Zawory kulowe kątowe są jednymi z ważniejszych elementów wielu instalacji. W budynkach mieszkalnych znajdują zastosowanie głównie w systemach grzewczych oraz instalacjach wody ciepłej i zimnej. Ich zadaniem jest otwieranie i zamykanie przepływu medium w rurach. W Bridom.pl znajdziesz zawory kulowe kątowe o zróżnicowanych parametrach, co umożliwi Ci wybór modelu najlepiej dopasowanego do konkretnej instalacji i obecnych w niej rur. Proponowane warianty odznaczają się wysoką jakością i niezawodnością. Część z nich jest objęta wieloletnią gwarancją, co najlepiej potwierdza ich trwałość. Poszczególne produkty w naszym asortymencie różnią się także wyglądem i sposobem obsługi, dzięki czemu możesz dobrać je nie tylko do systemu, ale również do własnych preferencji.

Do czego służą zawory kulowe kątowe?

Zawory kulowe kątowe to elementy przeznaczone do montażu w rurociągach pionowych, poziomych i skośnych. Ich podstawowym zadaniem jest otwieranie lub zamykanie przepływu medium, jakim najczęściej jest zimna lub ciepła woda. Znajdziesz je w różnych typach instalacji, ale przede wszystkim w instalacjach wodociągowych dostarczających wodę zimną i ciepłą oraz w instalacjach ogrzewania wodnego. Bywają nieodzowną częścią systemu centralnego ogrzewania opartego na działaniu kotła c.o. Ze względu na wyjątkową szczelność zawory kulowe kątowe pojawiają się też w systemach gazowych, powietrznych, paliwowych, a nawet chemicznych. Zasada ich działania jest bardzo prosta. Kula z wydrążonym otworem przepuszcza transportowane medium do momentu zamknięcia zaworu. Wtedy kula zakrywa przepływ i odcina strumień cieczy lub gazu.

Jak wybrać zawory kulowe kątowe?

Zawory kulowe kątowe musisz przede wszystkim dopasować do określonej instalacji. Najważniejsze jest przeznaczenie zaworu, ponieważ nie wszystkie rozwiązania nadają się do działania z określonymi urządzeniami i rurami. Koniecznie sprawdź, jaka jest średnica rur, do których chcesz dopasować zawór. Tylko idealnie dobrane modele będą szczelne i bezawaryjne. Znaczenie ma również zakres ciśnienia, do jakiego przystosowane są zawory. Tak samo istotna jest maksymalna temperatura medium, z którym będą miały styczność. Pamiętaj, że niedopasowanie w tym zakresie osłabia całą instalację i grozi jej rychłą awarią. Jeżeli planujesz kupno zaworu do instalacji wody pitnej, możesz zdecydować się też na wariant wyposażony w filtr, który będzie efektywnie oczyszczał wodę. To inwestycja w zdrowie i komfort domowników. Niektóre zawory kulowe kątowe są dodatkowo chromowane, co wpływa na ich trwałość i design.

Zawory kulowe kątowe w ofercie Bridom.pl

W sklepie Bridom.pl dostępne są zawory kulowe kątowe wykonane przez producentów doskonale znanych w branży. Wiedza i doświadczenie przekładają się na wysoką jakość dostarczanych na rynek produktów. Oferujemy zawory takich firm jak Valvex czy Ferro. Nasz asortyment składa się z zaworów dostosowanych do instalacji różnego typu, więc bez problemu znajdziesz dokładnie taki, jakiego potrzebujesz. Oferujemy zawory kulowe kątowe grzybkowe, motylkowe i z pokrętłem. Modele różnią się od siebie rodzajem przyłącza, kompatybilnością z rurami o innych średnicach, a także dopuszczalnym ciśnieniem nominalnym przepływającej cieczy i jej maksymalną temperaturą. Wyjątkowo estetyczne warianty z rozetą mogą natomiast lepiej wpasować się w wybrane aranżacje.