Te niewielkie urządzenia pozwolą Ci zachować temperaturę wody pod kontrolą. Zawory termostatyczne wykorzystywane są w każdym gospodarstwie domowym, które jest wyposażone w grzejnik – odpowiadają za regulację ogrzewania w pomieszczeniach. Sprawdzą się również, gdy planujesz zamontowanie ogrzewania podłogowego. O tym, jak działają i dlaczego są niezbędne w domowych instalacjach oraz centralnego ogrzewania, piszemy poniżej. Podpowiadamy również, czym się kierować i jak wybrać odpowiedni model.

Jak właściwie dobrać zawory termostatyczne trójdrogowe?

Aby zawory termostatyczne trójdrogowe mieszające działały zgodnie z oczekiwaniami – czyli utrzymywały konkretną temperaturę wody w instalacjach grzewczych oraz ciepłej wody użytkowej – muszą być spełnione dwa warunki. Przede wszystkim należy dobrać właściwy zawór do instalacji oraz odpowiednio go zamontować. Co to dokładnie znaczy? Najpierw określ, w jakiego rodzaju instalacji ma być zamontowany zawór. Jeśli potrzebujesz kontrolować ogrzewanie wody użytkowej, wystarczy Ci urządzenie, które reguluje temperaturę wody w zakresie od 35 do 60°C. Natomiast zawory obejmujące zakres temperatur od 20 do 43°C przeznaczone są do ogrzewania płaszczyznowego, czyli takiego, które pozbawione jest tradycyjnych grzejników. W ich przypadku instalacja grzewcza ukryta jest w ścianie, suficie, a najczęściej w podłodze.

Takiego podziału nie należy traktować bezwarunkowo – oczywiście zawory, te o szerszym zakresie regulacji, można również montować w ogrzewaniu podłogowym, a te o węższym zakresie regulacji – w instalacji ciepłej wody użytkowej. Co zdarza się, np. w placówkach edukacyjnych, gdzie z bieżącej wody korzystają małe dzieci.

Zawory termostatyczne trójdrogowe i ich inne parametry

W Bridom.pl każdy produkt został przez nas dokładnie opisany, dzięki czemu bez trudności kupisz artykuły, których naprawdę potrzebujesz. Nie ma znaczenia, czy rozglądasz się właśnie za zaworami zwrotnymi, czy szukasz żeliwnych kranów ogrodowych – możemy zagwarantować Ci wyczerpującą specyfikację. W przypadku termostatycznych zaworów mieszających, oprócz zakresu regulacji, przy każdym produkcie widnieje inny ważny parametr – jest nim Kvs, czyli przepływ przez zawór przy stracie ciśnienia 1 bar wyrażona w m3/h. Wybierając zawór, zawsze trzeba kierować się tą wartością. Jeśli wybierzesz większą wielkość niż wymagana, musisz liczyć się z mniej dokładną regulacją temperatury. Jeśli natomiast wybierzesz mniejszą – może mieć to poważniejsze skutki, jak np. trudności z instalacją grzewczą.

Zawory termostatyczne trójdrogowe w Bridom.pl

W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości zawory o różnych parametrach. Dzięki czemu dobierzesz takie, które będą odpowiadały danej instalacji grzewczej. Dysponujemy zaworami, charakteryzującymi się funkcją „bez oparzeń”. Oznacza to, że w przypadku awarii dopływu zimnej wody, system automatycznie blokuje dopływ ciepłej wody. Takie zabezpieczenie chroni użytkowników przed oparzeniami. Dodatkowo oferowane przez Bridom.pl zawory termostatyczne trójdrogowe nie wymagają konserwacji i mogą być montowane w dowolnej pozycji. Zachęcamy do skorzystania z oferty naszego sklepu, jeśli zależy Ci na profesjonalnych i solidnych urządzeniach. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu – z przyjemnością pomożemy Ci dokonać satysfakcjonujących wyborów.