Jeśli zastanawiasz się, jaki system grzewczy będzie najlepszy dla Twojego domu, postaw na kotły elektryczne 4 kW. To urządzenia, które cieszą się coraz większą popularnością zarówno w przypadku nowo powstałych budynków, jak i tych, w których dokonano modernizacji systemu grzewczego. Za wyborem tego rozwiązania przemawia przede wszystkim komfort użytkowania oraz samowystarczalność. Elektryczne kotły 4 kW nie potrzebują stosowania opału. Dzięki temu nie trzeba samemu pilnować temperatury w domu. Ponadto, nie trzeba ich także podłączać do instalacji gazowej, więc jest to bezpieczna alternatywa dla klasycznych metod ogrzewania. Nie musimy obawiać się o ewentualne zatrucie gazem.

Kotły elektryczne 4 kW – dla jakich budynków jest to najlepsze rozwiązanie?

Zapotrzebowanie na moc cieplną danego budynku zależne jest od jego powierzchni, a także wysokości strat ciepła. W nowo wybudowanych domach najczęściej wszelkie możliwe ucieczki ciepła powinny zostać opisane w projekcie. Co więcej, nowoczesne budownictwo stawia przede wszystkim na solidną izolację, która pozwala ekologiczne i wydajnie ogrzewać budynek. Dzięki temu możliwe jest mniejsze zużycie energii, które przekłada się na korzyść dla środowiska naturalnego, a także oszczędności dla właścicieli, biorąc pod uwagę opłaty za prąd. Jeśli chodzi natomiast o starsze domy, zwykle cechują się one nieszczelną izolacją oraz dużymi stratami ciepła. Szacuje się więc, że powinno się w nich umieszczać mocniejsze urządzenia. Jeżeli mamy pewność, że nasz dom jest dobrze ocieplony i ma powierzchnię około 150 m2, odpowiednie będą kotły elektryczne 8 kW lub kotły elektryczne 12 kW. Natomiast do budynków o niewielkiej powierzchni, wystarczą kotły elektryczne 6 kW lub piece elektryczne 4 kW.

Piece elektryczne c.o. 4 kW – jakie są ich zalety?

Kotły elektryczne c.o. to przede wszystkim ekologiczne rozwiązanie. Dużą zaletą tych urządzeń jest to, że mogą zostać podłączone do instalacji paneli fotowoltaicznych, przez co ich działanie będzie zeroemisyjne i jak najbardziej ekologiczne. Dzięki temu kotły elektryczne 4 kW oraz te o odmiennej mocy wpisują się w nowe standardy budowlanych warunków technicznych. Można je więc zastosować w swoim domu i cieszyć się ciepłem płynącym ze słońca. Ponadto, elektryczne kotły c.o. 4 kW zostały wyposażone w szereg systemów, które przekładają się na łatwą i komfortową obsługę urządzeń, a także ich sprawniejsze i wydajniejsze działanie. Warto zwrócić uwagę na sterownik pogodowy, który automatycznie wykrywa zmiany temperatury na zewnątrz. Poza tym urządzenie można zaprogramować wedle schematu tygodniowego i dobowego. Jest to duże ułatwienie. Niektóre modele wyposażone są również w programy wakacyjne.

Piece elektryczne c.o. 4 kW – rodzaje

Piece elektryczne c.o. 4 kW dostępne ofercie w Bridom.pl występują w wielu wersjach. Dlatego dokładnie można wybrać taki rodzaj, jaki będzie dokładnie odpowiadał potrzebom danego budynków. Piece elektryczne 4 kW mogą być jednofunkcyjne oraz dwufunkcyjne. Te pierwsze pełnią funkcję grzewczą oraz są połączone z zasobnikami wody. Natomiast drugie działają na zasadzie przepływowego podgrzewacza ciepłej wody użytkowej. Wyróżnia się także elektryczne kotły c.o. 4 kW jednofazowe, które są idealne dla domów jednorodzinnych. Ich nazwa wzięła się stąd, że podłącza się je do instalacji jednofazowej, czyli 230 V. Jeśli potrzebujemy większej wydajności, potrzebne będzie zasilanie trójfazowe o mocy 380 V.

Kotły elektryczne 4 kW – najwyższa jakość w Bridom.pl

Jeśli jesteś zainteresowany ekologicznym i energooszczędnym ogrzewaniem domu, wybierz elektryczne kotły c.o. 4 kW. Jest to najlepsze rozwiązanie dla domów jednorodzinnych, które wymagają efektywnego ogrzania. W Bridom.pl oferujemy piece elektryczne c.o. 4 kW oraz modele o innej mocy takie jak kotły elektryczne 9 kW, a także większe i mniejsze egzemplarze. Dzięki temu można zapewnić zarówno nieograniczony dostęp do ciepłej wody, jak i optymalną temperaturę pokojową. Nasze produkty pochodzą od najlepszych producentów na rynku, takich jak m.in. Kospel i Bosch, z tego względu można mieć pewność ich bezawaryjnego działania przez długie lata. Do tego są bezpieczne w użytkowaniu oraz bardzo proste w obsłudze. Zachęcamy do przejrzenia naszego asortymentu i wybrania najlepszej opcji dla siebie i swojego domu.