łazienka z grzejnikiem dekoracyjnym

Kiedy chcemy stworzyć efektowną aranżację wnętrza, każdy szczegół ma znaczenie. Jednak niektóre z elementów wyposażenia mają być równocześnie funkcjonalne i estetyczne. Czy to możliwe? Oczywiście! Podpowiadamy, jaki grzejnik łazienkowy wybrać, by spełniał swoje zadanie i równocześnie był efektownym uzupełnieniem pomieszczenia.

Osoby, które nie mają doświadczenia w remontach i poszukują grzejnika na własny użytek, mogą być zaskoczone szerokim wyborem i możliwościami, które oferują producenci. Zanim jednak rzucimy się w wir zakupów i wybór pod kątem wizualnym, zwróćmy uwagę na parametry, dzięki którym urządzenie będzie dobrze spełniało swoją funkcję.

O czym pamiętać podczas wybierania grzejnika łazienkowego?

Aby grzejnik działał odpowiednio, musi być dopasowany wielkością do rozmiarów pomieszczenia. Jeśli chcemy, żeby służył do suszenia ręczników, wydajność grzewcza powinna być wyższa o 10-20%, a budowa grzejnika powinna to umożliwiać (np. tradycyjny grzejnik w formie poziomych rurek).

Podczas wyboru grzejnika zwróćmy uwagę, czy jego elementy połączono metodą lutowania czy spawania. Te pierwsze są mniej narażone na korozję. Na pewno staniemy też przed wyborem pomiędzy grzejnikiem lakierowanym a chromowanym. Grzejnik lakierowany jest bardziej ekonomiczny podczas zakupu i w użytkowaniu, natomiast chromowany wygląda niezwykle efektownie, ale nieco wolniej i słabiej się nagrzewa.

Jeśli w łazience mamy zainstalowane ogrzewanie podłogowe, zwróćmy uwagę, czy wybrany przez nas grzejnik może współpracować z grzałką. To ważne, ponieważ temperatura utrzymywana w ogrzewaniu podłogowym jest zbyt niska dla skutecznego działania grzejnika. Najprostszym i najbardziej elastycznym rozwiązaniem jest stosowanie osobnej grzałki, która może być przydatna także poza sezonem grzewczym i działa niezależnie od ogrzewania podłogowego.

grzejnik dekoracyjny

Grzejnik dekoracyjny - pełnoprawny element wystroju łazienki

Niewątpliwą zaletą nowoczesnych grzejników jest ich wysoka estetyka, która pozwala dopasować to urządzenie do każdej aranżacji wnętrza. Dziś grzejniki potrafią przypominać nowoczesne ozdoby, które doskonale uzupełnią Twoją łazienkę.

Doskonałym przykładem są grzejniki łazienkowe Instal Projekt - pod tą marką występują niezwykle różnorodne projekty. Możemy wybrać estetyczną i ekonomiczną wersję w postaci tradycyjnego, białego grzejnika z rurkami pozwalającymi na wysuszenie ręczników lub odzieży, albo postawić na oryginalność i kupić kolorowy grzejnik lub urządzenie o nowoczesnym designie.

Efektownym trendem są czarne grzejniki łazienkowe. Występują w różnych formach i potrafią być bardzo estetycznym elementem wnętrza. Doskonale pasują do wystroju minimalistycznego, skandynawskiego lub glamour i są bardzo dyskretne. Idealnie, jeśli w łazience pojawią się inne elementy utrzymane w czarnej kolorystyce - urządzenia, część kafelek lub dodatki. Dzięki temu uzyskamy spójną wizualnie przestrzeń.

Ciekawym rozwiązaniem dla fanów nowoczesności są grzejniki łazienkowe Instal Projekt, w których urządzenie grzewcze jest ukryte za taflą szkła hartowanego. Dodatkową ciekawostką jest fakt, że można zamówić grzejnik w dowolnym kolorze, lub nawet z grafiką. To niespotykane rozwiązanie może sprawdzić się nie tylko w domu, ale też w przestrzeni publicznej, biurach czy lokalach gastronomicznych.

Projektanci urządzeń coraz częściej biorą pod uwagę estetykę i różne gusta klientów, a także odmienne możliwości poszczególnych wnętrz. Szeroki wybór sprawia, że każdy znajdzie idealny model dla siebie, bez konieczności wybierania między funkcjonalnością i estetyką.