Dla grupy Grundfos pompa niejedno ma imię. Nic dziwnego, z ilością 16 milionów sztuk pomp wyprodukowanych rocznie, Grundfos plasuje się w ścisłej czołówce światowej i ciągle zaskakuje swoich konkurentów nowymi rozwiązaniami technicznym i innowacyjnymi produktami. Zdecydowanie największą chlubą tej grupy są pompy obiegowe – Grundfos wybrało około 50 procent właścicieli tych urządzeń.

Grupa Grundfos produkuje pompy obiegowe do c.w.u. i c.o., pompy klimatyzacyjne, pompy do oczyszczania ścieków i zastosowań przemysłowych oraz wiele, wiele innych, między innymi silniki czy elektronikę do monitoringu i sterowania pomp oraz skutecznie wdraża na rynek technologię Blueflux – najbardziej ceniony symbol jakość w branży.

Grundfos powstało w niewielkiej duńskiej miejscowości Bjerringbro w 1945 roku, ale teraz produkcja odbywa się także w kilku innych duńskich miastach, a grupa ma swoich przedstawicieli handlowych wszędzie tam, gdzie potrzebne są jakościowe pompy – czyli w zasadzie wszędzie.

Cechą charakterystyczną grupy Grundfos jest nieustanne dążenie do podnoszenia swoich udziałów w rynku światowym poprzez podnoszenie jakości produktów. To w zasadzie jedyna słuszna droga rozwoju. Grundfos jako globalny lider stara się być odpowiedzialny nie tylko za swoje zyski, ale także za zrównoważony rozwój otaczającego grupę świata. Grupa tworzy nowe, bardziej oszczędne i mniej energochłonne rozwiązania, pracuje nad sposobami wykorzystania produktów w oczyszczaniu ścieków i ogranicza emisję dwutlenku węgla.

Zarówno pompy wyprodukowane przez Grundfos, jak i towarzyszący im osprzęt są zawsze równie proste w użytkowaniu, jak długotrwałe w działaniu – w zasadzie nie wymagają napraw, tylko mądrej i odpowiedzialnej konserwacji. Można śmiało powiedzieć, że to produkty na lata. Długie lata.

Oprócz rozwojów produktów, grupa Grundfos dba także o rozwój specjalistów korzystających z jej produktów – projektantów i instalatorów (poprzez szkolenia i kursy) oraz o klientów końcowych (poprzez profesjonalną pomoc techniczną). Nic dziwnego, że cieszy się tak dużym szacunkiem, nawet wśród konkurencji.