W dzisiejszych czasach dostęp do ciepłej wody w każdym domu to konieczność. Dlatego większość budynków wyposażona jest w instalację centralnego ogrzewania, która nie tylko dba o komfort termiczny mieszkańców, lecz także podgrzewa wodę użytkową. Jednak nie we wszystkich domach zastosowano takie rozwiązanie. Czasami potrzebne są alternatywne opcje, takie jak podgrzewacze wody 120l, zwane także bojlerami. To urządzenia, które najczęściej umieszcza się w kuchni bądź łazience, choć w razie potrzeby można je także zamontować w innych pomieszczeniach. To również znakomity pomysł na podgrzewanie wody w domkach letniskowych. Wystarczy podłączyć je do prądu i od razu są gotowe do działania. Wyróżnia się także podgrzewacze wody 120 litrów na gaz, które należy połączyć z instalacją gazową.

Bojlery do wody 120l – jak działają?

Podgrzewacze wody to zbiorniki, w których wnętrzu zachodzi podgrzewanie wody - jest to możliwe dzięki grzałkom. Niektóre modele wyposażone są w jedną, a inne w kilka grzałek. Dzięki temu w razie awarii jednej z nich kolejne wciąż spełniają swoje zadanie. Bojlery mogą mieć zróżnicowaną pojemność. W zależności od liczby osób, które będą korzystać z wody można zdecydować się na podgrzewacze wody 100 L, podgrzewacze 140 L oraz większe, takie jak podgrzewacze wody 150 L czy bojlery 200 L. W przypadku wieloosobowej rodziny dobrym rozwiązaniem będą także zbiorniki o dużej pojemności, np. podgrzewacze wody 300 L. W urządzeniach tych zamontowany jest także termostat. To on odpowiada za utrzymywanie ciepła wody. Jeśli bojler wyczuje spadek temperatury, ponownie zaczyna grzać, aby zapewnić domownikom dostęp do ciepłej cieczy.

Bojlery 120l – jak są zbudowane?

Podgrzewacze wody 120l mogą składać się ze zbiornika wykonanego ze stali nierdzewnej, stali ocynkowanej lub pokryty emalią ceramiczną. Dzięki temu są odpowiednio zabezpieczone przed utratą temperatury. Ponadto, zastosowanie solidnej powłoki wpływa także na szczelność bojlera. Stal w kontakcie z wodą może pokryć się korozją, wtedy działanie podgrzewaczy byłoby niemożliwe, a urządzenia trzeba by wymieniać co rok lub kilka miesięcy, dlatego montuje się w nich anodę aluminiową albo magnezową. Dzięki temu rdza nie rozprzestrzenia się po zbiorniku, zapewniając mu długie i co najważniejsze, bezawaryjne działanie. Należy jednak pamiętać o tym, aby sprawdzać stan tego elementu i w razie potrzeby wymienić na nowy. Ponadto, bojlery 120l wyposażone są także w wylot oraz wlot, przez które woda może napływać do urządzenia, a także odpływać.

Podgrzewacze wody 120l – wyposażenie

W ofercie Bridom.pl można znaleźć wiele modeli bojlerów, o różnych pojemnościach, które sprawią, że podgrzewanie wody będzie komfortowe, łatwe i praktycznie bezobsługowe. W naszym asortymencie znajdują się podgrzewacze wody 120l renomowanych marek, takich jak np. Vaillant, które od lat cieszą się dużą popularnością na rynku. Wyróżnia je intuicyjna obsługa dzięki zastosowaniu cyfrowej komunikacji w całym układzie sterowania. To sprawia, że temperaturę zbiornika można odczytać, np. na wyświetlaczu kotła lub sterowniku. Co więcej, bojlery do wody 120l mogą współpracować z urządzeniami grzewczymi zarówno gazowymi, olejowymi, jak i kotłami centralnego ogrzewania. Dodatkowo wyposażone są w takie dodatki jak lampki sygnalizujące pracę grzałki, wskaźnik temperatury, system antyzamrożeniowy oraz wygodną regulację temperatury.

Dlaczego warto zdecydować się na bojlery do wody 120l?

Bojery 120l to urządzenia niezbędne w każdym domu, w którym inne warianty ogrzewania wody nie mogą być zastosowane. Podgrzewacze wody zapewniają optymalną temperaturę wody użytkowej, wybraną przez domowników. Są bardzo proste w obsłudze, dzięki czemu mogą być użytkowane osoby, które obawiają się skomplikowanych mechanizmów. Podgrzewacze wody 120 litrów dostępne w naszej ofercie to najwyższej klasy urządzenia, które będą służyć użytkownikom przez wiele lat bez usterek. Zasobniki są do tego bardzo bezpieczne, nie ma więc obaw o przegrzanie wody czy niekontrolowany wybuch. Wykonane są z solidnych materiałów najwyższej jakości. Ponadto, opatrzone są certyfikatami, które potwierdzają pełną zgodność z europejskimi standardami bezpieczeństwa elektrycznego i nie tylko. Bojlery do wody 120 l to także gwarancja ciepłej wody w każdym miejscu domu. Dlatego, jeśli szukasz najlepszych urządzeń, zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą podgrzewaczy wody.