Trudno sobie wyobrazić życie bez ciepłej wody. Każde mieszkanie lub dom musi mieć do niej dostęp. Jest ona potrzebna do codziennej higieny osobistej oraz zmywania naczyń po posiłkach. Istnieją różne sposoby jej podgrzewania. Niektórzy korzystają z instalacji centralnego ogrzewania. Oprócz tego, że jej zadaniem jest utrzymywanie optymalnej temperatury w domu, to dodatkowo zaopatruje mieszkańców w ciepłą wodę użytkową. Innym sposobem są podgrzewacze wody, które stanowią świetną alternatywę dla kotła oraz pompy ciepła. Jak działają bojlery 140l? Dlaczego jest to korzystne rozwiązanie? Z jakich elementów składają się podgrzewacze wody 140l?

Jak zbudowane są bojlery do wody 140l?

Schemat budowy urządzeń, które są oferowane w tej kategorii, nie jest skomplikowany. Wszystkie podgrzewacze wody 140 litrów składają się z elementów takich jak zbiornik, grzałka, izolacja oraz wlot i wylot. Zbiornik odpowiada za magazynowanie wody zimnej, która zostaje ogrzana za pomocą grzałki. Można zdecydować się na podgrzewacze z jedną grzałką lub kilkoma. Jeśli dojdzie do awarii jednej z nich, podgrzewanie wody będzie wciąż możliwe. Kolejny element bojlera to izolacja. Jest to warstwa ochronna, która zapobiega wyciekaniu wody. Ponadto, utrzymuje temperaturę wcześniej ustaloną przez mieszkańców domu. Natomiast wlot i wylot odpowiadają za dostawanie się oraz wydostawanie wody ze zbiornika. Podgrzewacze mogą mieć różną pojemność, dzięki czemu są w stanie zapewnić dostęp do ciepłej wody różnej liczbie mieszkańców. W naszej ofercie można znaleźć m.in. podgrzewacze wody 100 L, 120 L, a także większe, takie jak podgrzewacze 150 L oraz duże bojlery 200 L i podgrzewacze 300 L.

W jaki sposób działają podgrzewacze wody 140 litrów?

Bojlery do wody 140l nie są skomplikowanymi urządzeniami. Poprzez wlot do środka zbiornika dostaje się zimna ciecz. W większości podgrzewaczy wody, gdy wewnątrz pojawi się woda, automatycznie uruchamia się grzałka, która ją podgrzewa, a następnie jest ona transportowana przez wylot do wszystkich punktów poboru. Bojlery 140l, które znajdują się w tej kategorii, są wyposażone w termostat. Dlaczego jest on tak ważny? Dzięki niemu jesteś w stanie zmniejszyć koszty podgrzewania wody. Podgrzewacze wody 140l, które mają termostat, mogą dostosowywać temperaturę, do której ma być podgrzana ciecz, nie pobierając więc ciągle dużo energii elektrycznej.

Bojlery 140l – jakie rodzaje wyróżniamy?

Wśród bojlerów panuje podział na dwa rodzaje: bezciśnieniowe i ciśnieniowe. Te pierwsze to przeważnie małe urządzenia, które mają niewielką pojemność, np. podgrzewacze wody 100 L lub bojlery 120 L. Montuje się je przeważnie nad umywalką lub zlewem, zaopatrują w ciepłą wodę użytkową tylko jeden punkt poboru. Z kolei ciśnieniowe mogą w jednym czasie obsługiwać kilka kranów. Podgrzewacze wody 140l dzielą się także na elektryczne, dwupłaszczowe oraz z wężownicą. Najpopularniejsze są te pierwsze. Podgrzewacze wody 140 litrów elektryczne swoje działanie opierają właśnie na grzałce, która odpowiada za podgrzanie wody w zbiorniku. Dzięki temu możesz regulować temperaturę cieczy, która znajduje się wewnątrz bojlera.

Jak wybrać odpowiednią pojemność bojlera? Dla kogo przeznaczone są podgrzewacze wody 140 litrów?

Wybór odpowiedniej pojemności bojlera ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania Twojego gospodarstwa domowego. Wyobraź sobie, że bierzesz kąpiel i nagle ze słuchawki prysznicowej czy kranu zaczyna płynąć zimna woda. Aby uniknąć takich sytuacji, przed zakupem musisz określić, jaką pojemność powinien mieć bojler. W przypadku łazienek zapotrzebowanie na ciepłą wodę jest o wiele większe. Na ile osób wystarczą podgrzewacze do wody 140 L? Wybierając bojler do swojego domu, weź pod uwagę, ile osób mieszka w Twoim gospodarstwie domowym oraz w jaki sposób użytkują ciepłą wodę. Przyjmuje się, że bojlery 140l są wystarczające dla 5 osób. Wszystko to jednak zależy od nawyków mieszkańców. Zanim wybierzesz odpowiedni podgrzewacz, oblicz średnie zużycie wody w domu.

Bojlery do wody 140l – mocne strony urządzenia

Podgrzewacze wody 140l niosą za sobą szereg korzyści. Przede wszystkim jest to oszczędność. Nie musisz palić w piecu, kupować niezbędnego paliwa. Oszczędzasz zarówno czas, jak i pieniądze. Bojlery 140l to także wygoda. Wystarczy kilka minut, by mieć do dyspozycji ciepłą wodę użytkową. Podgrzewacze do wody 140l to również bezpieczeństwo wszystkich domowników. Termostat, w który wyposażony jest bojer, nie dopuszcza do zagotowania się wody, nie ma więc obaw o jego wybuch. Podgrzewacze dostępne w naszej ofercie opatrzone są certyfikatami, które potwierdzają, że urządzenia te nie zaczną produkować czadu.