Brak produktów w wybranej kategorii spełniających kryteria wyświetlania.

Pokojowe regulatory temperatury — komfortowe sterowanie systemem grzewczym

Pokojowe regulatory temperatury pozwalają efektywnie zarządzać systemem grzewczym. Są to urządzenia, które regulują temperaturę w pomieszczeniach na podstawie wprowadzonych ustawień, co jest znacznie rozwiązaniem znacznie wygodniejszym niż ręczna regulacja termostatów na każdym z kaloryferów. Regulatory ciepła dają możliwość zróżnicowania temperatury w każdym z pomieszczeń, a także ustawienia zmiennych wartości pod kątem pory dnia czy dni tygodnia. Można na przykład zaprogramować urządzenie w łazience tak, aby temperatura była tam wyższa rano i wieczorem, kiedy domownicy najczęściej biorą kąpiel, a z kolei w salonie ustawić wyższą temperaturę w godzinach popołudniowych i wieczornych, kiedy po powrocie z pracy i szkoły stale ktoś w nim przebywa. Istnieje wiele rodzajów regulatorów temperatury, a wybierając odpowiedni, należy mieć na uwadze w pierwszej kolejności jego kompatybilność z kotłem. Nie bez znaczenia jest też sposób montażu — niektóre regulatory pokojowe wymagają podłączenia przewodowego z urządzeniem będącym źródłem ciepła, inne działają bezprzewodowo. Jednym z rodzajów sterowników pokojowych są regulatory temperatury podtynkowe, które cechuje niezwykle estetyczny wygląd, jaki zawdzięczają metodzie montażu — część urządzenia ukryta jest w ścianie, a na zewnątrz wyeksponowana jest jedynie elegancka płytka z panelem sterowania.

Regulatory temperatury podtynkowe — dlaczego warto?

Instalacja grzewcza jest dużą inwestycją. Warto, aby jej działanie było odpowiednio zoptymalizowane, a potencjał maksymalnie wykorzystany. W tym celu warto zastosować regulatory temperatury podtynkowe, które pełnią rolę dyspozytorów ciepła w domu. Temperatura pomieszczeń, w jakich przebywamy, wpływa istotnie na nasze samopoczucie. Komfort termiczny jest ważny, aby zachować koncentrację i efektywność w działaniu. Zwiększa on także jakość wypoczynku — temperatura jest istotna w każdym jego rodzaju, zarówno jeśli chodzi o wypoczynek aktywny oraz sen. Oprócz tego, że temperatura pomieszczenia warunkuje komfort termiczny, to należy pamiętać, że wpływa też na nasze zdrowie. Zbyt wysoka lub niska temperatura w pomieszczeniu może mieć negatywny wpływ na układ krążenia i drogi oddechowe oraz pośrednio wpływać na samopoczucie i zdrowie psychiczne poprzez obniżenie jakości snu. Regulatory temperatury są proste w obsłudze, a zmiana ustawień nie zabiera dużo czasu i odbywa się bez konieczności opuszczania pomieszczenia — nie trzeba w tym celu udawać się do kotłowni. Precyzyjna regulacja temperatury dopasowana do potrzeb użytkownika ogranicza straty ciepła, co pozwala generować oszczędności.

Czym są regulatory temperatury podtynkowe?

Regulatory temperatury podtynkowe to rodzaj regulatorów przewodowych, które umożliwiają precyzyjną regulację temperatury w pomieszczeniu. Jest to możliwe dzięki połączeniu regulatora ze źródłem ciepła oraz przekazywaniu mu sygnału o potrzebie włączenia lub wyłączenia grzania. Czujniki rejestrują spadek bądź wzrost temperatury i na tej podstawie temperatura pomieszczenia jest korygowana do poziomu, jaki został wcześniej wskazany przez użytkownika. Regulatory temperatury podtynkowe montowane są w puszce ściennej, w której umieszczona jest część urządzenia zawierająca połączenia przewodów, a na zewnątrz znajduje się płaska część z panelem sterowania. Taka forma montażu sprawia, że urządzenie uzyskuje — w porównaniu do regulatorów natynkowych — jeszcze bardziej kompaktowe rozmiary, dzięki czemu prezentuje się niezwykle elegancko i nowocześnie. W ofercie naszego sklepu znajdują się różne rodzaje regulatorów przewodowych renomowanych producentów, w których zastosowano sprawdzone rozwiązania technologiczne. Duża różnorodność produktów do regulowania temperatury w pomieszczeniach umożliwi wybór urządzenia idealnie dopasowanego do Twoich potrzeb.