Poszukujesz idealnego rozwiązania dla swojej kuchni? Oferowane zlewozmywaki jednokomorowe z ociekaczem będą strzałem w dziesiątkę dla osób, które marzą o kompaktowym, a przy tym niezawodnym wyposażeniu kuchni. Stawiamy przede wszystkim na połączenie funkcjonalnej nowoczesności z ponadczasową estetyką. Sprawdź naszą ofertę zlewozmywaków jednokomorowych z ociekaczem, w której znajdziesz dziesiątki modeli wysokiej jakości. Z pewnością ciekawie urozmaicą Twoją kuchnię. Serdecznie zapraszamy!

Zlewozmywaki kuchenne jednokomorowe z ociekaczem – zastosowanie

Zlewozmywaki kuchenne jednokomorowe z ociekaczem stanowią doskonałe rozwiązanie szczególnie w kuchniach o niewielkim metrażu. W zupełności wystarczą również osobom, które posiadają zmywarki lub rzadko gotują. Wówczas zlewy jednokomorowe z ociekaczem ułatwią wykonywanie codziennych czynności, takich jak zmywanie naczyń czy mycie jedzenia. Zlewozmywaki do kuchni jednokomorowe dostępne są w wielu rozmiarach i kształtach, dzięki czemu bez problemu można stworzyć funkcjonalną, a przy tym minimalistyczną przestrzeń do pracy, dopasowaną także do aneksu kuchennego. Z uwagi na bogactwo odcieni oferowane zlewy ciekawie dopełnią aranżację danej kuchni.

Zlewy kuchenne jednokomorowe z ociekaczem – konstrukcja

Zlewy jednokomorowe z ociekaczem cechują się wyjątkowo prostą budową. Składają się z czterech podstawowych elementów. Wszystkie zlewozmywaki zbudowane są z komory – oczywiście te jednokomorowe posiadają jedną. W przypadku innych rodzajów może być ich więcej. W naszym sklepie znajdziesz też zlewozmywaki kuchenne dwukomorowe oraz zlewy kuchenne 1,5-komorowe. Obok komory umiejscowiony jest ociekacz stanowiący duże ułatwienie dla osób, które zmywają naczynia ręcznie – jest to przestrzeń na odkładanie umytych naczyń. Następną składową zlewozmywaka jest odpływ. To on odpowiada za odprowadzanie wody wprost do kanalizacji. Drożny odpływ zapobiega gromadzeniu się wody w komorze, co zapewnia higieniczne mycie naczyń oraz produktów spożywczych. Średnica odpływu mierzy najczęściej od 40 do 90 milimetrów i znajduje się na dnie komory. Zależnie od danego modelu odpływ może być umiejscowiony centralnie lub przy krawędzi zlewozmywaka. Zlewy kuchenne jednokomorowe wyposażone są również w przelew, pełniący funkcję bufora, chroniącego przed niechcianym przelaniem się wody w komorze. Przelew okazuje się niezbędny w sytuacjach, kiedy odpływ się zatka lub nalejesz do zlewu zbyt dużo wody.

Zlewy jednokomorowe z ociekaczem – szeroki wybór

Zlewy kuchenne jednokomorowe z ociekaczem dostępne są w różnych kształtach oraz wariantach kolorystycznych. Z przyczyn pragmatycznych zdecydowanie dominują zlewy prostokątne i kwadratowe. Łatwo dopasowują się one do różnych aranżacji kuchennych. Ponadto oferowane zlewozmywaki kuchenne można podzielić ze względu na materiał, z jakiego są wykonane.

  • Zlewy stalowe – najchętniej wybierane, odporne na uszkodzenia mechaniczne, działanie detergentów oraz wysokie temperatury. Dodatkowo wyposażane są w płytki przeciwhałasowe, aby ich użytkowanie było komfortowe. Dostępne w różnych odcieniach stali.
  • Zlewy granitowe – są odporne na zabrudzenia, promieniowanie UV, wysokie temperatury, środki chemiczne czy uderzenia. Innymi słowy – są wyjątkowo trwałe. Dostępne w ponadczasowych odcieniach czerni, bieli, brązu czy beżu.
  • Zlewy ceramiczne – charakteryzują się piękną, połyskującą powierzchnią. Odporne na działanie wysokich temperatur, środków chemicznych oraz na lekkie uderzenia. Wymagają odpowiedniej pielęgnacji, która nie spowoduje starcia szkliwa. Również dostępne w odcieniach bieli, czerni oraz beżu.

Zlewozmywaki jednokomorowe z ociekaczem – sposób montażu

Wyróżniamy zlewy kuchenne jednokomorowe z ociekaczem nakładane, inaczej nasadowe, które cechują się błyskawicznym montażem. Opiera się je na blacie z odpowiednim otworem, natomiast po montażu należy zabezpieczyć szczelinę listwami uszczelniającymi. Zlewozmywaki kuchenne jednokomorowe z ociekaczem mogą być też montowane od dołu blatu – nazywa się je podwieszanymi. To dość efektowny sposób montażu, ponieważ zlew sprawia wrażenie integralnego z blatem. Zlewy podwieszane łatwo utrzymać w czystości, gdyż wszelkie zabrudzenia nie wchodzą w listwy uszczelniające.