Wymienniki wody poziome Kospel

Poziomy zasobnik c.w.u. to wyjątkowo popularny i uznany wybór, gdy przychodzi do wyboru urządzenia dostarczającego energię cieplną do wody użytkowej. Marka Kospel oferuje Ci duży wybór wymienników stworzonych z myślą o współpracy z kotłami centralnego ogrzewania. Zastosowanie tego rodzaju sprzętu jest szczególnie praktyczne, jeśli w danym lokalu istotna jest ciągła cyrkulacja ciepłej wody; dobrym przykładem będą miejsca, w których korzysta się z więcej niż jednej łazienki. W asortymencie producenta znajdziesz modele wyposażone w wężownicę bądź płaszcz; właśnie od tych elementów zależeć będzie szybkość dostarczenia zgromadzonego ciepła do zużywanej następnie wody. Marka Kospel zapewnia Ci również szeroki wybór pojemności zasobników.

Zasobnik c.w.u. poziomy – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Produkty firmy Kospel to przede wszystkim niebanalny design oraz fenomenalna jakość. Dostępne w asortymencie propozycje poddane zostały (w przeciwieństwie do części zbiorników buforowych) poddane procesowi precyzyjnej emaliowania, które zaowocowało grubą, ochronną warstwą antykorozyjną. Dodatkowym zabezpieczeniem związanym z kwestią zapobiegania powstawaniu ewentualnej korozji jest obecność anody magnezowej (którą po określonym upływie czasu należy wymienić). Tego rodzaju izolacja niweluje również ryzyko przedostawania się energii cieplnej z urządzenia do otoczenia, co z kolei może przełożyć się na zmniejszenie kosztów zużytej energii. Zasobniki ciepłej wody zostają poddane testom przed dostarczeniem ich do klienta, dzięki czemu nie musisz obawiać się ich rozszczelnienia. Sporym udogodnieniem jest rozpraszacz wody, w który wyposażone są oba warianty wymienników, zapobiegające mieszaniu się wody ogrzanej i zimnej.

Poziomy zasobnik c.w.u. – kluczowe parametry

Jednym z najistotniejszych parametrów dotyczących wyboru wymiennika wody, jest jego pojemność – jej wybór podyktowany powinien być przede wszystkim wielkością obszaru grzewczego. Kolejnym ważnym aspektem jest czas, w którym ogrzana gotowa będzie gotowa do użytku. Modele zasobników wyposażonych w płaszcze nagrzewają ją bowiem nieco szybciej, aniżeli opcje z wężownicami, a ich pojemność jest niemal dwukrotnie większa. Wśród produktów marki Kospel natrafisz na propozycje, których pojemność znamionowa rozpoczyna się od 80 litrów, by sięgnąć aż 140. Pamiętaj, by zapoznać się maksymalnym ciśnieniem, które może pojawić się w pracującym zasobniku (w przypadku tej firmy zwykle wynosi ono 0,6 megapaskala) oraz płaszczu (0,3).