Różnorodne sterowniki do kotłów to akcesoria przeznaczone do zarządzania piecami na odmienne rodzaje opału. Mogą być kompatybilne z kotłami gazowymi, pelletowymi lub modelami działającymi na ekogroszek. Wszystkie jednak pełnią tę samą funkcję i pozwalają zarządzać system ogrzewania w całym budynku. W Bridom.pl znajdziesz sterowniki do kotłów różniące się od siebie wieloma parametrami technicznymi, a do tego mające inną konstrukcję oraz wyposażone w odmienne funkcje. Dzięki temu łatwiej będzie Ci odnaleźć model najlepiej spełniające Twoje oczekiwania, a przy okazji kompatybilny z modelem kotła, z którego korzystasz. Wszystkie oferowane sterowniki to produkty wysokiej jakości, wykonane z odpornych materiałów i oferowane przez cenione marki.

Sterowniki do kotłów i ich funkcje

Jak wskazuje na to sama nazwa, sterowniki do kotłów mają umożliwiać sterowanie pracą kotłów grzewczych. Pozwalają na kontrolę systemu poprzez włączanie pieca zgodnie z zaprogramowanym trybem działania. Ma on rozpoczynać i kończyć pracę w określonej temperaturze. Dodatkowo sterowniki z termostatem pozwalają utrzymać jednakową temperaturę, nie tylko dając określony poziom ciepła, ale też ograniczając zużycie opału. Szczegółowe funkcje sterowników są zależne od konkretnego modelu. Wszystkie modele mają zarządzać głównym urządzeniem grzewczym oraz wentylatorem doprowadzającym do niego powietrze. Niemniej, istnieją sterowniki do kotłów wielofunkcyjne, w których możesz ustawić tryby pracy, zautomatyzować funkcjonowanie instalacji, a nawet zarządzać nią zdalnie, jedynie przy użyciu aplikacji w telefonie.

Sterowniki do kotłów - jak wybrać odpowiedni model?

Jako że sterowniki do kotłów występują w rozmaitych wariantach, ważne jest, aby dobrze poznać parametry kotła c.o., jakim się dysponuje. Przede wszystkim jednak określ, czy interesuje Cię sterownik do kotłów zasypowych, kotłów z podajnikiem, pomp obiegowych, czy jeszcze innych urządzeń grzewczych. Świetnie, jeśli poznasz rekomendacje producenta odnośnie do sterownika. Pozwoli Ci to lepiej dobrać produkt do modelu pieca, a dopiero później dopasować go do własnych oczekiwań. Zależnie od konkretnego produktu sterowniki do kotłów mają inną formę i wielkość. Część z nich to sterowniki natynkowe, przeznaczone do montażu na ścianie, inne możesz ustawić w dowolnym miejscu, np. na meblach. Poza tym sterowniki różnią się sposobem zasilania, gdyż poza tymi przewodowymi dostępne są też modele na baterie. Określ też szczegółowe funkcje, które mają dla Ciebie znaczenie, czyli np. kilka trybów pracy.

Sterowniki do kotłów w asortymencie Bridom.pl

W Bridom.pl znajdziesz sterowniki do kotłów różnego rodzaju. Proponujemy modele przeznaczone do pieców zasilanych innym typem opału, do kotłów różnych marek, a przede wszystkim sterowniki wyposażone w odmienne funkcje. Daje Ci to możliwość dopasowania sterownika zarówno do parametrów określonego kotła c.o., jak i to indywidualnych potrzeb. Dzięki temu masz szansę kontrolować temperaturę w pomieszczeniu i w rurach całego systemu grzewczego, jednocześnie czuwając nad prawidłową pracą poszczególnych urządzeń. Oferujemy sterowniki do kotłów produkowane przez marki znane w tej branży, więc masz pewność, że sięgasz po produkty dostosowane do oczekiwań użytkowników instalacji grzewczych różnego typu.