Wymienniki ciepłej wody użytkowej są niezbędne, gdy chcemy cieszyć się optymalną ilością ciepłej wody w naszym domu czy mieszkaniu. W naszej ofercie posiadamy wiele różnej wielkości i pojemności zasobników, takich jak między innymi wymienniki ciepłej wody 400 L. Posiadanie odpowiedniej wielkości i jakości zasobnika pozwala na stały dostęp do ciepłej wody dla Ciebie i całej Twojej rodziny. Aby zwiększyć wydajność zbiornika, warto zainstalować go w pobliżu źródła ciepła, jakim dla wielu gospodarstw domowych jest np. piec.

Wymienniki ciepłej wody 400 L z naszej oferty są również bardzo praktyczne i funkcjonalne, szczególnie pod względem możliwości instalacji. Oferujemy wymienniki c.w.u. 400 L, które można zamontować na ścianie lub suficie oraz wolnostojące. Urządzenia tego rodzaju szybko się nagrzewają, dzięki czemu w każdej chwili możemy liczyć na możliwość skorzystania z ciepłej wody.

Dlaczego warto zainwestować w wymienniki c.w.u. 400 L?

Ciepła woda jest niezbędna do funkcjonowania w mieszkaniu czy domu. Na pewno zmywasz naczynia, zażywasz kąpieli czy zwyczajnie chcesz umyć dłonie przed spożyciem posiłku. Zasobniki c.w.u. 400 L mają optymalną i bardzo wydajną pojemność, a dodatkowo zwiększają żywotność systemów ogrzewania dwutlenkiem węgla. Posiadanie wymiennika ciepłej wody stanowi również dużą oszczędność pieniędzy, szczególnie jeżeli często korzystasz z ciepłej wody.

Wymienniki ciepłej wody 400 L okazują się szczególnie przydatne, gdy posiadasz ogrzewanie gazowe w swoim domu. Nie tylko magazynują one ciepłą wodę, dzięki czemu możesz korzystać z niej przed dłuższy czas, ale również udostępniają ją praktycznie od razu, dzięki szybkim systemom nagrzewania. Rozwiązuje to problem spontanicznych potrzeb użycia ciepłej wody, ponieważ nie musisz już każdorazowo uruchamiać pieca do nagrzania potrzebnej ilości wody.

Zasobniki c.w.u. 400 L pionowe i poziome

Wymienniki ciepłej wody 400 L występują w wariancie pionowym i poziomym. Oznacza to przede wszystkim sposób, w jaki powinieneś zamontować swój zasobnik. Materiały, z jakich nasi producenci wykonują swoje wymienniki c.w.u. to przede wszystkim stal. Występują one w różnych kształtach, dzięki czemu możesz dobrać odpowiedni zasobnik, który będzie pasował zarówno wizualnie, jak i dopasuje się kształtem tak, aby zająć jak najmniejszą część przestrzeni użytkowej.

Wymienniki c.w.u. 400 L możesz zamontować na ścianie lub suficie i w zależności od dostępności miejsca wybrać wariant poziomy lub pionowy. Możesz także postawić na zasobnik stojący, ale taki sprawdza się lepiej w dużych pomieszczeniach. To, co warto przemyśleć przed zakupem zasobnika ciepłej wody użytkowej, to przede wszystkim objętość, jaka będzie Ci potrzebna. Oprócz pojemności 400 L znajdziemy zasobniki c.w.u. 250 L oraz podgrzewacze o pojemności 300. Jeżeli potrzebujesz większych zasobników, oferujemy również takie jak 450 L i 500 L.

Od czego zależy dobór objętości? - zasobniki c.w.u. 400 L

Pierwszym aspektem, jaki musisz wziąć pod uwagę wybierając wielkość swojego zasobnika jest miejsce, jakim dysponujesz w mieszkaniu lub domu. To od niego zależy również sposób montażu wymiennika ciepłej wody. Kolejna rzecz, jaką musisz wziąć pod uwagę to zużycie ciepłej wody przez Ciebie i Twoją rodzinę. To od niej będzie w dużej mierze zależał ostateczny wybór.

Odpowiedni dobór pojemności pozwoli Ci wybrać optymalny wariant. Dzięki temu zaoszczędzisz również pieniądze, wydając mniej na ogrzewanie wody każdorazowo, gdy zajdzie potrzeba jej użycia. Wymiennik ciepłej wody 400 L zmagazynuje jej odpowiednią ilość, abyś mógł użyć jej w odpowiednim momencie. Pojemności, jakie posiadamy w ofercie Bridom.pl rozpoczynają się od 80 L i kończą na 1000 L.

Nasza oferta ma służyć przede wszystkim optymalizacji zużycia ciepłej wody oraz magazynowaniu jej na odpowiedni moment tak, by nie trzeba było za każdym razem podgrzewać wody za pomocą pieca CO. W taki sposób zmniejszysz swoje opłaty zarówno za ogrzewanie, jak i ciepłą wodę i zapewnisz sobie nieprzerwany dostęp do źródła ciepłej wody.