Na system centralnego ogrzewania, a także innego typu instalacje, składa się wiele elementów, a wśród nich ważną rolę pełnią jedne z kilku typów zaworów – zawory zwrotne klapowe. Od pozostałych różnią się one tym, że wyposażone są w klapę zamykającą. Kiedy jest ona uniesiona, podczas normalnego przepływu, możliwy jest swobodny ruch czynnika grzewczego i utrzymanie jednego kierunku jego przepływu. Bez tego typu zaworu urządzenie może zostać uszkodzone podczas ponownego włączenia. Jakie są pozostałe zalety tych akcesoriów? Dlaczego warto kupić je w sklepie internetowym Bridom.pl? Przeczytaj nasz tekst, a uzyskasz odpowiedzi na te oraz podobne pytania. Bogatszy o tę wiedzę, nie będziesz miał problemu z wyborem odpowiednich zaworów zwrotnych klapowych.

Czym są zawory zwrotne klapowe?

Najprościej mówiąc, zawory zwrotne klapowe, inaczej określane jako klapy zwrotne, to elementy instalacji, które zabezpieczają ją przed cofnięciem się oraz rozprzestrzenianiem wody czy innego medium. Ich kluczowym segmentem jest część zamykająca, mająca postać klapy. Ta umieszczona jest na dźwigni i musi precyzyjnie przylegać do pierścienia korpusu. Kiedy woda przepływa, klapa unosi się i tym samym umożliwia jednokierunkowy przepływ substancji grzewczej. Podstawowy mechanizm tego rodzaju nie musi mieć konstrukcji sprężynowej, a jeśli taka występuje, to nazywamy go typem motylkowym. To z jakim ciśnieniem otwiera się klapa, zależy od siły zastosowanych sprężyn. W zależności od modelu zaworu zwrotnego, klapa montowana jest pionowo bądź poziomo.

Zawory zwrotne klapowe dostępne w Bridom.pl i ich najważniejsze zalety

  • Występują w kilku wariantach do wyboru.

Poszczególne modele zaworów zwrotnych różnią się od siebie parametrami: maksymalnym ciśnieniem roboczym, maksymalną temperaturę roboczą oraz średnicą.

  • Są trwałe.

Dzięki zastosowanym materiałom, w tym przede wszystkim stali nierdzewnej, zawory zwrotne klapowe, które kupisz w sklepie internetowym Bridom.pl to solidne produkty, które posłużą Ci przez lata. Dodatkowym zabezpieczeniem dla Ciebie, jako naszego klienta, jest długa gwarancja na każdy z oferowanych przez nas produktów z tej kategorii.

  • Są łatwo dostępne.

W naszej ofercie znajdziesz nie tylko szeroki wybór zaworów zwrotnych klapowych, ale co równie ważne, po złożeniu zamówienia, szybko dotrą one na wskazany przez Ciebie adres. Większość produktów z tej kategorii wysyłamy w ciągu 24 godzin, a pozostałe w przeciągu 4 do 14 dni.

  • Odznaczają się prostą obsługą.

Solidne zawory zwrotne klapowe, które kupisz w sklepie internetowym Bridom.pl nie tylko są łatwe w obsłudze – ich montaż również nie jest skomplikowany.

  • Minimalizują możliwość wystąpienia potencjalnej awarii.

Prosta budowa tego typu zaworów przekłada się na małe ryzyko ich uszkodzenia.

Rodzaje zaworów zwrotnych klapowych

W zależności od potrzeb, możesz zdecydować się na różne modele zaworów zwrotnych klapowych, które kupisz w naszym sklepie internetowym. Do Twojej dyspozycji są produkty o kilku wariantach średnic wynoszących: ½, ¾, 1, 1½, 1¼ lub 2 cale. Poszczególne produkty z tej kategorii różnią się od siebie również innymi parametrami: maksymalnym ciśnieniem roboczym i maksymalną temperaturą roboczą. Wszystkie wykonane są z tych samych materiałów – oprawa kosza ssącego zrobiona jest z tworzywa sztucznego, a kosz ssawny ze stali nierdzewnej. Pamiętaj, aby podczas wyboru konkretnego zaworu, zwrócić uwagę nie tylko na jego wielkość, ale również dobranie go do średnicy rurociągu oraz typu medium przepływowego i jego ciśnienia.