Gazowy podgrzewacz wody to alternatywa dla bojlera, coraz częściej spotykana w naszych domach. Od boilera przepływowy podgrzewacz wody różni się konstrukcją oraz sposobem działania. Nie magazynuje on ciepłej wody, lecz podgrzewa tę pochodzącą z rur. Wystarczy odkręcić kran i poczekać, aż poleci z niego woda w odpowiadającej nam temperaturze. Jakie jednak gazowe podgrzewacze wody mogą stanowić najlepszą opcję w bieżącym roku? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Sprawdźmy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając gazowy podgrzewacz do wody?

Istnieje kilka niezwykle istotnych kwestii, które trzeba mieć na uwadze, wybierając gazowy podgrzewacz do wody. Pierwsza z nich dotyczy mocy urządzenia. Warunkuje ona zarówno szybkość i efektywność podgrzewania wody, jak i zużycie energii. Po drugie, nie można zapominać o przepływie wody. Pojemność podgrzewacza jest szczególnie istotna w przypadku podgrzewaczy pojemnościowych, magazynujących wodę. W odniesieniu do podgrzewaczy przepływowych ważniejszym kryterium są natomiast parametry związane z przepływem wody. Po trzecie w końcu trzeba uwzględnić łatwość użytkowania, konserwacji oraz niezawodność systemu. Ważne są m.in. możliwość precyzyjnej regulacji mocy grzewczej urządzenia oraz szereg usprawnień ułatwiających dostosowywanie urządzenia do preferencji użytkownika. Nie możemy zapominać o jeszcze jednym czynniku, a mianowicie o estetyce wykonania podgrzewacza. Jest przecież bardzo ważnym elementem wyposażenia i wystroju łazienki czy kuchni, a jego wygląd ma wpływa na charakter całego pomieszczenia.

Jakie są najważniejsze zalety gazowych podgrzewaczy do wody?

Zalicza się do nich m.in. niskie koszty eksploatacji (w porównaniu z podgrzewaczami elektrycznymi), łatwość i bezpieczeństwo użytkowania oraz kompatybilność z pompami ciepła. Gazowe przepływowe podgrzewacze do wody zazwyczaj podgrzewają wodę o wiele szybciej niż te elektryczne. Nie powodują strat energii, ponieważ podgrzewają wyłącznie tyle wody, ile jest w danym momencie potrzebne. Mogą też obsługiwać kilka punktów poboru wody. Osoba pragnąca zaopatrzyć się w tego rodzaju system grzewczy powinna liczyć się z potrzebą zadbania o dobrą wentylację pomieszczenia oraz regularne przeglądy gazownicze. Należy też pamiętać o obowiązku utrzymania minimalnego przepływu oraz ciśnienia wody.

Najlepsze gazowe podgrzewacze do wody w 2023 roku

W sklepie Bridom.pl znajduje się wiele modeli podgrzewaczy gazowych przepływowych dostosowanych do oczekiwań klientów. Pochodzą one z oferty renomowanych producentów takich jak Junkers, Ariston i Beretta. Celem ułatwienia wyboru zakupowego wszystkim zainteresowanym przedstawiamy jedne z najciekawszych naszym zdaniem przepływowych podgrzewaczy gazowych. Oto nasze tegoroczne typy.

Ariston NEXT EVO X – SFT 11

Ariston przepływowy gazowy ogrzewacz wody NEXT EVO X – SFT 11 to nowoczesny przepływowy podgrzewacz gazowy cechujący się wysokimi parametrami technicznymi, stylowym designem i łatwością obsługi. Dzięki zamkniętej komorze spalania jest bezpieczny dla domowników. Regulacja temperatury możliwa jest dzięki czujnikowi NTC. Zapewnia efektywną pracę przy ciśnieniu 0,1 bara, przy minimalnym przepływie wody 2,5 l/min. Niewątpliwą zaletą tego kompaktowego podgrzewacza do wody jest opcja zintegrowania z systemami solarnymi. Podgrzewacz Ariston przeznaczony jest do pracy z gazem ziemnym. Urządzenie posiada elektroniczny zapłon oraz jonizacyjną kontrolę płomienia.

 • Znamionowa moc grzewcza: 22 kW
 • Minimalna/znamionowa moc użyteczna: 7,8 kW
 • Miejsce instalacji: prysznic, umywalka, zlewozmywak

Ariston FAST R X 11 – GZ27

Ariston przepływowy gazowy podgrzewacz wody FAST R X 11 to nieco tańsza alternatywa dla opisanego wyżej modelu Next Evo X – Sft 11. Opisany produkt posiada elektroniczny zapłon, a do jego najważniejszych funkcji należą: łatwość regulacji, utrzymywanie stabilnej temperatury wody, bezproblemowość instalacji i konserwacji oraz trwałość i bezpieczeństwo użytkowania. Jest to podgrzewacz gazowy przepływowy dostosowany do gazu ziemnego. Przepływ ciepłej wody użytkowej w temperaturze 25 st. C wynosi aż 11 l/min. Urządzenie marki Ariston zachowuje pełną płynność działania nawet przy małych przepływach wody.

 • Znamionowa moc grzewcza: 21,5 kW
 • Minimalna/znamionowa moc użyteczna: od 8,5 kW do 18,5 kW
 • Miejsce instalacji: prysznic, umywalka, zlewozmywak

Junkers Hydro 4300 WRD 14–4 KG R 23 JU 17,4 kW

Hydro 4300 WRD14–4 KG R 23 JU 17,4 kW to świetna propozycja renomowanej marki Junkers. Podgrzewacz działa na gaz ziemny i płynny. Zapłon dochodzi do skutku w efekcie działania urządzenia elektronicznego aktywowanego podczas odkręcania zaworu. Ten podgrzewacz gazowy wyposażony jest w hydrogenerator zapewniający energię do zapłonu i sterowania oraz wyświetlacz ułatwiający obsługę oraz diagnostykę urządzenia. Posiada szereg funkcji zaprojektowanych z myślą o bezpieczeństwie użytkowników – urządzenie do kontrolowania spalin i stanu płomienia, ogranicznik temperatury oraz urządzenie do stanu komory palnika.

 • Maks. znamionowa moc cieplna c.w.u.: 23,6 kW
 • Min. znamionowa moc cieplna c.w.u.: 12,6 kW
 • Miejsce instalacji: prysznic, umywalka, zlewozmywak

Beretta Fonte Lx 11

Polecany podgrzewacz marki Beretta to najwyższa funkcjonalność w wyjątkowo okazyjnej cenie. Przepływowy podgrzewacz wody na gaz Fonte Lx 11 wykorzystuj zarówno gaz ziemny, jak i LPG, cechuje się wysoką przepustowością wody użytkowej i produkcji ciepłej (nawet 11 l/min). Zapłon inicjowany jest przez znajdujące się w zestawie dwie baterie 1,5 V, urządzenie wyposażone jest w system kontroli temperatury z termostatem. W odróżnieniu od starszych propozycji marki Beretta Fonte Lx 11 posiada zoptymalizowany system podaży ciepła i przepływu ciepłej wody. Cechuje się nowoczesnym, stylowym designem oraz innowacyjnym interfejsem ułatwiającym korzystanie ze wszystkich dostępnych funkcji. Wyświetlacz z diodą LED informuje też o ewentualnych problemach i potrzebie wymiany baterii na nową.

 • Nominalny dopływ ciepła – 22,0/21,0 kW
 • Nominalna moc cieplna 19,43/18, 33 kW
 • Miejsce instalacji: prysznic, umywalka, wanna, zlewozmywak
To zaledwie kilka z naszych propozycji na 2023 rok. W naszym katalogu znajdziesz również wiele innych modeli przepływowych podgrzewaczy wody dostosowanych do indywidualnych potrzeb, preferencji i możliwości finansowych klientów. Zachęcamy też do zapoznania się z innymi polecanymi produktami cenionych marek takich jak Bosch, Electrolux, Atlantic, Kospel i wielu innych. Polecamy uwadze m.in. pompy ciepła Ariston czy elektryczne pojemnościowe podgrzewacze wody.

Powiązane kategorie