Układ cyrkulacji ciepłej wody użytkowej w domu wymaga specjalnego sprzętu. Do zapewnienia w instalacjach wymuszonego obiegu ciepłej wody potrzebne są przede wszystkim pompy cyrkulacyjne. Ich zadaniem jest zapewnienie obiegu wody użytkowej od podgrzewacza, przykładowo kotła, do punktu poboru wody. Posiadając tego typu pompę użytkownik, po odkręceniu każdego kranu w mieszkaniu, natychmiast otrzymuje ciepłą wodę. Sprawdź, jaką ofertę sprzętów i akcesoriów hydraulicznych przygotowaliśmy dla Ciebie!

Pompy cyrkulacyjne bezpieczne dla zdrowia

Pompy cyrkulacyjne oferowane na stronie internetowej Bridom.pl spełniają najwyższe wymagania jakościowe. W tym przypadku bardzo ważne jest utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny, ponieważ przepływająca przez obiegowe pompy cyrkulacyjne woda musi nadawać się do mycia ciała, czy płukania żywności. Obudowy naszych pomp wykonywane są z wytrzymałych materiałów odpornych na korozję, takich jak mosiądz, czy stal nierdzewna. Dzięki temu ryzyko zanieczyszczenia wody na skutek kontaktu z elementami instalacji jest znacznie obniżone, co zapewnia bezpieczeństwo dla zdrowia jej użytkowników. Produkty, które Ci proponujemy, posiadają atest higieniczny uprawniający do bezpiecznego kontaktu z wodą pitną, więc wybierając pompy cyrkulacyjne dostępne w Bridom.pl możesz być spokojny o zdrowie Twojej rodziny.

Pompy cyrkulacyjne najwyższej jakości

W Bridom.pl proponujemy Ci najwyższej jakości, wysokosprawne pompy cyrkulacyjne produkowane przez liderów branży hydraulicznej, takich jak Ferro, Grundfos, czy Leszno.

Profesjonalne pompy obiegowe charakteryzuje duża sprawność oraz znacznie obniżone zużycie energii, a także oszczędność wody. Zastosowanie wysokiej klasy materiałów do produkcji pomp obiegowych zapewnia ich długą żywotność i bezawaryjne działanie, pomimo intensywnego użytkowania. Urządzenia cechuje też wysoki poziom ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Ponadto pompy cyrkulacyjne mogą bezpiecznie i efektywnie pracować w szerokim zakresie temperatury roboczej. Ich dodatkowym atutem jest cichobieżność.

Pompy cyrkulacyjne - montaż instalacji

Montaż pomp cyrkulacyjnych dostępnych w naszym sklepie jest szybki i intuicyjny. Pompę podłącza się do standardowego gniazdka elektrycznego z napięciem wynoszącym 230 V.

Do stworzenia zamkniętego obiegu niezbędne będą też zawory oraz przyłącza. Zwykle umieszcza się je przed i za pompą obiegową. Służą one do ochrony instalacji przed nadmiernym wzrostem ciśnienia. Przed ich zakupem koniecznie sprawdź, jaka wielkość przyłączy jest kompatybilna z Twoją pompą. Aby usprawnić działanie całego systemu, warto też zainwestować w parę gadżetów. Dzięki zastosowaniu prostego wyłącznika czasowego nie będziesz musiał pamiętać o ręcznym włączaniu i wyłączaniu pompy. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest też sterowanie temperaturowe. Pracę pompy reguluje termostat reagujący na spadek temperatury w przewodzie cyrkulacyjnym, co znacznie obniża koszty pracy systemu. Stosując sterowanie temperaturowe w połączeniu z czasowym, można uzyskać wręcz znikome zużycie energii elektrycznej. O wykonanie takiego układu można poprosić hydraulika. Zajrzyj do zakładki Regulatory i sterowniki i stwórz wygodne systemy dla Twojego domu! Jeśli potrzebujesz porady lub pomocy w zakupach, skontaktuj się z naszymi pracownikami. Napisz maila na adres: sklep@bridom.pl lub zadzwoń pod numer telefonu: 84 534 80 80. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 15.