznych.

Oferowane zasobniki ciepłej wody bez wężownicy wykonane są ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej albo ze stali zabezpieczonej emalią chroniącą urządzenie przed korozją. Urządzenia do magazynowania c.w.u. to inwestycja na lata i prosty sposób na przyjemnie ciepłą wodę bez ograniczeń. Jednocześnie możesz korzystać z wody z kilku punktów poboru, na przykład w kuchni i w łazience, nie tracąc przy tym ani siły strumienia, ani temperatury wody.

Jakie wymienniki ciepłej wody bez wężownicy wybierać?

Dobry wymiennik ciepłej wody bez wężownicy to wymiennik, który spełnia wymagania konkretnego gospodarstwa domowego. Dopasowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb jest kluczowe, jeśli zależy Ci na nieprzerwanym dostępie do wody o optymalnej temperaturze.

Duża pojemność zasobnika będzie idealnym rozwiązaniem, jeśli Twoja rodzina jest liczna, a częste zapotrzebowanie na ciepłą wodę mogłoby spowodować jej chwilowy niedobór. Mniejsze pojemności wymienników to z kolei najlepsza opcja dla niewielkich lokali użytkowych i kawalerek. Zasobniki ciepłej wody bez wężownicy można z powodzeniem montować zarówno w małych i oszczędnych domach, jak i w większych budynkach z licznymi domownikami, a nawet w zakładach przemysłowych czy obiektach użyteczności publicznej. Warto zastanowić się także nad wyborem wymiennika ciepłej wody z wężownicą lub z dwiema wężownicami.

Wymienniki wody bez wężownicy – zalety

Wymienniki ciepłej wody bez wężownicy to urządzenia przeznaczone do podgrzewania wody wykorzystywanej do celów spożywczych. Zasobniki c.w.u. nie wymagają podłączenia do instalacji centralnego ogrzewania (c.o.), a ich działanie opiera się na zasilaniu przez grzałki elektryczne lub zewnętrzne wymienniki ciepła.

Zasobniki ciepłej wody bez wężownicy dostępne są w wielu wariantach, co pozwala ściśle dopasować sprzęt do potrzeb domu w zależności od zapotrzebowania na ciepłą wodę. Co ważne, urządzenia do magazynowania c.w.u. nie tylko zapewniają komfort, ale także pozwalają zadbać o otoczenie. Magazynowanie wody nie wymaga ciągłego jej podgrzewania, dlatego zużywa się znacznie mniej energii elektrycznej, co pozytywnie wpływa na środowisko naturalne.