W przeciwieństwie do zaworów regulacyjnych zawory kulowe mosiężne to trwałe modele, które służą do otwierania i zamykania przepływu medium. Ich nieskomplikowane działanie jest oparte na kuli z wydrążonym otworem, przez który przepływa substancja. Po zamknięciu zaworu, jej przepływ jest całkowicie odcinany. W Bridom.pl proponujemy zawory kulowe mosiężne w wielu wariantach różniących się przede wszystkim szczegółowymi parametrami. Z pewnością znajdziesz u nas model pasujący do konkretnego systemu. Nasze produkty są dostarczane przez marki mające doświadczenie w tworzeniu tego typu asortymentu, co daje pewność, że sięgasz po zawory trwałe, funkcjonalne i niezawodne. Znajdziesz u nas także inne typy zaworów, dzięki czemu z łatwością skompletujesz instalację ze wszystkimi elementami funkcyjnymi.

Zawory kulowe mosiężne i ich zalety

Jedną z największych zalet wyróżniających zawory kulowe mosiężne jest ich wszechstronność. Ze względu na szczelność mechanizmu kulowego oraz odporność materiału sprawdzają się w instalacjach transportujących różne media, nie tylko wodę. Większość modeli jest przystosowanych do temperatury sięgającej 100°C, choć niektóre można wykorzystywać z cieplejszymi cieczami. Nie wymagają przy tym żadnej szczególnej konserwacji. Są to także zawory odporne na korozję, co dodatkowo wpływa na możliwość ich długotrwałego użytkowania bez ryzyka awarii. Najważniejsza jest jednak ich szczelność, która przewyższa wiele innych rozwiązań. Poza tym zawory kulowe mosiężne są łatwe w montażu i samym użytkowaniu. Ich wygodne uchwyty pozwalają na szybką i sprawną obsługę całej instalacji.

Jak wybierać zawory kulowe mosiężne?

Wybór zaworów zawsze powinien opierać się przede wszystkim na dopasowaniu ich parametrów technicznych do wymogów instalacji, do której zostaną użyte. Bez względu na to, czy wybierasz zawory kulowe mosiężne, czy jakiekolwiek inne zawory, podstawą jest dopasowanie ich do średnich rur, z jakimi mają funkcjonować. Precyzyjne podłączenie to jedyna gwarancja prawidłowego działania. Poza tym należy dobrać je pod względem rodzaju przyłącza, a także maksymalnego ciśnienia i temperatury, do jakich są przystosowane. Dzięki temu masz pewność, że żaden element nie zostanie osłabiony w trakcie codziennej pracy i nie dojdzie do awarii. Kierując się własną wygodą, możesz wybrać zawory kulowe mosiężne o innym rodzaju uchwytu. Dostępne są przede wszystkim modele z uchwytem dźwigniowym i motylkowym.

Zawory kulowe mosiężne w ofercie Bridom.pl

W sklepie Bridom.pl oferujemy zawory kulowe mosiężne w wielu odsłonach. Poszczególne modele różnią się szczegółowymi parametrami takimi, jak średnica pasujących do nich rur, specyfikacja przyłącza, dopuszczalne ciśnienie przepływającego medium, czy jego maksymalna temperatura. Znajdziesz u nas głównie zawory kulowe mosiężne z dławikiem, który wzmacnia uszczelnienie zaworu. Wszystkie modele łączy wysoka jakość i trwałość. Są przy tym proste zarówno w montażu, jak i obsłudze. Ergonomiczne uchwyty motylkowe i dźwigniowe umożliwiają Ci ich dogodne ustawianie. W naszym asortymencie dostępne są również inne zawory, w tym zawory grzybkowe mosiężne oraz zawory kulowe z siłownikiem. Poza tym oferujemy zawory o innych funkcjach jak choćby zawory bezpieczeństwa czy modele grzejnikowe. Nasza oferta ułatwi Ci wyposażenie instalacji grzewczej, wodno-kanalizacyjnej i nie tylko!