Wymienniki ciepłej wody to nieodzowne elementy funkcjonalnych systemów grzewczych. Pozwalają magazynować i ogrzewać wodę, która następnie jest wykorzystywana w kranie. Sprawdzają się przede wszystkim w budynkach mieszkalnych, lecz mogą być też używane w innych obiektach, np. w firmach. W Bridom.pl dostępne są wymienniki wody w wielu wariantach. Oferujemy zasobniki wyprodukowane przez uznane marki. Wszystkie wymienniki są wykonane z trwałej stali, które zapewnia im odporność na działanie wysokiej temperatury i na czynniki mechaniczne. Znajdziesz u nas wymienniki ciepłej wody o różnej pojemności. Posiadamy kompaktowe urządzenia idealne do niewielkich mieszkań oraz duże zasobniki do budynków piętrowych. Różnią się także sposobem montażu i wydajnością, więc z pewnością znajdziesz model idealny dla siebie.

Wymienniki ciepłej wody i ich najpopularniejsze rodzaje

Ze względu na różnice występujące w odrębnych systemach grzewczych, inne są też wymagane w nich wymienniki ciepłej wody. Podstawowym, bo doskonale widocznym podziałem jest ten na wymienniki wody poziome i zasobniki pionowe. Duże znaczenie ma również możliwość współpracy z konkretnymi źródłami ciepła. Inaczej skonstruowane są zasobniki wielofunkcyjne mające kilka wężownic, które można podłączyć do różnych źródeł, a inaczej wymienniki dwupłaszczowe, które są ogrzewane dzięki wodzie krążącej wokół podwójnego płaszcza dającego dużą powierzchnię grzewczą. Elementy przyłączeniowe dzielą też wymienniki ciepłej wody na te pasujące do różnych źródeł ciepła i na te przeznaczone wyłącznie do jednego z nich, np. tylko do paneli fotowoltaicznych. Część modeli może być dodatkowo ogrzewana elektryczną grzałką.

Wymienniki ciepłej wody - jak wybrać odpowiedni model?

Decydując się na wymiennik ciepłej wody, musisz dobrze poznać specyfikę całego systemu grzewczego. Pamiętaj, że zasobnik należy dopasować do podstawowego źródła ciepła, ponieważ od tego zależy jego wielkość, detale konstrukcyjne, a przede wszystkim elementy przyłączeniowe. Niezwykle istotne jest również wyliczenie zapotrzebowania na ciepłą wodę. Istnieją specjalne metody określenia, jak duże wymienniki ciepłej wody są potrzebne do określonych budynków, żeby dostarczyć odpowiednią ilość wody. Warto uwzględnić przy tym powierzchnie budynku, liczbę ujść ciepłej wody oraz osób, które będą z niej korzystały. Nie bez znaczenia jest także przygotowanie odpowiedniego miejsca do wstawienia zasobnika. Jako że większość wymienników ciepłej wody to urządzenia wielkogabarytowe, musisz zorganizować dla niego dostateczną przestrzeń.

Wymienniki ciepłej wody w ofercie Bridom.pl

W Bridom.pl oferujemy wymienniki ciepłej wody o najczęściej poszukiwanych parametrach. Dostępne są modele pionowe i poziome, wiszące i stojące, przeznaczone do współpracy z kotłami c.o., pompami ciepła, kolektorami słonecznymi, kominkami. Niektóre zasobniki mogą być wspomagane grzałką elektryczną. Różne możliwości zastosowania zasobników sprawiają, że inne jest wyposażenie konkretnych modeli. Oferujemy wymienniki o różnej liczbie wężownic oraz zupełnie ich pozbawione, a także modele dwupłaszczowe. Niektóre wymienniki ciepłej wody są wielofunkcyjne i mogą być podłączone do kilku źródeł ciepła, inne sprawdzają się tylko przy jednym. Zasobniki różnią się też maksymalną temperaturą gromadzonej wody oraz klasą efektywności energetycznej. Bez problemu dobierzesz więc model pasujący do danego budynku, swoich oczekiwań i możliwości!