Termostatyczne zawory mieszające to elementy funkcyjne, których zadaniem jest mieszanie wody pochodzącej z dwóch obiegów. Wbudowany sterownik odpowiada za automatyczne dostosowywanie ciepła wody do zmiennych warunków tak, aby zawsze utrzymać temperaturę ustawioną w termostacie. Zawory tego typu są nieocenione w systemach centralnego ogrzewania, ale mogą być też wykorzystane w domowej instalacji ciepłej wody lub w instalacji ogrzewania podłogowego. W Bridom.pl znajdziesz termostatyczne zawory mieszające różniące się szczegółowymi parametrami, funkcjonalnością i konkretnym przeznaczeniem. Wielość modeli ułatwia znalezienie tego, który będzie optymalny dla instalacji, jaką posiadasz. Wszystkie zawory w naszym asortymencie pochodzą od producentów cenionych w branży.

Jak działają termostatyczne zawory mieszające?

Bez względu na rodzaj instalacji, w której są wykorzystywane, termostatyczne zawory mieszające pełnią tę samą funkcję. Ich zadaniem jest regulacja temperatury wody w instalacji ciepłej wody użytkowej, w systemie ogrzewania centralnego lub podłogowego. Jako że zawory te mogą łączyć ze sobą wodę pochodzącą z dwóch obiegów, dają też możliwość uzyskiwania różnych temperatur w odrębnych strefach ciepła. Zawory wyposażone w termostat zapewniają samoczynne mieszanie wody z różnych źródeł, zachowując stałą, ustaloną temperaturę substancji grzewczej. Dzięki temu termostatyczne zawory mieszające odpowiadają nie tylko za komfort termalny w pomieszczeniu, ale też za ekonomiczne gospodarowanie ciepłą wodą, co przekłada się na oszczędność mediów i obniżenie rachunków.

Jak dobrać właściwe termostatyczne zawory mieszające?

Jak wszystkie elementy funkcyjne, w tym zawory różnicowe czy zwrotne, tak też termostatyczne zawory mieszające należy dopasować do wymogów konkretnej instalacji. W związku z tym znaczenie ma wielkość ich gwintu, średnica rury, do której mają pasować, a także miara przepustowości zaworu. Koniecznie sprawdź też, jaki jest zakres temperatury cieczy, do jakiej jest przeznaczony dany model. Jeśli woda będzie cieplejsza, niż zaleca producent, termostatyczne zawory mieszające mogą nie działać prawidłowo, co grozi awarią całego systemu. Znaczenie ma również maksymalne ciśnienie, w jakim zawór pozostanie skuteczny. Z uwagi na własny komfort wybierz zawory, które są proste w regulacji. Pozwoli Ci to na szybkie i bezproblemowe zmiany ustawień zawsze, kiedy będziesz tego potrzebować.

Termostatyczne zawory mieszające w ofercie Bridom.pl

W Bridom.pl znajdziesz zawory mieszające różnego typu. Dostępne produkty różnią się przede wszystkim parametrami, od których zależy możliwość ich wykorzystania w określonej instalacji. Odmienny jest również wygląd poszczególnych modeli, co może mieć znaczenie estetyczne, jeśli zawór będzie montowany w widocznym miejscu. Oferujemy termostatyczne zawory mieszające w kompletach ze śrubunkami, co znacznie ułatwi ich montaż, rozwiązując problem dopasowania elementów montażowych. Wszystkie dostępne modele są wykonane przez producentów mających doświadczenie w wytwarzaniu elementów niezbędnych w systemach wodnych i grzewczych. Korzystając z nich, zyskujesz gwarancję wysokiej jakości i niezawodności. Prawidłowo użyte termostatyczne zawory mieszające posłużą Ci przez wiele lat, zapewniając sprawne działanie instalacji.